Konferencja prasowa: Pielęgnacja skóry po lecie, 8 września 2015 roku

P1110567_770Jeszcze 100 lat temu żadna szanująca się kobieta nie wyszłaby z domu bez parasolki, kapelusza, długiej sukni i rękawiczek chroniących skórę przed słońcem. Opalenizna była zarezerwowana tylko dla osób pracujących w polu. Modę na opaleniznę wykreowała w latach 20-tych XX wieku Coco Chanel – zaprojektowała nie tak odległe współczesnym kostiumy kąpielowe i ta moda trwa.

Pielęgnacji skóry po lecie poświęcone było spotkanie zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie Producentów Kosmetyków i Środków Czystości 8 września 2015 roku w restauracji „Pod Gigantami”. Wykład o tym jak pielęgnować osłabioną słońcem i wiatrem cerę wygłosiła dr Anna Oborska – Dyrektor Generalny Stowarzyszenia. 

Z udanego urlopu wracamy wypoczęci, uśmiechnięci i… obowiązkowo opaleni! Nasza psychika kwitnie, a ciało? Jeśli nie jęczy od poparzenia, to i tak potrzebuje gwałtownej regeneracji. W przypadku nie stosowania preparatów z filtrem szczególnie ucierpiały na osoby o jasnej karnacji, których skóra wykazuje mniejszą zdolność do wytwarzania melaniny. Melanina to naturalny filtr chroniący skórę przed działaniem promieniowania UV.

Jak zatem zadbać o osłabioną skórę po lecie?

Trzeba przede wszystkim pamiętać, że przyjmując spore dawki promieniowania UVA i UVB dostarczyliśmy naszej skórze dużą dozę czynników przyspieszających jej starzenie. Zadbajmy zatem o intensywną regenerację.  Tu z pomocą idą nam preparaty zawierające witaminy E, A i C,  flawonoidy i ekstrakty roślinne.  Pielęgnując skórę po lecie pamiętajmy także o potrzebie intensywnego nawilżenia. Przesuszonej skórze towarzyszy szereg niekorzystnych zmian. Te szkody ograniczymy stosując odpowiednio dobrane kremy  – mówi dr Anna Oborska.

Przemysł kosmetyczny nie ustaje w poszukiwaniu innowacyjnych receptur pozwalających cieszyć się słońcem, ograniczając szkodliwe skutki promieniowania – mamy na rynku szeroką gamę preparatów z filtrem.

O czym trzeba pamiętać szczególnie?

Choć lato za nami, nie zapominajmy, że promieniowanie dociera do nas przez cały rok i we wszystkich miesiącach może być naprawdę szkodliwe. Nie rezygnujmy z właściwej ochrony skóry także poza sezonem urlopowym. Czytajmy etykiety produktów pielęgnacyjnych i wybierajmy te, które w swojej formule zawierają filtry UV – mówi dr Anna Oborska.

Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji z konferencji prasowej:

A tak zapraszaliśmy redakcje na konferencję:

Publikacje po konferencji pokazują się w kolejnych mediach:

Konkurs poświęcony pielęgnacji skóry po lecie, creativemagazine.pl, 14092015

Jak zadbać o skórę po lecie, news-serwis.pl, 13092015

Jak dbać o skórę po lecie, radiolodz.pl, 13092015

Jak zadbać o skórę po lecie, dziennik.pl, 13092015

Jesienne skutki wakacyjnej beztroski, magazynkosmetyki.pl, 10092015

Jesienne skutki wakacyjnej beztroski, czyli jak pielęgnowac skórę po słonecznym lecie, creativemagazine.pl, 09092015

Czyste Piękno przypomina o pielęgnacji skóry, Chemia i Biznes, 09092015

Czy wiesz kto wykreował modę na opaleniznę, Kierunek Farmacja, 09092015

Jesienne skutki wakacyjnej beztroski, czyli jak pielęgnować skórę po upalnym lecie, biotechnologia.pl, 08092015

 

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

AKTUALNOŚCI

WIADOMOŚCI BRANŻOWE

Katarzyna Major

Katarzyna Major

– Starszy Specjalista ds. Legislacyjnych, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Stypendystka Uniwersytetu w Kassel (Niemcy). Ukończyła podyplomowe studia z zakresu ochrony danych osobowych i informacji niejawnych. Doświadczenia zawodowe zdobywała pracując m.in. w wydawnictwie AGORA S.A. oraz w Ministerstwie Skarbu Państwa. Od 2012 r. pracownik Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego.

agnieszkasobkowiak

Agnieszka Sobkowiak

– Kierownik Komunikacji & PR, absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu, podyplomowych studiów Polskiego i Europejskiego Prawa Spółek w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz London School of Public Relations. Wieloletnia dyrektor ds. PR w Grupie TZMO SA oraz konsultant z zakresu PR. W Polskim Stowarzyszeniu Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego od roku 2015.

Agata Jurek-Iwińska

Agata Jurek-Iwińska

– Specjalista do spraw Technicznych i Legislacyjnych Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego w obszarze środków biobójczych, aerozoli i kosmetyków. Absolwentka Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej oraz Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej (specjalność: Technologia Związków Biologicznie Czynnych i Kosmetyków), związana z obszarem produktów biobójczych i kosmetyków.

Od 2011 r. współpracuje z Wyższą Szkołą Zawodową Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia poprzez prowadzenie zajęć laboratoryjnych w zakresie z chemii kosmetycznej. W latach 2014 – 2016 – pracownik merytoryczny w Wydziale Rejestracji Produktów Biobójczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

beata kowalczyk

Beata Kowalczyk

– Kierownik do spraw Technicznych i Legislacyjnych, ekspert Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego w obszarze kosmetyków i aerozoli. Absolwentka Wydziału Chemii Akademii Podlaskiej, związana przez wiele lat z branżą chemiczną i medyczną. W latach 2009 – 2015 starszy specjalista w Wydziale Chemii i Farmacji, Departamentu Innowacji i Przemysłu Ministerstwa Gospodarki. Członek Korpusu Prezydencji Polskiej w Unii Europejskiej.

W latach 2010 – 2013 członek delegacji polskiej w pracach na forum ONZ nad Konwencją Minamata w sprawie rtęci. Przedstawiciel Polski w Komitecie ds. REACH, Stałym Komitecie ds. kosmetyków oraz Grupie roboczej ds. międzynarodowych aspektów środowiskowych (substancje niebezpieczne).

Katarzyna Żandarska

Katarzyna Żandarska

– Kierownik do spraw Technicznych i Legislacyjnych, ekspert Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego w obszarze środków czystości i biocydów. Absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Odpowiedzialna za prowadzenie Grupy Roboczej ds. Detergentów w Stowarzyszeniu i za współpracę z A.I.S.E.

Zajmuje się regulacjami dotyczącymi chemikaliów oraz ich praktycznymi implikacjami dla przemysłu, prowadzi doradztwo dla firm w tej kwestii. Zaangażowana w prowadzenie dobrowolnych inicjatyw przemysłu detergentowego, projektów paneuropejskich takich jak:

  • Przyjazna Czystość,
  • Charter 2010,
  • Pierz Mądrze. Mniej znaczy więcej!,
  • Trzymaj kapsułki poza zasięgiem dzieci (Keep Caps from Kids)

oraz w projekt Stowarzyszenia realizowany we współpracy z Biurem ds. Substancji Chemicznych – Czysty i Bezpieczny Dom, dotyczący wczesnoszkolnej edukacji dzieci na temat bezpiecznego stosowania środków czystości i zachowań proekologicznych w domu.

anna_oborska

dr inż. n. chem. Anna Oborska

– Dyrektor Generalny, Wiceprezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego. Odpowiedzialna za budowanie strategii i rozwój Stowarzyszenia, które od 1992 roku zrzesza przedsiębiorców branży kosmetycznej i detergentowej, dostawców surowców i dystrybutorów. Członek Zarządu Cosmetics Europe, członek Zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Producentów Mydeł, Detergentów i Środków Czystości ( A.I.S.E.). W latach 2013 – 2015 arbiter Komisji Etyki Reklamy, w latach 2015-2017 członek Zarządu Rady Reklamy. Reprezentant Stowarzyszenia w Europejskiej Federacji Aerozolowej (FEA).

Reprezentowała polski przemysł kosmetyczny w Grupie Roboczej ds. Kosmetyków przy Komisji Europejskiej, prezentując stanowiska i uwagi branży. Była ekspertem działających w Komisji Europejskiej grup roboczych ds. Oceny Bezpieczeństwa Kosmetyków i ds. Deklaracji Marketingowych. W roku 2016 ukończyła trzyletni kurs dotyczący oceny bezpieczeństwa produktów kosmetycznych, organizowany przez niemieckie IKW/DGK. Reprezentuje branżę kosmetyczną i detergentową w relacjach z przedstawicielami administracji rządowej.

W roku 2021 została powołana do pełnienia funkcji przewodniczącej Komitetu Technicznego nr 335 PKN.

Z wykształcenia chemik – kosmetolog. Pracę doktorską dotyczącą transportu przeznaskórkowego składników czynnych zawartych w kosmetykach obroniła w 2003 roku. Wieloletni wykładowca akademicki z zakresu chemii kosmetycznej i farmakognozji. Jest członkiem rad programowych czasopism branżowych, autorką ponad 150 artykułów opublikowanych w kraju i za granicą oraz prelegentem na wielu konferencjach krajowych i międzynarodowych.