.

ZAPROSZENIE | LEGISLACJA DLA BIZNESU: szkolenie „Produkty biobójcze w świetle wymogów europejskich”, Warszawa, 21 stycznia 2020

ZAPROSZENIE | LEGISLACJA DLA BIZNESU: szkolenie „Produkty biobójcze w świetle wymogów europejskich”, Warszawa, 21 stycznia 2020

Zapraszamy  Państwa na szkolenie z cyklu LEGISLACJA DLA BIZNESU zatytułowane Produkty biobójcze w świetle wymogów europejskich, które Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego organizuje w Warszawie, 21 stycznia 2020 roku.

Wszystkie produkty biobójcze, w tym preparaty do dezynfekcji, konserwanty czy insektycydy, podlegają regulacjom prawnym w zakresie biocydów. Nadrzędnym aktem prawnym w UE jest Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 528/2012 z dnia 22 maja 2012 r. w sprawie udostępniania na rynku i stosowania produktów biobójczych oraz rozporządzenia wykonawcze, a także obowiązujące akty prawne doprecyzowujące poszczególne kwestie na szczeblu krajowym, w tym Ustawa z dnia 9 października 2015 r. o produktach biobójczych czy Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 17 grudnia 2015 r. w sprawie opłat za czynności związane z dopuszczeniem produktu biobójczego do obrotu.

Warunkiem umożliwiającym sprzedaż biocydów – w Polsce oraz na rynkach krajów UE – jest ich rejestracja oraz uzyskanie wymaganego pozwolenia. Organem kompetentnym rejestrującym produkty biobójcze w Polsce jest Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Produkty biobójcze, które nie podlegają już rejestracji na warunkach przejściowych wg tzw. procedury narodowej należy rejestrować wg tzw. procedur europejskich zgodnie ze zharmonizowanymi we wszystkich krajach członkowskich zasadami. Różnorodność procedur rejestracyjnych i złożoność samego procesu, a także niezwykle obszerny zakres niezbędnej dokumentacji sprawiają, że przedsiębiorca staje przed nie lada wyzwaniem. Wybór właściwej procedury rejestracji wymaga analizy wielu czynników, takich jak m.in. zawartość substancji czynnych czy  przeznaczenie produktu.

Szkolenie poprowadzi pani dr Karolina Pastuszko – ekspert z Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, dysponująca wieloletnim doświadczeniem w rejestracji produktów biobójczych, szczególnie w zakresie procedur europejskich.

Program szkolenia znajdą Państwo TU: Program_szkolenia

Uczestnicząc w szkoleniu uzyskają Państwo  niezbędną wiedzę w zakresie:

  • rejestracji produktów biobójczych wg procedur EU
  • zrozumienia wytycznych
  • przygotowania wymaganej dokumentacji

 Do udziału w szkoleniu zapraszamy szczególnie:

  • Pracowników odpowiedzialnych za proces rejestracji produktów biobójczych
  • Pracowników działów kontroli jakości
  • Pracowników działów badawczo-rozwojowych i działów wdrożeń
  • Pracowników laboratoriów

Uwaga! Pracownicy firm członkowskich Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego otrzymują atrakcyjne rabaty. Niższe ceny otrzymają osoby, które dokonają zgłoszeń udziału do dnia 10 stycznia 2020.

Tu dokonają Państwo rejestracji: https://szkolenie-biobojcze.konfeo.com/pl/groups

Zapraszamy serdecznie!

 

 

 

 

 

 

Marki członków stowarzyszenia