.

PODSUMOWANIE: Seminarium i warsztaty LEGISLACJA DLA BIZNESU „Jak wprowadzić produkt kosmetyczny do obrotu poza UE? – wymagania prawne na wybranych rynkach”, Warszawa, 6 września 2018

PODSUMOWANIE: Seminarium i warsztaty LEGISLACJA DLA BIZNESU „Jak wprowadzić produkt kosmetyczny do obrotu poza UE? – wymagania prawne na wybranych rynkach”, Warszawa, 6 września 2018

baner_770x440_06-09-2018Za nami kolejne, bardzo udane wydarzenie edukacyjne zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego w cyklu LEGISLACJA DLA BIZNESU – seminarium i warsztaty „Jak wprowadzić produkt kosmetyczny do obrotu poza UE? – wymagania prawne na wybranych rynkach”. Odbyło się ono w Warszawie, 6 września 2018 roku.

Duże zainteresowanie ze strony uczestników potwierdza, że ambicje firm działających w Polsce wykraczają już daleko poza Unię Europejską, a takie rynki jak: Arabia Saudyjska, Kuwejt, Irak, Japonia, Korea Południowa, Chiny, USA, Brazylia, Filipiny, Indonezja, Tajlandia, Wietnam, Australia – to rynki nie tylko będące w zasięgu zainteresowania polskich producentów, ale często odgrywające już w ich działalności ważną rolę.

Seminarium poprowadziła doświadczona ekspertka –  Sylwia Stokowska – Absolwentka wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskie­go. Wieloletni audytor wiodący ISO 22716, ISO 9001 i IFS HPC i Audytor TŪV SŪD Polska Sp. z o.o. W programie  seminarium i warsztatów ujęte zostały wystąpienia poświęcone poszczególnym rynkom, a także ćwiczenia z opracowania etykiety produktu na wybrane kraje oraz ćwiczenia z przygotowywania certyfikatu zgodności produktu z wymaganiami.  Prelegentka dużo uwagi poświęciła wymogom formalnym związanym z wprowadzeniem kosmetyków do obrotu, ale także kwestiom różnic kulturowych.

Uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w seminarium.

Już 7 listopada 2018 roku zapraszamy Państwa do udziału w konferencji „Produkty detergentowe w świetle regulacji polskich i europejskich – nadchodzące wyzwania”. Szczegóły – wkrótce.

PROGRAM KONFERENCJI:

Program_szkolenia_7_listopada_2018

Marki członków stowarzyszenia