.

Seminarium: Ocena bezpieczeństwa produktów kosmetycznych – 25 marca 2014 r.

Seminarium: Ocena bezpieczeństwa produktów kosmetycznych – 25 marca 2014 r.

Polskie Stowarzyszenie Producentów Kosmetyków i Środków Czystości serdecznie zaprasza na seminarium dotyczące oceny bezpieczeństwa produktów kosmetycznych. Mając na uwadze wymagania nakładane przez rozporządzenie kosmetyczne 1223/2009 na producentów kosmetyków, oraz kompleksowość tematu, uznaliśmy że jest to temat nad którym warto się wspólnie pochylić. Ocena bezpieczeństwa produktu kosmetycznego wymaga bowiem od przygotowującej jej osoby bardzo szerokiej wiedzy, zarówno z zakresu toksykologii, budowy i fizjologii skóry, jak i chemii.

Celem seminarium będzie umożliwienie firmom kosmetycznym przedyskutowania nurtujących pytań z zaproszonymi przez Stowarzyszenie ekspertami, a także poszerzenie i utrwalenie posiadanej  wiedzy.

Naszym Gościem Specjalnym będzie odpowiedzialny za ocenę bezpieczeństwa w firmie Henkel  dr Winfried Steiling, toksykolog z wieloletnim doświadczeniem, członek EUROTOXu, członek grup eksperckich OECD, wykładowca na kursach dotyczących oceny bezpieczeństwa kosmetyków, organizowanych przez IKW, autor wielu publikacji naukowych. Dr Winfried Steiling omówi podstawowe zasady oceny bezpieczeństwa składników kosmetyków, szczególny nacisk kładąc na rolę jaką pełni transport przeznaskórkowy związków chemicznych.

Podczas seminarium poruszone zostaną kluczowe w chwili obecnej dla przemysłu kosmetycznego kwestie związane z bezpieczeństwem stosowania nanomateriałów (dr Piotr Koziej) i substancjami modyfikującymi funkcjonowanie układu hormonalnego (dr Dorota Wiaderna). Zarówno nanomateriały jak i substancje wpływające na układ hormonalny są w chwili obecnej szeroko dyskutowane w Komisji Europejskiej – rezultat negocjacji będzie miał bezpośredni wpływ na funkcjonowanie przemysłu kosmetycznego.

Zapraszamy do udziału w seminarium!

Ocena bezpieczeństwa produktów kosmetycznych_program

Formularz zgłoszeniowy

Marki członków stowarzyszenia