.

Korzyści z członkostwa

Korzyści z członkostwa

Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego działa na rzecz firm członkowskich każdego dnia.
Będąc naszym członkiem otrzymasz:

  • indywidualne doradztwo naszych ekspertów
  • aktualne informacje o zmieniających się regulacjach prawnych dotyczących przemysłu kosmetycznego i detergentowego w Polsce i w Europie
  • pomoc w sytuacjach kryzysowych
  • wsparcie w obliczu nieuzasadnionych ograniczeń
  • atrakcyjne warunki udziału w branżowych konferencjach i szkoleniach organizowanych przez Stowarzyszenie
  • możliwość uzyskania Certyfikatów Wolnej Sprzedaży (FSC).

MÓWIĄ CZŁONKOWIE

Hanna Jabłońska, Colgate-Palmolive

Firmy powinny się zrzeszać i mieć taką wspólną reprezentację dlatego, że wszyscy mamy te same cele i łatwiej jest rozmawiać z przedstawicielami władzy jako grupa niż jako pojedyncza przedsiębiorstwo.

Iwona Poniatowska – Banaszek, GRUPA INCO

Korzyści płynące z członkostwa w Stowarzyszeniu to bardzo duży dostęp do aktualnej wiedzy oraz do wszelkich interpretacji. Poza tym wiemy, że w sytuacjach kryzysowych zawsze możemy zwrócić się o pomoc. Pojedynczej firmie czasem jest trudno działać, ale razem w Stowarzyszeniu można uzyskać dużo więcej.

Małgorzata Wadzińska, Procter&Gamble

Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego uczestniczy w procesie legislacyjnym w Polsce i Unii Europejskiej. Jako jego członek mamy możliwość przekazywania naszych komentarzy, spostrzeżeń i wniosków z rynku polskiego do polskich władz a także dalej – do Komisji Europejskiej. W ten sposób razem tworzymy prawo.

Monika Bacia, Camino

Stowarzyszenie ma dla nas ogromną wartość jeśli chodzi o dostęp do wiedzy dotyczącej przede wszystkim przepisów polskich i unijnych. Na bieżąco jesteśmy informowani o zmianach, jak również planach zmian legislacyjnych. Nas nie stać na to, żeby zatrudnić człowieka, który będzie śledził wszelkie trendy w legislacji. Dla firm małych Stowarzyszenie ma ogromną wartość – dostarcza nam eksperckiej wiedzy. My nie mamy takiego wpływu na rynek jak duże firmy, natomiast dzięki obecności w Stowarzyszeniu mamy na pewno większą szansę przygotować się na wszelkie zmiany czy dostosować do przepisów.

Magda Krulikowska, Henkel

Korzyścią przynależności do Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego są spotkania, podczas których dowiadujemy się, jak zmieniają się regulacje prawne.  Nie tylko o tym, co stało już opublikowane, ale również o planowanych zmianach. Stworzenie nowego produktu czy nowej etykiety to są miesiące pracy i w momencie, kiedy dane rozporządzenie pojawia się na rynku, mamy niekiedy bardzo krótkie okresy przejściowe i bardzo mało czasu, żeby dostosować się do tych  przepisów.  Warto poznać je wcześniej.

Marek Szczęsny, AVON Operations Sp. z o.o.

Stowarzyszenie pomaga nam w uzyskaniu korzystnego kształtu legislacyjnego dla całej branży kosmetycznej i detergentowej. A to wpływa potem na warunki funkcjonowania także naszej firmy. Nie wyobrażam sytuacji działania bez nich.

Elżbieta Kwestarz – Tarczyńska, S.C. Johnson

W przygotowaniach do wdrożeń trudnej legislacji korzystamy ze Stowarzyszenia. To jest doskonałe źródło wiedzy. Tu bardzo istotna są: wymiana informacji, grupy robocze, spotkania, dyskusje nad problemami – to jest główne zadanie Stowarzyszenia.

Sławomir Chlebus, Henkel

Stowarzyszenie jest, nawet dla dużych firm, najlepszych skondensowanym źródłem wszystkich informacji prawnych – zarówno tych płynących z Brukseli, jak również różnego rodzaju uzupełnień wynikających z prawa polskiego czy z interpretacji władz. Stowarzyszenie jest najlepszym  forum, żeby rozmawiać z kompetentnymi osobami, reprezentującymi odpowiednie instytucje, jak chociażby z Biurem ds. Substancji Chemicznych.

Ewa Drozd, Unilever

Stowarzyszenie jest bardzo pomocne, bo daje nam bezpośredni kontakt z władzami. Pomaga nam dotrzeć do właściwych interpretacji poszczególnych zapisów rozporządzeń i sprawnie poruszać się po tych aktach prawnych.

MÓWIĄ PARTNERZY

Dr Andrzej Kalski, Biuro ds. Substancji Chemicznych

Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego to jeden z najlepszych partnerów jeśli chodzi o współpracę.  Po pierwsze – umie słuchać, po drugie – korzysta z porad, a po trzecie – my korzystamy z doświadczenia Stowarzyszenia. Prawie żadne Stowarzyszenie nie współpracuje z nami w takim zakresie.

Marki członków stowarzyszenia