.

Konferencja i targi HPCI: wystąpienie i patronat Stowarzyszenia | Warszawa, 26 września 2019 roku

Konferencja i targi HPCI: wystąpienie i patronat Stowarzyszenia | Warszawa, 26 września 2019 roku

Już po raz 9 odbyły się w Centrum EXPO XXI w Warszawie HPCI CEE Exhibition and Conference. To jedyne w Regionie Europy Centralnej i Środkowej targi Business2Business branż surowców do produkcji kosmetyków i detergentów, recepturowania oraz usług towarzyszących produkcji dla przemysłu wyrobów Home Care i Personal Care.

Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego objęło to wydarzenie patronatem.

W programie konferencji ujęte zostało wystąpienie eksperta Stowarzyszenia – Beaty Kowalczyk pt: „Rzetelna informacja jest zawsze najlepszą deklaracją o produkcie kosmetycznym”. Poświęcone było ono deklaracjom marketingowym, które – podobnie jak inne elementy wyróżniające produkt – podlegają modom i trendom oraz zmieniają się wraz z oczekiwaniami konsumentów i rynku. Są one również kluczowym narzędziem służącym promocji oraz wsparciu innowacyjności i konkurencyjności branży. Beata Kowalczyk omówiła przepisy, które regulują ten obszar, a których celem jest zarówno ochrona konsumenta przed wprowadzeniem w błąd, jak też utrzymanie wysokiego standardu i etyki w obszarze komunikacji. To wystąpienie spotkało się z dużym zainteresowaniem słuchaczy.

O HPCI:

Wystawcami HPCI są producenci i dystrybutorzy surowców do produkcji kosmetyków oraz detergentów, a odwiedzającymi – producenci gotowych wyrobów (a także producenci surowców szukający nowych dystrybutorów). Wśród blisko 280 reprezentowanych firm z 32 krajów, w tegorocznej edycji zobaczyliśmy wielu nowych wystawców. Targom towarzyszyły: sesja naukowa, seminaria techniczne podczas których wystawcy mogą zaprezentować zastosowania swoich produktów oraz seminarium i warsztaty dla Safety Assessorów organizowane przez DGK i IKW.

Od roku 2016, HPCI towarzyszy polska edycja odbywających się w Monachium targów CosmeticBusiness, rozszerzając wystawę o branże private labelcontract manufacturing, opakowania, maszyny i urządzenia do produkcji oraz inne usługi dla przemysłu kosmetycznego.

Właścicielem Targów HPCI Exhibitions and Conferences jest Vincentz Network, wydawnictwo branżowe i organizator targów m. In. European Coatings Show. Organizatorem HPCI CEE jest SOFW – Verlag fuer chemische Industrie, H. Ziolkowsky GmbH, wydawca SOFW Journal oraz organizator targów branżowych (m.in. SEPAWA).

 

 

Marki członków stowarzyszenia