SZKOLENIE | „Nowe obowiązki w zakresie zgłaszania mieszanin stwarzających zagrożenie. Załącznik VIII do CLP, kod UFI – czy jesteś przygotowany?”, Warszawa, 13 listopada 2019

Zapraszamy  Państwa na szkolenie z cyklu LEGISLACJA DLA BIZNESU zatytułowane

Nowe obowiązki w zakresie zgłaszania mieszanin stwarzających zagrożenie. Załącznik VIII do CLP, kod UFI – czy jesteś przygotowany?”,

którą Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego organizuje w Warszawie, 13 listopada 2019 roku.

Wszystko wskazuje na to, że od 2021 r., zgodnie z załącznikiem VIII CLP, wejdzie w życie nowy obowiązek w zakresie zgłaszania mieszanin stwarzających zagrożenie i wynikający z tego obowiązek umieszczenia na etykiecie produktów konsumenckich nowego elementu – kodu UFI czyli „niepowtarzalnego identyfikatora postaci czynnej”. Kod ten będzie obowiązkowym elementem etykiety produktów, sklasyfikowanych jako niebezpieczne dla zdrowia lub stwarzających zagrożenia fizyczne, na rynku Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Konieczność umieszczania UFI wynika z obowiązku przekazywania do wyznaczonych jednostek zharmonizowanych informacji o mieszaninie (wraz z przypisanym numerem UFI) do celów pomocy w nagłych przypadkach zagrożenia zdrowia.

Szkolenie poprowadzi znana Państwu ekspertka – Pani dr inż. Monika Wasiak-Gromek – która w sposób praktyczny omówi te obszary, na które w roku 2020 i latach kolejnych powinni Państwo zwrócić szczególną uwagę, w tym:

 • Nowe obowiązki związane ze zgłaszaniem mieszanin stwarzających zagrożenie – rozporządzenie nr 2017/542 (cel i zakres, okresy przejściowe, wykonawcy przepisów rozporządzenia, opłaty, wyznaczone jednostki, zmiana rozporządzenia)
 • Generowanie kodu UFI – praktyczne aspekty (narzędzie do generowania kodu UFI, zarządzanie kodem UFI, w jaki sposób go przekazywać w łańcuchu)
 • Jak zgłosić mieszaninę do ECHA (narzędzie do zgłaszania – portal PCN, jak założyć konto, jak przygotować zgłoszenie on-line, formy zgłaszania mieszanin, wybór zastosowania)

Program szkolenia znajdą Państwo w załączniku:

Program szkolenia

Do udziału w szkoleniu zapraszamy szczególnie:

 • Właścicieli oraz kadrę zarządzającą firm detergentowych
 • Pracowników Działów Kontroli Jakości
 • Pracowników Działów Badawczo-Rozwojowych i Działów Wdrożeń
 • Pracowników Laboratoriów

Tu dokonają Państwo rejestracji:  https://szkoleniedetergentowe.konfeo.com/pl/groups

Uwaga! Pracownicy firm członkowskich Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego otrzymują atrakcyjne rabaty. Niższą cenę proponujemy także tym z Państwa, którzy dokonają zgłoszenia do 31 października 2019 roku.

Zapraszam serdecznie!

Anna Oborska

Dr Anna Oborska

dyrektor generalny

Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego | ul. Chałubińskiego 8 | 00-613 Warszawa | www.kosmetyki-detergenty.pl | anna.oborska@kosmetyki-detergenty.pl | tel. 22 625 57 82 | kom. 609 805 077

 

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

AKTUALNOŚCI

WIADOMOŚCI BRANŻOWE

Katarzyna Major

Katarzyna Major

– Starszy Specjalista ds. Legislacyjnych, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Stypendystka Uniwersytetu w Kassel (Niemcy). Ukończyła podyplomowe studia z zakresu ochrony danych osobowych i informacji niejawnych. Doświadczenia zawodowe zdobywała pracując m.in. w wydawnictwie AGORA S.A. oraz w Ministerstwie Skarbu Państwa. Od 2012 r. pracownik Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego.

agnieszkasobkowiak

Agnieszka Sobkowiak

– Kierownik Komunikacji & PR, absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu, podyplomowych studiów Polskiego i Europejskiego Prawa Spółek w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz London School of Public Relations. Wieloletnia dyrektor ds. PR w Grupie TZMO SA oraz konsultant z zakresu PR. W Polskim Stowarzyszeniu Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego od roku 2015.

Agata Jurek-Iwińska

Agata Jurek-Iwińska

– Specjalista do spraw Technicznych i Legislacyjnych Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego w obszarze środków biobójczych, aerozoli i kosmetyków. Absolwentka Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej oraz Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej (specjalność: Technologia Związków Biologicznie Czynnych i Kosmetyków), związana z obszarem produktów biobójczych i kosmetyków.

Od 2011 r. współpracuje z Wyższą Szkołą Zawodową Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia poprzez prowadzenie zajęć laboratoryjnych w zakresie z chemii kosmetycznej. W latach 2014 – 2016 – pracownik merytoryczny w Wydziale Rejestracji Produktów Biobójczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

beata kowalczyk

Beata Kowalczyk

– Kierownik do spraw Technicznych i Legislacyjnych, ekspert Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego w obszarze kosmetyków i aerozoli. Absolwentka Wydziału Chemii Akademii Podlaskiej, związana przez wiele lat z branżą chemiczną i medyczną. W latach 2009 – 2015 starszy specjalista w Wydziale Chemii i Farmacji, Departamentu Innowacji i Przemysłu Ministerstwa Gospodarki. Członek Korpusu Prezydencji Polskiej w Unii Europejskiej.

W latach 2010 – 2013 członek delegacji polskiej w pracach na forum ONZ nad Konwencją Minamata w sprawie rtęci. Przedstawiciel Polski w Komitecie ds. REACH, Stałym Komitecie ds. kosmetyków oraz Grupie roboczej ds. międzynarodowych aspektów środowiskowych (substancje niebezpieczne).

Katarzyna Żandarska

Katarzyna Żandarska

– Kierownik do spraw Technicznych i Legislacyjnych, ekspert Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego w obszarze środków czystości i biocydów. Absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Odpowiedzialna za prowadzenie Grupy Roboczej ds. Detergentów w Stowarzyszeniu i za współpracę z A.I.S.E.

Zajmuje się regulacjami dotyczącymi chemikaliów oraz ich praktycznymi implikacjami dla przemysłu, prowadzi doradztwo dla firm w tej kwestii. Zaangażowana w prowadzenie dobrowolnych inicjatyw przemysłu detergentowego, projektów paneuropejskich takich jak:

 • Przyjazna Czystość,
 • Charter 2010,
 • Pierz Mądrze. Mniej znaczy więcej!,
 • Trzymaj kapsułki poza zasięgiem dzieci (Keep Caps from Kids)

oraz w projekt Stowarzyszenia realizowany we współpracy z Biurem ds. Substancji Chemicznych – Czysty i Bezpieczny Dom, dotyczący wczesnoszkolnej edukacji dzieci na temat bezpiecznego stosowania środków czystości i zachowań proekologicznych w domu.

anna_oborska

dr inż. n. chem. Anna Oborska

– Dyrektor Generalny, Wiceprezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego. Odpowiedzialna za budowanie strategii i rozwój Stowarzyszenia, które od 1992 roku zrzesza przedsiębiorców branży kosmetycznej i detergentowej, dostawców surowców i dystrybutorów. Członek Zarządu Cosmetics Europe, członek Zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Producentów Mydeł, Detergentów i Środków Czystości ( A.I.S.E.). W latach 2013 – 2015 arbiter Komisji Etyki Reklamy, w latach 2015-2017 członek Zarządu Rady Reklamy. Reprezentant Stowarzyszenia w Europejskiej Federacji Aerozolowej (FEA).

Reprezentowała polski przemysł kosmetyczny w Grupie Roboczej ds. Kosmetyków przy Komisji Europejskiej, prezentując stanowiska i uwagi branży. Była ekspertem działających w Komisji Europejskiej grup roboczych ds. Oceny Bezpieczeństwa Kosmetyków i ds. Deklaracji Marketingowych. W roku 2016 ukończyła trzyletni kurs dotyczący oceny bezpieczeństwa produktów kosmetycznych, organizowany przez niemieckie IKW/DGK. Reprezentuje branżę kosmetyczną i detergentową w relacjach z przedstawicielami administracji rządowej.

W roku 2021 została powołana do pełnienia funkcji przewodniczącej Komitetu Technicznego nr 335 PKN.

Z wykształcenia chemik – kosmetolog. Pracę doktorską dotyczącą transportu przeznaskórkowego składników czynnych zawartych w kosmetykach obroniła w 2003 roku. Wieloletni wykładowca akademicki z zakresu chemii kosmetycznej i farmakognozji. Jest członkiem rad programowych czasopism branżowych, autorką ponad 150 artykułów opublikowanych w kraju i za granicą oraz prelegentem na wielu konferencjach krajowych i międzynarodowych.