KONFERENCJA | “Produkty detergentowe w świetle regulacji polskich i europejskich”, Warszawa, 7 listopada 2018

baner_770x440_10-09-2018Zapraszamy Państwa na konferencję z cyklu LEGISLACJA DLA BIZNESU „Produkty detergentowe w świetle regulacji polskich i europejskich – nadchodzące wyzwania”, którą Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego organizuje w Warszawie, 7 listopada 2018 roku.

W ostatnim czasie obserwujemy dużą intensyfikację działań legislacyjnych i prawnych – w obszarze prawodawstwa polskiego i unijnego –  skutkujących istotnymi zmianami dla sektora chemii gospodarczej.

Podczas konferencji omówione zostaną najważniejsze z nich:

 • przegląd i spodziewana zmiana Rozporządzenia nr 648/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 31 marca 2004 r. w sprawie detergentów
 • zharmonizowane raportowanie do ośrodków toksykologicznych | Uwaga! W roku 2020 wprowadzony zostanie nowy – jednolity system zgłoszeń w ramach wspólnego rynku Unii Europejskiej
 • deklaracje marketingowe stosowane w produktach detergentowych | Tu dowiedzą się Państwo o zasadach poprawnego stosowania  deklaracji marketingowych oraz najczęściej popełnianych błędach. | Uwaga! Kwestie deklaracji marketingowych mogą wpływać na klasyfikację produktu
 • granica między preparatem biobójczym, a detergentem
 • kryteria oceny ED substancji
 • zagadnienia związane z kwestiami środowiskowymi, a także gospodarki o obiegu zamkniętym – (mikroplastiki w detergentach, oznakowanie ekologiczne, odpady opakowaniowe).

Skonstruowanie tak atrakcyjnego programu konferencji było możliwe dzięki współpracy z najlepszymi prelegentami. Uczestnicy konferencji wysłuchają wystąpień ekspertów z A.I.S.E., Biura ds. Substancji Chemicznych, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w m. st. Warszawie, Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji, Rekopolu, Chemsafe Srl oraz Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego.

Do udziału w Konferencji zapraszamy szczególnie:

 • Właścicieli oraz kadrę zarządzającą firm detergentowych
 • Pracowników Działów Kontroli Jakości
 • Pracowników Działów Badawczo-Rozwojowych i Działów Wdrożeń
 • Pracowników Laboratoriów
 • Pracowników Działów Marketingu

Patronem merytorycznym konferencji LEGISLACJA DLA BIZNESU „Produkty detergentowe w świetle regulacji polskich i europejskich – nadchodzące wyzwania” są:

 • Międzynarodowe Stowarzyszenie Producentów Mydeł, Detergentów i Środków Czystości (the International Association for Soaps, Detergents and  Maintenance Products) A.I.S.E.
 • Biuro ds. Substancji Chemicznych

Konferencję patronatem mediowym objęły:

 • Chemia i Biznes
 • Biotechnologia

Tu dokonają Państwo rejestracji (link: https://konferencjadetergentowa.konfeo.com/pl/groups)

Uwaga! Osoby, które dokonają zgłoszeń do dnia 2 października 2018 roku, skorzystają z promocyjnej ceny. Atrakcyjne warunki otrzymają także pracownicy z Firm Członkowskich Stowarzyszenia.

Istnieje możliwość anulowania zgłoszenia, jednakże w terminie nie późniejszym, niż na 3 dni przed wydarzeniem. Po tym terminie uczestnik otrzyma fakturę, także w przypadku jego nieobecności na Konferencji.

Program Konferencji:

Program_szkolenia_7 listopada 2018

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

AKTUALNOŚCI

WIADOMOŚCI BRANŻOWE

Katarzyna Major

Katarzyna Major

– Starszy Specjalista ds. Legislacyjnych, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Stypendystka Uniwersytetu w Kassel (Niemcy). Ukończyła podyplomowe studia z zakresu ochrony danych osobowych i informacji niejawnych. Doświadczenia zawodowe zdobywała pracując m.in. w wydawnictwie AGORA S.A. oraz w Ministerstwie Skarbu Państwa. Od 2012 r. pracownik Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego.

agnieszkasobkowiak

Agnieszka Sobkowiak

– Kierownik Komunikacji & PR, absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu, podyplomowych studiów Polskiego i Europejskiego Prawa Spółek w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz London School of Public Relations. Wieloletnia dyrektor ds. PR w Grupie TZMO SA oraz konsultant z zakresu PR. W Polskim Stowarzyszeniu Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego od roku 2015.

Agata Jurek-Iwińska

Agata Jurek-Iwińska

– Specjalista do spraw Technicznych i Legislacyjnych Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego w obszarze środków biobójczych, aerozoli i kosmetyków. Absolwentka Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej oraz Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej (specjalność: Technologia Związków Biologicznie Czynnych i Kosmetyków), związana z obszarem produktów biobójczych i kosmetyków.

Od 2011 r. współpracuje z Wyższą Szkołą Zawodową Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia poprzez prowadzenie zajęć laboratoryjnych w zakresie z chemii kosmetycznej. W latach 2014 – 2016 – pracownik merytoryczny w Wydziale Rejestracji Produktów Biobójczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

beata kowalczyk

Beata Kowalczyk

– Kierownik do spraw Technicznych i Legislacyjnych, ekspert Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego w obszarze kosmetyków i aerozoli. Absolwentka Wydziału Chemii Akademii Podlaskiej, związana przez wiele lat z branżą chemiczną i medyczną. W latach 2009 – 2015 starszy specjalista w Wydziale Chemii i Farmacji, Departamentu Innowacji i Przemysłu Ministerstwa Gospodarki. Członek Korpusu Prezydencji Polskiej w Unii Europejskiej.

W latach 2010 – 2013 członek delegacji polskiej w pracach na forum ONZ nad Konwencją Minamata w sprawie rtęci. Przedstawiciel Polski w Komitecie ds. REACH, Stałym Komitecie ds. kosmetyków oraz Grupie roboczej ds. międzynarodowych aspektów środowiskowych (substancje niebezpieczne).

Katarzyna Żandarska

Katarzyna Żandarska

– Kierownik do spraw Technicznych i Legislacyjnych, ekspert Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego w obszarze środków czystości i biocydów. Absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Odpowiedzialna za prowadzenie Grupy Roboczej ds. Detergentów w Stowarzyszeniu i za współpracę z A.I.S.E.

Zajmuje się regulacjami dotyczącymi chemikaliów oraz ich praktycznymi implikacjami dla przemysłu, prowadzi doradztwo dla firm w tej kwestii. Zaangażowana w prowadzenie dobrowolnych inicjatyw przemysłu detergentowego, projektów paneuropejskich takich jak:

 • Przyjazna Czystość,
 • Charter 2010,
 • Pierz Mądrze. Mniej znaczy więcej!,
 • Trzymaj kapsułki poza zasięgiem dzieci (Keep Caps from Kids)

oraz w projekt Stowarzyszenia realizowany we współpracy z Biurem ds. Substancji Chemicznych – Czysty i Bezpieczny Dom, dotyczący wczesnoszkolnej edukacji dzieci na temat bezpiecznego stosowania środków czystości i zachowań proekologicznych w domu.

anna_oborska

dr inż. n. chem. Anna Oborska

– Dyrektor Generalny, Wiceprezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego. Odpowiedzialna za budowanie strategii i rozwój Stowarzyszenia, które od 1992 roku zrzesza przedsiębiorców branży kosmetycznej i detergentowej, dostawców surowców i dystrybutorów. Członek Zarządu Cosmetics Europe, członek Zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Producentów Mydeł, Detergentów i Środków Czystości ( A.I.S.E.). W latach 2013 – 2015 arbiter Komisji Etyki Reklamy, w latach 2015-2017 członek Zarządu Rady Reklamy. Reprezentant Stowarzyszenia w Europejskiej Federacji Aerozolowej (FEA).

Reprezentowała polski przemysł kosmetyczny w Grupie Roboczej ds. Kosmetyków przy Komisji Europejskiej, prezentując stanowiska i uwagi branży. Była ekspertem działających w Komisji Europejskiej grup roboczych ds. Oceny Bezpieczeństwa Kosmetyków i ds. Deklaracji Marketingowych. W roku 2016 ukończyła trzyletni kurs dotyczący oceny bezpieczeństwa produktów kosmetycznych, organizowany przez niemieckie IKW/DGK. Reprezentuje branżę kosmetyczną i detergentową w relacjach z przedstawicielami administracji rządowej.

W roku 2021 została powołana do pełnienia funkcji przewodniczącej Komitetu Technicznego nr 335 PKN.

Z wykształcenia chemik – kosmetolog. Pracę doktorską dotyczącą transportu przeznaskórkowego składników czynnych zawartych w kosmetykach obroniła w 2003 roku. Wieloletni wykładowca akademicki z zakresu chemii kosmetycznej i farmakognozji. Jest członkiem rad programowych czasopism branżowych, autorką ponad 150 artykułów opublikowanych w kraju i za granicą oraz prelegentem na wielu konferencjach krajowych i międzynarodowych.