ZAPROSZENIE: Szkolenie „Metody badań i oceny skuteczności kosmetyków”, Warszawa, 6 czerwca 2016 roku

Pzdjęcie folder laboratorium_770x440olskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego zaprasza na szkolenie „Metody badań i oceny skuteczności kosmetyków”.

Aby sprostać obowiązującym przepisom prawnym, każdy produkt kosmetyczny powinien zostać poddany szeregowi obowiązkowych badań, potwierdzających jego bezpieczeństwo oraz skuteczność. Potwierdzenia w drodze badań wymagają także stosowane na opakowaniach deklaracje marketingowe oraz informacje zawarte w materiałach reklamowych. Wszystkie kompleksowe badania wykonane przed wprowadzeniem produktu kosmetycznego do obrotu mają jeden cel – dobro konsumenta.

Uczestnicy szkolenia dowiedzą się o badaniach stosowanych na potrzebę oceny bezpieczeństwa, skuteczności oraz wprowadzenia do obrotu produktu kosmetycznego, w tym o:

 • Badaniach dermatologicznych
 • Badaniach aplikacyjnych
 • Badaniach aparaturowych
 • Badaniach sensorycznych
 • Badaniach fizyko-chemicznych

Szkolenie odbędzie się 6 czerwca 2016 roku w siedzibie Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego, w Warszawie, przy ulicy Chałubińskiego 8 (piętro 32, sala 3208b).

Szkolenie poprowadzą ekspertki z Laboratorium Badań Wyrobów Kosmetycznych i Chemii Gospodarczej IZIS:

 • dr n. med. Kamila Padlewska
 • mgr Beata Użarowska – Bargiel
 • inż. Regina Wisniewska – Ślipko

Patroni medialni:

Program szkolenia oraz formularz zgłoszeniowy

program szkolenia

formularz zgłoszeniowy

Prosimy o zgłoszenie udziału poprzez wysłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego drogą elektroniczną na adres biuro@kosmetyki-detergenty.pl lub poprzez formularz zgłoszeniowy umieszczony poniżej oraz o dokonanie wpłaty na konto nr 27 1030 0019 0109 8530 0031 3529 przed terminem szkolenia. Dodatkowe informacje uzyskają Państwo pod nr tel. (22) 625 57 82.

Uwaga!

Dla Członków Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego – atrakcyjne rabaty!

Obniżone zostaną także koszty udziału osób, które zgłoszenia dokonają do dnia 20 maja 2016 roku.

Przy większej niż 2 liczbie zgłoszeń z jednej firmy, istnieje możliwość indywidualnej negocjacji ceny.

Zapraszamy!

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Imię i nazwisko

Firma

Stanowisko

Adres

Telefon

Faks

E-mail

NIP

Warunki uczestnictwa

 

Zgłoszenia dokonane do 20 maja 2016 r.

Zgłoszenia dokonane po 20 maja 2016 r.

Członkowie Stowarzyszenia (*)

450 zł + VAT

500 zł + VAT

Pozostałe firmy

950 zł + VAT

1 050 zł + VAT

 

Cena obejmuje: udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, lunch oraz przerwy kawowe.

(*) Cena specjalna 450/500 zł + VAT przysługuje wszystkim pracownikom firm będących Członkami Stowarzyszenia. Prosimy o przekazanie zaproszenia wszystkim zainteresowanym współpracownikom.

baner_770x440

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

AKTUALNOŚCI

WIADOMOŚCI BRANŻOWE

Katarzyna Major

Katarzyna Major

– Starszy Specjalista ds. Legislacyjnych, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Stypendystka Uniwersytetu w Kassel (Niemcy). Ukończyła podyplomowe studia z zakresu ochrony danych osobowych i informacji niejawnych. Doświadczenia zawodowe zdobywała pracując m.in. w wydawnictwie AGORA S.A. oraz w Ministerstwie Skarbu Państwa. Od 2012 r. pracownik Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego.

agnieszkasobkowiak

Agnieszka Sobkowiak

– Kierownik Komunikacji & PR, absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu, podyplomowych studiów Polskiego i Europejskiego Prawa Spółek w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz London School of Public Relations. Wieloletnia dyrektor ds. PR w Grupie TZMO SA oraz konsultant z zakresu PR. W Polskim Stowarzyszeniu Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego od roku 2015.

Agata Jurek-Iwińska

Agata Jurek-Iwińska

– Specjalista do spraw Technicznych i Legislacyjnych Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego w obszarze środków biobójczych, aerozoli i kosmetyków. Absolwentka Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej oraz Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej (specjalność: Technologia Związków Biologicznie Czynnych i Kosmetyków), związana z obszarem produktów biobójczych i kosmetyków.

Od 2011 r. współpracuje z Wyższą Szkołą Zawodową Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia poprzez prowadzenie zajęć laboratoryjnych w zakresie z chemii kosmetycznej. W latach 2014 – 2016 – pracownik merytoryczny w Wydziale Rejestracji Produktów Biobójczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

beata kowalczyk

Beata Kowalczyk

– Kierownik do spraw Technicznych i Legislacyjnych, ekspert Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego w obszarze kosmetyków i aerozoli. Absolwentka Wydziału Chemii Akademii Podlaskiej, związana przez wiele lat z branżą chemiczną i medyczną. W latach 2009 – 2015 starszy specjalista w Wydziale Chemii i Farmacji, Departamentu Innowacji i Przemysłu Ministerstwa Gospodarki. Członek Korpusu Prezydencji Polskiej w Unii Europejskiej.

W latach 2010 – 2013 członek delegacji polskiej w pracach na forum ONZ nad Konwencją Minamata w sprawie rtęci. Przedstawiciel Polski w Komitecie ds. REACH, Stałym Komitecie ds. kosmetyków oraz Grupie roboczej ds. międzynarodowych aspektów środowiskowych (substancje niebezpieczne).

Katarzyna Żandarska

Katarzyna Żandarska

– Kierownik do spraw Technicznych i Legislacyjnych, ekspert Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego w obszarze środków czystości i biocydów. Absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Odpowiedzialna za prowadzenie Grupy Roboczej ds. Detergentów w Stowarzyszeniu i za współpracę z A.I.S.E.

Zajmuje się regulacjami dotyczącymi chemikaliów oraz ich praktycznymi implikacjami dla przemysłu, prowadzi doradztwo dla firm w tej kwestii. Zaangażowana w prowadzenie dobrowolnych inicjatyw przemysłu detergentowego, projektów paneuropejskich takich jak:

 • Przyjazna Czystość,
 • Charter 2010,
 • Pierz Mądrze. Mniej znaczy więcej!,
 • Trzymaj kapsułki poza zasięgiem dzieci (Keep Caps from Kids)

oraz w projekt Stowarzyszenia realizowany we współpracy z Biurem ds. Substancji Chemicznych – Czysty i Bezpieczny Dom, dotyczący wczesnoszkolnej edukacji dzieci na temat bezpiecznego stosowania środków czystości i zachowań proekologicznych w domu.

anna_oborska

dr inż. n. chem. Anna Oborska

– Dyrektor Generalny, Wiceprezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego. Odpowiedzialna za budowanie strategii i rozwój Stowarzyszenia, które od 1992 roku zrzesza przedsiębiorców branży kosmetycznej i detergentowej, dostawców surowców i dystrybutorów. Członek Zarządu Cosmetics Europe, członek Zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Producentów Mydeł, Detergentów i Środków Czystości ( A.I.S.E.). W latach 2013 – 2015 arbiter Komisji Etyki Reklamy, w latach 2015-2017 członek Zarządu Rady Reklamy. Reprezentant Stowarzyszenia w Europejskiej Federacji Aerozolowej (FEA).

Reprezentowała polski przemysł kosmetyczny w Grupie Roboczej ds. Kosmetyków przy Komisji Europejskiej, prezentując stanowiska i uwagi branży. Była ekspertem działających w Komisji Europejskiej grup roboczych ds. Oceny Bezpieczeństwa Kosmetyków i ds. Deklaracji Marketingowych. W roku 2016 ukończyła trzyletni kurs dotyczący oceny bezpieczeństwa produktów kosmetycznych, organizowany przez niemieckie IKW/DGK. Reprezentuje branżę kosmetyczną i detergentową w relacjach z przedstawicielami administracji rządowej.

W roku 2021 została powołana do pełnienia funkcji przewodniczącej Komitetu Technicznego nr 335 PKN.

Z wykształcenia chemik – kosmetolog. Pracę doktorską dotyczącą transportu przeznaskórkowego składników czynnych zawartych w kosmetykach obroniła w 2003 roku. Wieloletni wykładowca akademicki z zakresu chemii kosmetycznej i farmakognozji. Jest członkiem rad programowych czasopism branżowych, autorką ponad 150 artykułów opublikowanych w kraju i za granicą oraz prelegentem na wielu konferencjach krajowych i międzynarodowych.