PATRONAT PSPKD | 12. KONGRES ŚWIATA PRZEMYSŁU KOSMETYCZNEGO | Warszawa 15 – 17 listopada 2022

Jesień tradycyjnie w branży kosmetycznej obfituje w liczne wydarzenia. I tak w dniach 15-17 listopada 2022 roku w Arche Hotel Krakowska w Warszawie odbędzie się 12. Kongres Świata Przemysłu Kosmetycznego.

PSPKD jest Patronem Honorowym Kongresu, a Pani dr inż. Anna Oborska 15 listopada 2022 o godzinie 9:30 wygłosi pierwszy jego wykład:

Środowiskowe deklaracje marketingowe – czy czekają nas zmiany prawne?”

Organizator Kongresu – wydawnictwo FARMAKOM – zapewnia:

🔹doskonały program 🔹

Pierwszego i drugiego dnia należy przygotować się na sporą dawkę wiedzy merytorycznej. Jest to propozycja dla pragnących zgłębić swoją wiedzę i poznać najnowsze trendy.
Oczekiwania konsumentów wciąż rosną i coraz trudniej jest ich zaskoczyć. Na pytanie, jak tego dokonać, odpowiedzi poszukają eksperci, którzy będą mówić o innowacyjnych rozwiązaniach, najnowszych trendach surowcowych czy opakowaniowych. Niewątpliwym wyzwaniem dla firm produkujących kosmetyki czy leki jest poruszanie się w gąszczu zmian regulacji prawnych i obostrzeń. Jak dostosować produkcję do najnowszych wymagań? Co ulepszyć w sektorze R&D czy kontroli jakości? Jak zwiększyć bezpieczeństwo produkcji? Jakie wyzwania stoją przed utrzymaniem ruchu w doskonaleniu łańcuchów dostaw? Pytań jest cała masa, więc warto je zadawać i szukać na nie odpowiedzi. Wykłady stanowią niepowtarzalną okazję do poruszenia tych i wielu innych zagadnień.
Sesje wykładowe urozmaicą dodatkowo prezentacje dostawców usług.

🔹inspiracje płynące z rozmów🔹

Niewątpliwą okazją do nawiązania kontaktów jest bezpośrednia rozmowa. Wiedzą o tym doskonale m.in. sprzedawcy czy też naukowcy oraz kadra menadżerska planująca działania w firmach. Aby ułatwić kontakt jednych z drugimi, dostawcy usług i technologii będą czekali na zainteresowanych przy dedykowanych stoiskach. Spotkanie to daje możliwość zebrania szerokiej oferty i wyboru odpowiednich rozwiązań skrojonych na miarę potrzeb producentów leków i kosmetyków.
Doświadczenie poprzednich lat pokazuje, że niejednokrotnie podczas takich spotkań rodzą się nowe idee oraz zawiązują długotrwałe współprace.

🔹Honorowi Gospodarze i zwiedzanie zakładów produkcyjnych🔹

Tradycyjnie jak co roku wydarzenie ma swoich Honorowych Gospodarzy: firma Dr Grehen – producent kosmetyków, którego zakład produkcyjny znajduje się miejscowości Dyzin na Terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego oraz firma Orifarm Manufacturing Poland – producent farmaceutyczny.
Zakłady produkcyjne będzie można zwiedzić ostatniego dnia Kongresu. Wycieczki będą idealną okazją do podpatrzenia rozwiązań stosowanych przez przedsiębiorstwa prężnie działające na polskim rynku.

Szczegółowy program kongresu: https://kongres-kosmetyczny.pl/program/

W imieniu Organizatorów i naszym – jako Patrona – serdecznie zapraszamy Państwa do udziału. Do zobaczenia!

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

AKTUALNOŚCI

WIADOMOŚCI BRANŻOWE

Katarzyna Major

Katarzyna Major

– Starszy Specjalista ds. Legislacyjnych, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Stypendystka Uniwersytetu w Kassel (Niemcy). Ukończyła podyplomowe studia z zakresu ochrony danych osobowych i informacji niejawnych. Doświadczenia zawodowe zdobywała pracując m.in. w wydawnictwie AGORA S.A. oraz w Ministerstwie Skarbu Państwa. Od 2012 r. pracownik Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego.

agnieszkasobkowiak

Agnieszka Sobkowiak

– Kierownik Komunikacji & PR, absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu, podyplomowych studiów Polskiego i Europejskiego Prawa Spółek w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz London School of Public Relations. Wieloletnia dyrektor ds. PR w Grupie TZMO SA oraz konsultant z zakresu PR. W Polskim Stowarzyszeniu Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego od roku 2015.

Agata Jurek-Iwińska

Agata Jurek-Iwińska

– Specjalista do spraw Technicznych i Legislacyjnych Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego w obszarze środków biobójczych, aerozoli i kosmetyków. Absolwentka Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej oraz Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej (specjalność: Technologia Związków Biologicznie Czynnych i Kosmetyków), związana z obszarem produktów biobójczych i kosmetyków.

Od 2011 r. współpracuje z Wyższą Szkołą Zawodową Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia poprzez prowadzenie zajęć laboratoryjnych w zakresie z chemii kosmetycznej. W latach 2014 – 2016 – pracownik merytoryczny w Wydziale Rejestracji Produktów Biobójczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

beata kowalczyk

Beata Kowalczyk

– Kierownik do spraw Technicznych i Legislacyjnych, ekspert Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego w obszarze kosmetyków i aerozoli. Absolwentka Wydziału Chemii Akademii Podlaskiej, związana przez wiele lat z branżą chemiczną i medyczną. W latach 2009 – 2015 starszy specjalista w Wydziale Chemii i Farmacji, Departamentu Innowacji i Przemysłu Ministerstwa Gospodarki. Członek Korpusu Prezydencji Polskiej w Unii Europejskiej.

W latach 2010 – 2013 członek delegacji polskiej w pracach na forum ONZ nad Konwencją Minamata w sprawie rtęci. Przedstawiciel Polski w Komitecie ds. REACH, Stałym Komitecie ds. kosmetyków oraz Grupie roboczej ds. międzynarodowych aspektów środowiskowych (substancje niebezpieczne).

Katarzyna Żandarska

Katarzyna Żandarska

– Kierownik do spraw Technicznych i Legislacyjnych, ekspert Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego w obszarze środków czystości i biocydów. Absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Odpowiedzialna za prowadzenie Grupy Roboczej ds. Detergentów w Stowarzyszeniu i za współpracę z A.I.S.E.

Zajmuje się regulacjami dotyczącymi chemikaliów oraz ich praktycznymi implikacjami dla przemysłu, prowadzi doradztwo dla firm w tej kwestii. Zaangażowana w prowadzenie dobrowolnych inicjatyw przemysłu detergentowego, projektów paneuropejskich takich jak:

  • Przyjazna Czystość,
  • Charter 2010,
  • Pierz Mądrze. Mniej znaczy więcej!,
  • Trzymaj kapsułki poza zasięgiem dzieci (Keep Caps from Kids)

oraz w projekt Stowarzyszenia realizowany we współpracy z Biurem ds. Substancji Chemicznych – Czysty i Bezpieczny Dom, dotyczący wczesnoszkolnej edukacji dzieci na temat bezpiecznego stosowania środków czystości i zachowań proekologicznych w domu.

anna_oborska

dr inż. n. chem. Anna Oborska

– Dyrektor Generalny, Wiceprezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego. Odpowiedzialna za budowanie strategii i rozwój Stowarzyszenia, które od 1992 roku zrzesza przedsiębiorców branży kosmetycznej i detergentowej, dostawców surowców i dystrybutorów. Członek Zarządu Cosmetics Europe, członek Zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Producentów Mydeł, Detergentów i Środków Czystości ( A.I.S.E.). W latach 2013 – 2015 arbiter Komisji Etyki Reklamy, w latach 2015-2017 członek Zarządu Rady Reklamy. Reprezentant Stowarzyszenia w Europejskiej Federacji Aerozolowej (FEA).

Reprezentowała polski przemysł kosmetyczny w Grupie Roboczej ds. Kosmetyków przy Komisji Europejskiej, prezentując stanowiska i uwagi branży. Była ekspertem działających w Komisji Europejskiej grup roboczych ds. Oceny Bezpieczeństwa Kosmetyków i ds. Deklaracji Marketingowych. W roku 2016 ukończyła trzyletni kurs dotyczący oceny bezpieczeństwa produktów kosmetycznych, organizowany przez niemieckie IKW/DGK. Reprezentuje branżę kosmetyczną i detergentową w relacjach z przedstawicielami administracji rządowej.

W roku 2021 została powołana do pełnienia funkcji przewodniczącej Komitetu Technicznego nr 335 PKN.

Z wykształcenia chemik – kosmetolog. Pracę doktorską dotyczącą transportu przeznaskórkowego składników czynnych zawartych w kosmetykach obroniła w 2003 roku. Wieloletni wykładowca akademicki z zakresu chemii kosmetycznej i farmakognozji. Jest członkiem rad programowych czasopism branżowych, autorką ponad 150 artykułów opublikowanych w kraju i za granicą oraz prelegentem na wielu konferencjach krajowych i międzynarodowych.