Korzyści z członkostwa

Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego działa na rzecz firm członkowskich każdego dnia.
Będąc naszym członkiem otrzymasz:

  • indywidualne doradztwo naszych ekspertów
  • aktualne informacje o zmieniających się regulacjach prawnych dotyczących przemysłu kosmetycznego i detergentowego w Polsce i w Europie
  • pomoc w sytuacjach kryzysowych
  • wsparcie w obliczu nieuzasadnionych ograniczeń
  • atrakcyjne warunki udziału w branżowych konferencjach i szkoleniach organizowanych przez Stowarzyszenie
  • możliwość uzyskania Certyfikatów Wolnej Sprzedaży (FSC).

 

MÓWIĄ CZŁONKOWIE

Hanna Jabłońska, Colgate-Palmolive

Firmy powinny się zrzeszać i mieć taką wspólną reprezentację dlatego, że wszyscy mamy te same cele i łatwiej jest rozmawiać z przedstawicielami władzy jako grupa niż jako pojedyncza przedsiębiorstwo.

Iwona Poniatowska – Banaszek, GRUPA INCO

Korzyści płynące z członkostwa w Stowarzyszeniu to bardzo duży dostęp do aktualnej wiedzy oraz do wszelkich interpretacji. Poza tym wiemy, że w sytuacjach kryzysowych zawsze możemy zwrócić się o pomoc. Pojedynczej firmie czasem jest trudno działać, ale razem w Stowarzyszeniu można uzyskać dużo więcej.

Małgorzata Wadzińska, Procter&Gamble

Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego uczestniczy w procesie legislacyjnym w Polsce i Unii Europejskiej. Jako jego członek mamy możliwość przekazywania naszych komentarzy, spostrzeżeń i wniosków z rynku polskiego do polskich władz a także dalej – do Komisji Europejskiej. W ten sposób razem tworzymy prawo.

Magda Krulikowska, Henkel

Korzyścią przynależności do Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego są spotkania, podczas których dowiadujemy się, jak zmieniają się regulacje prawne.  Nie tylko o tym, co stało już opublikowane, ale również o planowanych zmianach. Stworzenie nowego produktu czy nowej etykiety to są miesiące pracy i w momencie, kiedy dane rozporządzenie pojawia się na rynku, mamy niekiedy bardzo krótkie okresy przejściowe i bardzo mało czasu, żeby dostosować się do tych  przepisów.  Warto poznać je wcześniej.

Elżbieta Kwestarz – Tarczyńska, S.C. Johnson

W przygotowaniach do wdrożeń trudnej legislacji korzystamy ze Stowarzyszenia. To jest doskonałe źródło wiedzy. Tu bardzo istotna są: wymiana informacji, grupy robocze, spotkania, dyskusje nad problemami – to jest główne zadanie Stowarzyszenia.

Sławomir Chlebus, Henkel

Stowarzyszenie jest, nawet dla dużych firm, najlepszych skondensowanym źródłem wszystkich informacji prawnych – zarówno tych płynących z Brukseli, jak również różnego rodzaju uzupełnień wynikających z prawa polskiego czy z interpretacji władz. Stowarzyszenie jest najlepszym  forum, żeby rozmawiać z kompetentnymi osobami, reprezentującymi odpowiednie instytucje, jak chociażby z Biurem ds. Substancji Chemicznych.

Ewa Drozd, Unilever

Stowarzyszenie jest bardzo pomocne, bo daje nam bezpośredni kontakt z władzami. Pomaga nam dotrzeć do właściwych interpretacji poszczególnych zapisów rozporządzeń i sprawnie poruszać się po tych aktach prawnych.

MÓWIĄ PARTNERZY

Dr Andrzej Kalski, Biuro ds. Substancji Chemicznych

Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego to jeden z najlepszych partnerów jeśli chodzi o współpracę.  Po pierwsze – umie słuchać, po drugie – korzysta z porad, a po trzecie – my korzystamy z doświadczenia Stowarzyszenia. Prawie żadne Stowarzyszenie nie współpracuje z nami w takim zakresie.

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Następny nadchodzące wydarzenie
19 czerwiec 2024
 • 00

  dni

 • 00

  godzin

 • 00

  minut

 • 00

  sekund

AKTUALNOŚCI

WIADOMOŚCI BRANŻOWE

Katarzyna Major

Katarzyna Major

– Starszy Specjalista ds. Legislacyjnych, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Stypendystka Uniwersytetu w Kassel (Niemcy). Ukończyła podyplomowe studia z zakresu ochrony danych osobowych i informacji niejawnych. Doświadczenia zawodowe zdobywała pracując m.in. w wydawnictwie AGORA S.A. oraz w Ministerstwie Skarbu Państwa. Od 2012 r. pracownik Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego.

agnieszkasobkowiak

Agnieszka Sobkowiak

– Kierownik Komunikacji & PR, absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu, podyplomowych studiów Polskiego i Europejskiego Prawa Spółek w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz London School of Public Relations. Wieloletnia dyrektor ds. PR w Grupie TZMO SA oraz konsultant z zakresu PR. W Polskim Stowarzyszeniu Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego od roku 2015.

Agata Jurek-Iwińska

Agata Jurek-Iwińska

– Specjalista do spraw Technicznych i Legislacyjnych Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego w obszarze środków biobójczych, aerozoli i kosmetyków. Absolwentka Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej oraz Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej (specjalność: Technologia Związków Biologicznie Czynnych i Kosmetyków), związana z obszarem produktów biobójczych i kosmetyków.

Od 2011 r. współpracuje z Wyższą Szkołą Zawodową Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia poprzez prowadzenie zajęć laboratoryjnych w zakresie z chemii kosmetycznej. W latach 2014 – 2016 – pracownik merytoryczny w Wydziale Rejestracji Produktów Biobójczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

beata kowalczyk

Beata Kowalczyk

– Kierownik do spraw Technicznych i Legislacyjnych, ekspert Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego w obszarze kosmetyków i aerozoli. Absolwentka Wydziału Chemii Akademii Podlaskiej, związana przez wiele lat z branżą chemiczną i medyczną. W latach 2009 – 2015 starszy specjalista w Wydziale Chemii i Farmacji, Departamentu Innowacji i Przemysłu Ministerstwa Gospodarki. Członek Korpusu Prezydencji Polskiej w Unii Europejskiej.

W latach 2010 – 2013 członek delegacji polskiej w pracach na forum ONZ nad Konwencją Minamata w sprawie rtęci. Przedstawiciel Polski w Komitecie ds. REACH, Stałym Komitecie ds. kosmetyków oraz Grupie roboczej ds. międzynarodowych aspektów środowiskowych (substancje niebezpieczne).

Katarzyna Żandarska

Katarzyna Żandarska

– Kierownik do spraw Technicznych i Legislacyjnych, ekspert Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego w obszarze środków czystości i biocydów. Absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Odpowiedzialna za prowadzenie Grupy Roboczej ds. Detergentów w Stowarzyszeniu i za współpracę z A.I.S.E.

Zajmuje się regulacjami dotyczącymi chemikaliów oraz ich praktycznymi implikacjami dla przemysłu, prowadzi doradztwo dla firm w tej kwestii. Zaangażowana w prowadzenie dobrowolnych inicjatyw przemysłu detergentowego, projektów paneuropejskich takich jak:

 • Przyjazna Czystość,
 • Charter 2010,
 • Pierz Mądrze. Mniej znaczy więcej!,
 • Trzymaj kapsułki poza zasięgiem dzieci (Keep Caps from Kids)

oraz w projekt Stowarzyszenia realizowany we współpracy z Biurem ds. Substancji Chemicznych – Czysty i Bezpieczny Dom, dotyczący wczesnoszkolnej edukacji dzieci na temat bezpiecznego stosowania środków czystości i zachowań proekologicznych w domu.

anna_oborska

dr inż. n. chem. Anna Oborska

– Dyrektor Generalny, Wiceprezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego. Odpowiedzialna za budowanie strategii i rozwój Stowarzyszenia, które od 1992 roku zrzesza przedsiębiorców branży kosmetycznej i detergentowej, dostawców surowców i dystrybutorów. Członek Zarządu Cosmetics Europe, członek Zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Producentów Mydeł, Detergentów i Środków Czystości ( A.I.S.E.). W latach 2013 – 2015 arbiter Komisji Etyki Reklamy, w latach 2015-2017 członek Zarządu Rady Reklamy. Reprezentant Stowarzyszenia w Europejskiej Federacji Aerozolowej (FEA).

Reprezentowała polski przemysł kosmetyczny w Grupie Roboczej ds. Kosmetyków przy Komisji Europejskiej, prezentując stanowiska i uwagi branży. Była ekspertem działających w Komisji Europejskiej grup roboczych ds. Oceny Bezpieczeństwa Kosmetyków i ds. Deklaracji Marketingowych. W roku 2016 ukończyła trzyletni kurs dotyczący oceny bezpieczeństwa produktów kosmetycznych, organizowany przez niemieckie IKW/DGK. Reprezentuje branżę kosmetyczną i detergentową w relacjach z przedstawicielami administracji rządowej.

W roku 2021 została powołana do pełnienia funkcji przewodniczącej Komitetu Technicznego nr 335 PKN.

Z wykształcenia chemik – kosmetolog. Pracę doktorską dotyczącą transportu przeznaskórkowego składników czynnych zawartych w kosmetykach obroniła w 2003 roku. Wieloletni wykładowca akademicki z zakresu chemii kosmetycznej i farmakognozji. Jest członkiem rad programowych czasopism branżowych, autorką ponad 150 artykułów opublikowanych w kraju i za granicą oraz prelegentem na wielu konferencjach krajowych i międzynarodowych.