PATRONAT: CosmeticBusiness Poland 2018

DruckAktualnym trendom i innowacyjnym rozwiązaniom dla branży kosmetycznej poświęcona jest trzecia edycja targów CosmeticBusiness Poland. Znamy już program konferencji towarzyszących targom. Oprócz wykładów i warsztatów na temat trendów na 2019 rok, odbędzie się konferencja PACKAGING [R]EVOLUTION oraz spotkania B2B w ramach Distributors Lounge. Szczegoły programu znajdą Państwo tu: http://www.cosmetic-business.pl/index.php?p=news&kid=202&pkid=240

Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego jest partnerem CosmeticBusiness Poland.

Ponad 250 wystawców oraz reprezentowanych przez nich firm i marek zaprezentuje w dniach 26 i 27 września 2018 roku najnowszą ofertę produktów i usług dla produkcji kosmetyków oraz środków czystości i chemii gospodarstwa domowego. CosmeticBusiness Poland oraz odbywające się równocześnie targi HPCI – Home and Personal Care Ingredients Exhibition and Conference – stanowią dla właścicieli marek i producentów istotne miejsce do nawiązywania osobistych kontaktów biznesowych z nowymi dostawcami oraz do umacniania relacji z dotychczasowymi partnerami. W tym roku na gości targowych czekać będą firmy z trzydziestu dwóch krajów. Aż 45% z nich pochodzi spoza Polski.

Prezentowana podczas tegorocznych targów oferta – począwszy od projektu produktu, poprzez surowce, produkcję, aż po opakowania – to wiele nowości oraz innowacji dla przemysłu kosmetycznego. Natomiast możliwość udziału w towarzyszącym targom wykładom i konferencji to ogromne wsparcie dla osób decyzyjnych z działów rozwoju i marketingu, szukających nowych pomysłów i inspiracji przy tworzeniu innowacyjnych produktów”, mówi Ivonne Simons, Dyrektor Targów CosmeticBusiness Poland.

W ramach HPCI CEE Scientific Conference (26.09.) oraz HPCI CEE Technical Seminars (26 i 27.09.), odwiedzający będą mieli okazję uzyskać informacje o trendach i innowacjach w branży. Osoby odpowiedzialne za przeprowadzanie oceny bezpieczeństwa produktów kosmetycznych i detergentów będą miały możliwość wzięcia udziału w seminariach organizowanych przez Niemieckie Towarzystwo Kosmetologii Stosowanej (DGK) oraz przez Branżowy Związek Producentów Kosmetyków i Detergentów (IKW). Udział w nich jest odpłatny.

Właścicieli marek i producentów kosmetyków, poszukujących dystrybutorów w Europie, organizatorzy zapraszają do udziału w spotkaniach matchmakingowych w ramach nowej strefy Distributors Lounge, która swoją premierę miała podczas CosmeticBusiness 2018 w Monachium. Spotkania odbywać się będą w dniu 26 i 27 września w godzinach 13:00 – 16:30. Rejestracja możliwa jest do 20 września on-line na stronie: http://pl.cosmetic-business.com/en/Programme/Matchmaking/. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

Wstęp na targi CosmeticBusiness Poland jest bezpłatny. Rejestracja odwiedzających odbywa się poprzez formularz on-linehttp://www.cosmetic-business.pl/index.php?p=news&kid=199&pkid=229

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem wystawców on-linehttp://www.cosmetic-business.pl/index.php?p=news&kid=200

Targi CosmeticBusiness Poland to polska edycja targów CosmeticBusiness, organizowanych co roku w czerwcu, w Monachium. CosmeticBusiness Poland odbywające się równocześnie z organizowanymi od 2008 roku w Polsce targami HPCI – Home and Personal Care Ingredients Exhibition and Conference, prezentują pełną ofertę dla produkcji kosmetyków, środków czystości oraz chemii gospodarstwa domowego. Właściciele marek oraz producenci mogą tu znaleźć rozwiązania dla projektu produktu, produkcji, opakowania oraz etykietowania. Trzecia edycja targów CosmeticBusiness Poland odbędzie się w dniach 26 i 27 września 2018 roku w Warszawskim Centrum Expo XXI.

Kontakt dla prasy: 
Christian Heinz
Rzecznik prasowy targów
CosmeticBusiness Poland
Leipziger Messe GmbH
tel.: +49 (0)341 / 678 6514
e-mail: c.heinz@leipziger-messe.de

Kontakt w Polsce:
Magdalena Dziemidek
Przedstawicielstwo Targów Lipskich w Polsce
Targi Lipskie Polska Sp. z o.o.
tel.: +48 22 414 44 73
e-mail: info@targilipskie.pl

CosmeticBusiness Poland: www.cosmetic-business.pl 
CosmeticBusiness: www.cosmetic-business.com

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia nas na stoisku Stowarzyszenia – znajdą nas Państwo pod numerem 351.

Stowarzyszenie_A5_2018_(2)

 

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

AKTUALNOŚCI

WIADOMOŚCI BRANŻOWE

Katarzyna Major

Katarzyna Major

– Starszy Specjalista ds. Legislacyjnych, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Stypendystka Uniwersytetu w Kassel (Niemcy). Ukończyła podyplomowe studia z zakresu ochrony danych osobowych i informacji niejawnych. Doświadczenia zawodowe zdobywała pracując m.in. w wydawnictwie AGORA S.A. oraz w Ministerstwie Skarbu Państwa. Od 2012 r. pracownik Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego.

agnieszkasobkowiak

Agnieszka Sobkowiak

– Kierownik Komunikacji & PR, absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu, podyplomowych studiów Polskiego i Europejskiego Prawa Spółek w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz London School of Public Relations. Wieloletnia dyrektor ds. PR w Grupie TZMO SA oraz konsultant z zakresu PR. W Polskim Stowarzyszeniu Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego od roku 2015.

Agata Jurek-Iwińska

Agata Jurek-Iwińska

– Specjalista do spraw Technicznych i Legislacyjnych Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego w obszarze środków biobójczych, aerozoli i kosmetyków. Absolwentka Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej oraz Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej (specjalność: Technologia Związków Biologicznie Czynnych i Kosmetyków), związana z obszarem produktów biobójczych i kosmetyków.

Od 2011 r. współpracuje z Wyższą Szkołą Zawodową Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia poprzez prowadzenie zajęć laboratoryjnych w zakresie z chemii kosmetycznej. W latach 2014 – 2016 – pracownik merytoryczny w Wydziale Rejestracji Produktów Biobójczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

beata kowalczyk

Beata Kowalczyk

– Kierownik do spraw Technicznych i Legislacyjnych, ekspert Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego w obszarze kosmetyków i aerozoli. Absolwentka Wydziału Chemii Akademii Podlaskiej, związana przez wiele lat z branżą chemiczną i medyczną. W latach 2009 – 2015 starszy specjalista w Wydziale Chemii i Farmacji, Departamentu Innowacji i Przemysłu Ministerstwa Gospodarki. Członek Korpusu Prezydencji Polskiej w Unii Europejskiej.

W latach 2010 – 2013 członek delegacji polskiej w pracach na forum ONZ nad Konwencją Minamata w sprawie rtęci. Przedstawiciel Polski w Komitecie ds. REACH, Stałym Komitecie ds. kosmetyków oraz Grupie roboczej ds. międzynarodowych aspektów środowiskowych (substancje niebezpieczne).

Katarzyna Żandarska

Katarzyna Żandarska

– Kierownik do spraw Technicznych i Legislacyjnych, ekspert Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego w obszarze środków czystości i biocydów. Absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Odpowiedzialna za prowadzenie Grupy Roboczej ds. Detergentów w Stowarzyszeniu i za współpracę z A.I.S.E.

Zajmuje się regulacjami dotyczącymi chemikaliów oraz ich praktycznymi implikacjami dla przemysłu, prowadzi doradztwo dla firm w tej kwestii. Zaangażowana w prowadzenie dobrowolnych inicjatyw przemysłu detergentowego, projektów paneuropejskich takich jak:

  • Przyjazna Czystość,
  • Charter 2010,
  • Pierz Mądrze. Mniej znaczy więcej!,
  • Trzymaj kapsułki poza zasięgiem dzieci (Keep Caps from Kids)

oraz w projekt Stowarzyszenia realizowany we współpracy z Biurem ds. Substancji Chemicznych – Czysty i Bezpieczny Dom, dotyczący wczesnoszkolnej edukacji dzieci na temat bezpiecznego stosowania środków czystości i zachowań proekologicznych w domu.

anna_oborska

dr inż. n. chem. Anna Oborska

– Dyrektor Generalny, Wiceprezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego. Odpowiedzialna za budowanie strategii i rozwój Stowarzyszenia, które od 1992 roku zrzesza przedsiębiorców branży kosmetycznej i detergentowej, dostawców surowców i dystrybutorów. Członek Zarządu Cosmetics Europe, członek Zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Producentów Mydeł, Detergentów i Środków Czystości ( A.I.S.E.). W latach 2013 – 2015 arbiter Komisji Etyki Reklamy, w latach 2015-2017 członek Zarządu Rady Reklamy. Reprezentant Stowarzyszenia w Europejskiej Federacji Aerozolowej (FEA).

Reprezentowała polski przemysł kosmetyczny w Grupie Roboczej ds. Kosmetyków przy Komisji Europejskiej, prezentując stanowiska i uwagi branży. Była ekspertem działających w Komisji Europejskiej grup roboczych ds. Oceny Bezpieczeństwa Kosmetyków i ds. Deklaracji Marketingowych. W roku 2016 ukończyła trzyletni kurs dotyczący oceny bezpieczeństwa produktów kosmetycznych, organizowany przez niemieckie IKW/DGK. Reprezentuje branżę kosmetyczną i detergentową w relacjach z przedstawicielami administracji rządowej.

W roku 2021 została powołana do pełnienia funkcji przewodniczącej Komitetu Technicznego nr 335 PKN.

Z wykształcenia chemik – kosmetolog. Pracę doktorską dotyczącą transportu przeznaskórkowego składników czynnych zawartych w kosmetykach obroniła w 2003 roku. Wieloletni wykładowca akademicki z zakresu chemii kosmetycznej i farmakognozji. Jest członkiem rad programowych czasopism branżowych, autorką ponad 150 artykułów opublikowanych w kraju i za granicą oraz prelegentem na wielu konferencjach krajowych i międzynarodowych.