.

PATRONAT: do końca stycznia promocyjna cena udziału w Beauty Innovations!

PATRONAT: do końca stycznia promocyjna cena udziału w Beauty Innovations!

banner„Składniki produktów kosmetycznych pod lupą Unii Europejskiej” to temat wystąpienia Beaty Kowalczyk – eksperta Polskiego Stowarzyszenia Producentów Kosmetyków i Środków Czystości – podczas konferencji Beauty Innovations – Forum Branży Kosmetycznej, która odbędzie się już 10 marca 2016 roku w Łodzi. Organizatorem konferencji jest Bio-Tech Media – wydawca portalu biotechnologia.pl. Stowarzyszenie jest patronem konferencji.

Beauty Innovations – Forum Branży Kosmetycznej skierowane jest do producentów kosmetyków, dostawców surowców kosmetycznych, sprzętu, aparatury, odczynników oraz innych osób związanych z branżą kosmetyczną. Organizatorzy zachęcają do udziału w seminariach prowadzonych przez wybitnych ekspertów oraz w networkingu – indywidualnych spotkaniach biznesowych oraz rozmowach i konsultacjach z najlepszymi specjalistami w branży kosmetycznej. Forum to doskonałe miejsce do wymiany doświadczeń i opinii zawodowych.

Składniki produktów kosmetycznych pod lupą Unii Europejskiej to ważna kwestia, ponieważ zmianom w ich obrębie od lat towarzyszy wysoka dynamika, która w ostatnim czasie jeszcze przybrała na sile. Dotyczy to zarówno składników uregulowanych wcześniej rozporządzeniem kosmetycznym, jak i tych używanych dotychczas bez ograniczeń. Coraz częściej zmiany determinuje legislacja okołosektorowa, gdzie wyraźnie prym wiedzie legislacja chemiczna tj.: rozporządzenia REACH i CLP oraz związane z tym różnice w podejściu do oceny bezpieczeństwa poszczególnych substancji chemicznych. Siloksany, kwas salicylowy, dwutlenek tytanu, mikrogranulki z tworzyw sztucznych, to niektóre z substancji szeroko dyskutowane aktualnie w Unii Europejskiej.

Zapraszamy Państwa serdecznie!

Więcej informacji o Beauty Innovations – Forum Branży Kosmetycznej znajdą Państwo pod adresem: http://konferencja.biotechnologia.pl/

Marki członków stowarzyszenia