SZKOLENIE ONLINE | „Kosmetyki dla dzieci i kobiet w ciąży – bezpieczeństwo i dobór surowców” | dr inż. Marta Pawłowska, Zuzanna Fedyczak
Data: 26-01-2021
Czas: 10:00  do  15:30

Zapraszamy Państwa do udziału w szkoleniu online z cyklu LEGISLACJA DLA BIZNESU zatytułowanym:

„KOSMETYKI DLA DZIECI I KOBIET W CIĄŻY – BEZPIECZEŃSTWO I DOBÓR SUROWCÓW”

Szkolenie poprowadzą dla Państwa:

 • Pani dr inż. Marta Pawłowska – Safety Assessor, Biegły Sądowy, członek EUROTox, prezes Zarządu ACC CHEMICALS sp. z o.o.
 • Pani Zuzanna Fedyczak – Główny Technolog ACC CHEMICALS sp. z o.o.

Szkolenie odbędzie się 26 stycznia 2021 (wtorek), w godzinach 10:00 – 15:30. Osoby, które zgłoszą swój udział, otrzymają link do aplikacji Microsoft Teams.

Kosmetyki dla dzieci i dla kobiet w ciąży to nie lada wyzwanie dla producentów. Zarówno kobiety w ciąży, jak i małe dzieci, to klienci o specjalnych potrzebach – także w zakresie pielęgnacji. Podczas ciąży organizm kobiety przechodzi zmiany spowodowane zmianami w gospodarce hormonalnej, jak i stopniowym zwiększaniem masy ciała. Zmiany te wpływają na kondycję skóry, która w pielęgnacji wymaga m. in. zadbania o odpowiednie nawilżenie i uelastycznienie.

Potrzeby skóry kobiet w ciąży oraz dzieci wiele różni, ale łączy to, że dedykowane dla nich kosmetyki, to preparaty dla skóry o szczególnych wymaganiach, które wymagają dużej uważności w komponowaniu składników.

Podczas szkolenia dowiedzą się Państwo:

 • Jak funkcjonuje skóra dziecka
 • Co dzieje się ze skórą kobiety podczas ciąży
 • Jakie substancje wspierają pielęgnację skóry dzieci i kobiet w ciąży
 • Kluczowych kwestii dotyczących toksykologii składników i oceny bezpieczeństwa kosmetyków dla dzieci i kobiet w ciąży
 • Jakich składników należy unikać w produktach dla dzieci i kobiet w ciąży

Program szkolenia znajdą Państwo TU:

Szkolenie_agenda_26012021

 Uwaga! Pracownicy firm członkowskich Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego otrzymują atrakcyjne rabaty. Niższe opłaty proponujemy także osobom, które zgłoszą swój udział do dnia 15 stycznia 2021 roku.

 

Cena dla uczestnika z Firmy Członkowskiej Stowarzyszenia przed 15 stycznia 2021

450 zł + VAT

Cena dla uczestnika spoza Stowarzyszenia przed 15 stycznia 2021

600 zł + VAT

Cena dla uczestnika z Firmy Członkowskiej Stowarzyszenia 15 stycznia 2021

600 zł + VAT

Cena dla uczestnika spoza Stowarzyszenia po 15 stycznia 2021

800 zł + VAT

Tu dokonają Państwo rejestracji: https://kosmetykidladzieciikobietwziazy.konfeo.com/pl/groups

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu!

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

AKTUALNOŚCI

WIADOMOŚCI BRANŻOWE

Katarzyna Major

Katarzyna Major

– Starszy Specjalista ds. Legislacyjnych, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Stypendystka Uniwersytetu w Kassel (Niemcy). Ukończyła podyplomowe studia z zakresu ochrony danych osobowych i informacji niejawnych. Doświadczenia zawodowe zdobywała pracując m.in. w wydawnictwie AGORA S.A. oraz w Ministerstwie Skarbu Państwa. Od 2012 r. pracownik Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego.

agnieszkasobkowiak

Agnieszka Sobkowiak

– Kierownik Komunikacji & PR, absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu, podyplomowych studiów Polskiego i Europejskiego Prawa Spółek w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz London School of Public Relations. Wieloletnia dyrektor ds. PR w Grupie TZMO SA oraz konsultant z zakresu PR. W Polskim Stowarzyszeniu Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego od roku 2015.

Agata Jurek-Iwińska

Agata Jurek-Iwińska

– Specjalista do spraw Technicznych i Legislacyjnych Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego w obszarze środków biobójczych, aerozoli i kosmetyków. Absolwentka Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej oraz Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej (specjalność: Technologia Związków Biologicznie Czynnych i Kosmetyków), związana z obszarem produktów biobójczych i kosmetyków.

Od 2011 r. współpracuje z Wyższą Szkołą Zawodową Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia poprzez prowadzenie zajęć laboratoryjnych w zakresie z chemii kosmetycznej. W latach 2014 – 2016 – pracownik merytoryczny w Wydziale Rejestracji Produktów Biobójczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

beata kowalczyk

Beata Kowalczyk

– Kierownik do spraw Technicznych i Legislacyjnych, ekspert Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego w obszarze kosmetyków i aerozoli. Absolwentka Wydziału Chemii Akademii Podlaskiej, związana przez wiele lat z branżą chemiczną i medyczną. W latach 2009 – 2015 starszy specjalista w Wydziale Chemii i Farmacji, Departamentu Innowacji i Przemysłu Ministerstwa Gospodarki. Członek Korpusu Prezydencji Polskiej w Unii Europejskiej.

W latach 2010 – 2013 członek delegacji polskiej w pracach na forum ONZ nad Konwencją Minamata w sprawie rtęci. Przedstawiciel Polski w Komitecie ds. REACH, Stałym Komitecie ds. kosmetyków oraz Grupie roboczej ds. międzynarodowych aspektów środowiskowych (substancje niebezpieczne).

Katarzyna Żandarska

Katarzyna Żandarska

– Kierownik do spraw Technicznych i Legislacyjnych, ekspert Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego w obszarze środków czystości i biocydów. Absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Odpowiedzialna za prowadzenie Grupy Roboczej ds. Detergentów w Stowarzyszeniu i za współpracę z A.I.S.E.

Zajmuje się regulacjami dotyczącymi chemikaliów oraz ich praktycznymi implikacjami dla przemysłu, prowadzi doradztwo dla firm w tej kwestii. Zaangażowana w prowadzenie dobrowolnych inicjatyw przemysłu detergentowego, projektów paneuropejskich takich jak:

 • Przyjazna Czystość,
 • Charter 2010,
 • Pierz Mądrze. Mniej znaczy więcej!,
 • Trzymaj kapsułki poza zasięgiem dzieci (Keep Caps from Kids)

oraz w projekt Stowarzyszenia realizowany we współpracy z Biurem ds. Substancji Chemicznych – Czysty i Bezpieczny Dom, dotyczący wczesnoszkolnej edukacji dzieci na temat bezpiecznego stosowania środków czystości i zachowań proekologicznych w domu.

anna_oborska

dr inż. n. chem. Anna Oborska

– Dyrektor Generalny, Wiceprezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego. Odpowiedzialna za budowanie strategii i rozwój Stowarzyszenia, które od 1992 roku zrzesza przedsiębiorców branży kosmetycznej i detergentowej, dostawców surowców i dystrybutorów. Członek Zarządu Cosmetics Europe, członek Zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Producentów Mydeł, Detergentów i Środków Czystości ( A.I.S.E.). W latach 2013 – 2015 arbiter Komisji Etyki Reklamy, w latach 2015-2017 członek Zarządu Rady Reklamy. Reprezentant Stowarzyszenia w Europejskiej Federacji Aerozolowej (FEA).

Reprezentowała polski przemysł kosmetyczny w Grupie Roboczej ds. Kosmetyków przy Komisji Europejskiej, prezentując stanowiska i uwagi branży. Była ekspertem działających w Komisji Europejskiej grup roboczych ds. Oceny Bezpieczeństwa Kosmetyków i ds. Deklaracji Marketingowych. W roku 2016 ukończyła trzyletni kurs dotyczący oceny bezpieczeństwa produktów kosmetycznych, organizowany przez niemieckie IKW/DGK. Reprezentuje branżę kosmetyczną i detergentową w relacjach z przedstawicielami administracji rządowej.

W roku 2021 została powołana do pełnienia funkcji przewodniczącej Komitetu Technicznego nr 335 PKN.

Z wykształcenia chemik – kosmetolog. Pracę doktorską dotyczącą transportu przeznaskórkowego składników czynnych zawartych w kosmetykach obroniła w 2003 roku. Wieloletni wykładowca akademicki z zakresu chemii kosmetycznej i farmakognozji. Jest członkiem rad programowych czasopism branżowych, autorką ponad 150 artykułów opublikowanych w kraju i za granicą oraz prelegentem na wielu konferencjach krajowych i międzynarodowych.