PATRONAT | Targi PCI Days 2023 zbliżają się wielkimi krokami. To już 21-22 czerwca – zarejestruj się bezpłatnie już teraz!

Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego objęło patronatem IV edycję PCI DAYS | Targi Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego.

Jednym z prelegentów Kosmetycznej Strefy Inspiracji jest dr Anna Oborska – dyrektor generalna i wiceprezes PSPKD.

Zapraszamy Państwa do wysłuchania wykładu dr Anny Oborskiej: Zielona przyszłość branży kosmetycznej – szanse czy zagrożenia? (21 czerwca 2023, godz. 10:10)

Wśród wystawców PCI DAYS 2023 spotkają Państwo wiele Firm Członkowskich PSPKD.

Targi PCI Days 2023 zbliżają się wielkimi krokami. To już 21-22 czerwca – zarejestruj się bezpłatnie już teraz!

Organizatorzy PCI Days zapraszają do udziału w IV edycji Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego, które odbędą się w dniach 21 – 22 czerwca w Expo XXI w Warszawie. Kolejna edycja przyniesie wiele niespodzianek i potężną dawkę inspiracji. Ze względu na duże zainteresowanie, Organizatorzy zwiększyli powierzchnię wystawienniczą, dzięki czemu pomieści ona o ponad 50 stoisk więcej.

Wystawcy na swoich stoiskach będą mogli zaprezentować odwiedzającym produkty i nowe rozwiązania stosowane w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym. Ogromne zainteresowanie poprzednimi edycjami oraz ciągły rozwój obu przemysłów utwierdzają w przekonaniu, że Targi PCI Days po raz kolejny będą stanowić odpowiedź na najważniejsze potrzeby i wyzwania tych dwóch sektorów. 21 i 22 czerwca 2023 r. to zatem obowiązkowa data w kalendarzu liderów branży kosmetycznej i farmaceutycznej. Dla odwiedzających uczestnictwo w Targach PCI Days jest całkowicie bezpłatne. Rejestracji na wydarzenie można dokonać już teraz na stronie internetowej Organizatora.

Trendy i inspiracje podczas wydarzenia

Nieodłącznym elementem wydarzenia są dwie strefy wykładowe: Kosmetyczna i Farmaceutyczna Strefa Inspiracji, gdzie podczas dwóch dni targowych odbędą się wykłady prowadzone przez ekspertów i praktyków z obu branż. W wykładowej strefie dedykowanej branży kosmetycznej poruszone zostaną tematy z takiego zakresu jak: prawo i legislacja, optymalizacja i efektywność, rozwiązania i innowacyjność, zrównoważony rozwój oraz trendy związane z przemysłem kosmetycznym.

W Farmaceutycznej Strefie Inspiracji również nie zabraknie wykładów z zakresu innowacyjnych rozwiązań dla branży, optymalizacji i efektywności, a także wystąpień z zakresu prawa farmaceutycznego, outsourcingu, trendów oraz kierunków rozwoju przemysłu. Odwiedzający będą mogli także wybrać wśród szerokiej oferty odbywających się warsztatów.

Organizatorzy szczególnej uwadze polecają:

  • praktyczne warsztaty dla zakupowców z obu branż, podczas których uczestnicy zaczerpną wiedzy z zakresu myślenia charakterystycznego dla Design Thinking, otworzą się na nowatorskie pomysły, co znacznie wzbogaci warsztat kupca i pomoże w poszukiwaniu alternatywnych rozwiązań,
  • warsztaty „Monitoring vs klasyfikacja pomieszczeń czystych cleanroom”, obejmujące praktyczne podejście do procesu monitorowania i klasyfikacji pomieszczeń czystych cleanroom w kontekście czystości pyłowej i mikrobiologicznej,
  • warsztaty „Transfer Technologii w przemyśle farmaceutycznym”, które poprowadzi pani Agnieszka Rzeźnik, Kierownik Sekcji Transferu Technologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Dzięki warsztatom uczestnicy dowiedzą się między innymi jak ułożyć proces transferu – od badań podstawowych do rynkowego produktu
  • warsztaty “Zrównoważone opakowanie w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym z perspektywy producenta podłoży opakowaniowych”

Śledź program wydarzenia | kliknij tutaj

Lista wystawców | kliknij tutaj

Targi odbędą się w EXPO XXI przy ulicy Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie, w hali nr 1. Więcej informacji: www.pcidays.pl. Rejestracja dostępna bezpłatnie online: https://rejestracja.pcidays.pl/  oraz na miejscu podczas wydarzenia.

Do zobaczenia!

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

AKTUALNOŚCI

WIADOMOŚCI BRANŻOWE

Katarzyna Major

Katarzyna Major

– Starszy Specjalista ds. Legislacyjnych, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Stypendystka Uniwersytetu w Kassel (Niemcy). Ukończyła podyplomowe studia z zakresu ochrony danych osobowych i informacji niejawnych. Doświadczenia zawodowe zdobywała pracując m.in. w wydawnictwie AGORA S.A. oraz w Ministerstwie Skarbu Państwa. Od 2012 r. pracownik Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego.

agnieszkasobkowiak

Agnieszka Sobkowiak

– Kierownik Komunikacji & PR, absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu, podyplomowych studiów Polskiego i Europejskiego Prawa Spółek w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz London School of Public Relations. Wieloletnia dyrektor ds. PR w Grupie TZMO SA oraz konsultant z zakresu PR. W Polskim Stowarzyszeniu Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego od roku 2015.

Agata Jurek-Iwińska

Agata Jurek-Iwińska

– Specjalista do spraw Technicznych i Legislacyjnych Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego w obszarze środków biobójczych, aerozoli i kosmetyków. Absolwentka Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej oraz Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej (specjalność: Technologia Związków Biologicznie Czynnych i Kosmetyków), związana z obszarem produktów biobójczych i kosmetyków.

Od 2011 r. współpracuje z Wyższą Szkołą Zawodową Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia poprzez prowadzenie zajęć laboratoryjnych w zakresie z chemii kosmetycznej. W latach 2014 – 2016 – pracownik merytoryczny w Wydziale Rejestracji Produktów Biobójczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

beata kowalczyk

Beata Kowalczyk

– Kierownik do spraw Technicznych i Legislacyjnych, ekspert Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego w obszarze kosmetyków i aerozoli. Absolwentka Wydziału Chemii Akademii Podlaskiej, związana przez wiele lat z branżą chemiczną i medyczną. W latach 2009 – 2015 starszy specjalista w Wydziale Chemii i Farmacji, Departamentu Innowacji i Przemysłu Ministerstwa Gospodarki. Członek Korpusu Prezydencji Polskiej w Unii Europejskiej.

W latach 2010 – 2013 członek delegacji polskiej w pracach na forum ONZ nad Konwencją Minamata w sprawie rtęci. Przedstawiciel Polski w Komitecie ds. REACH, Stałym Komitecie ds. kosmetyków oraz Grupie roboczej ds. międzynarodowych aspektów środowiskowych (substancje niebezpieczne).

Katarzyna Żandarska

Katarzyna Żandarska

– Kierownik do spraw Technicznych i Legislacyjnych, ekspert Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego w obszarze środków czystości i biocydów. Absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Odpowiedzialna za prowadzenie Grupy Roboczej ds. Detergentów w Stowarzyszeniu i za współpracę z A.I.S.E.

Zajmuje się regulacjami dotyczącymi chemikaliów oraz ich praktycznymi implikacjami dla przemysłu, prowadzi doradztwo dla firm w tej kwestii. Zaangażowana w prowadzenie dobrowolnych inicjatyw przemysłu detergentowego, projektów paneuropejskich takich jak:

  • Przyjazna Czystość,
  • Charter 2010,
  • Pierz Mądrze. Mniej znaczy więcej!,
  • Trzymaj kapsułki poza zasięgiem dzieci (Keep Caps from Kids)

oraz w projekt Stowarzyszenia realizowany we współpracy z Biurem ds. Substancji Chemicznych – Czysty i Bezpieczny Dom, dotyczący wczesnoszkolnej edukacji dzieci na temat bezpiecznego stosowania środków czystości i zachowań proekologicznych w domu.

anna_oborska

dr inż. n. chem. Anna Oborska

– Dyrektor Generalny, Wiceprezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego. Odpowiedzialna za budowanie strategii i rozwój Stowarzyszenia, które od 1992 roku zrzesza przedsiębiorców branży kosmetycznej i detergentowej, dostawców surowców i dystrybutorów. Członek Zarządu Cosmetics Europe, członek Zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Producentów Mydeł, Detergentów i Środków Czystości ( A.I.S.E.). W latach 2013 – 2015 arbiter Komisji Etyki Reklamy, w latach 2015-2017 członek Zarządu Rady Reklamy. Reprezentant Stowarzyszenia w Europejskiej Federacji Aerozolowej (FEA).

Reprezentowała polski przemysł kosmetyczny w Grupie Roboczej ds. Kosmetyków przy Komisji Europejskiej, prezentując stanowiska i uwagi branży. Była ekspertem działających w Komisji Europejskiej grup roboczych ds. Oceny Bezpieczeństwa Kosmetyków i ds. Deklaracji Marketingowych. W roku 2016 ukończyła trzyletni kurs dotyczący oceny bezpieczeństwa produktów kosmetycznych, organizowany przez niemieckie IKW/DGK. Reprezentuje branżę kosmetyczną i detergentową w relacjach z przedstawicielami administracji rządowej.

W roku 2021 została powołana do pełnienia funkcji przewodniczącej Komitetu Technicznego nr 335 PKN.

Z wykształcenia chemik – kosmetolog. Pracę doktorską dotyczącą transportu przeznaskórkowego składników czynnych zawartych w kosmetykach obroniła w 2003 roku. Wieloletni wykładowca akademicki z zakresu chemii kosmetycznej i farmakognozji. Jest członkiem rad programowych czasopism branżowych, autorką ponad 150 artykułów opublikowanych w kraju i za granicą oraz prelegentem na wielu konferencjach krajowych i międzynarodowych.