.

INFORMACJA PRASOWA: Pielęgnacja skóry dojrzałej, czyli co drzemie w dobrym kremie

INFORMACJA PRASOWA: Pielęgnacja skóry dojrzałej, czyli co drzemie w dobrym kremie

zaproszenieCera dojrzała, to cera szczególnej troski. Nie wybaczy łatwo  złego odżywiania, nadmiaru słońca, niewłaściwej pielęgnacji, balu do białego rana, czy innych grzechów, które w młodości uchodziły „na sucho”.  Skóra z wiekiem staje się cieńsza, bardziej wiotka, delikatna, traci sprężystość i elastyczność, charakteryzują ją niedobór wody i pojawiające się zmarszczki. To naturalne procesy, które zaczynają się już po 30 roku życia i w wielu przypadkach są uwarunkowane genetycznie. Choć nie da się całkiem im zapobiec, możemy je jednak spowolnić, przestrzegając określonych zasad. Jeśli chcemy, aby skóra dłużej wyglądała młodo, należy dbać o nią przez całe życie

Prawidłowej pielęgnacji skóry dojrzałej poświęcone było kolejne spotkanie zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego, które odbyło się w Warszawie, w Restauracji Pod Gigantami 10 maja 2017 roku. Wykład wygłosiła dr Anna Oborska – chemik, kosmetolog i Dyrektor Generalny Stowarzyszenia. Konferencja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem – uczestniczyło w niej ponad 30 dziennikarzy głównych tytułów mediów drukowanych oraz internetowych.

Które czynniki są szczególnie szkodliwe dla kondycji skóry dojrzałej?

Lista ich jest niestety dosyć długa i choć jest to wiedza powszechnie dostępna, wiele kobiet na co dzień zapomina, że zarówno papierosy, alkohol, niedostateczne nawodnienie organizmu, stres, jak i spędzanie dużej ilości czasu w klimatyzowanych pomieszczeniach nie pozostaną bez skutku dla ogólnej kondycji naszej skóry.– mówi Anna Oborska – Dyrektor Generalny Stowarzyszenia – Tę listę niestety trzeba uzupełnić o nieprawidłową pielęgnację.

Jak więc z szerokiej półki kremów i preparatów do pielęgnacji wybrać produkt najlepiej odpowiadający potrzebom skóry dojrzałej?

– Tej decyzji warto poświęcić chwilę i przede wszystkim uważnie przeczytać informacje zawarte w opisie produktu. Składników mających dobroczynny wpływ na kondycję skóry dojrzałej jest bardzo wiele. Warto wymienić chociażby witaminy: E i C oraz witaminę oraz prowitaminę A. Witaminy to niezastąpiony oręż w walce z wolnymi rodnikami, które są odpowiedzialne za uszkodzenia i rozpad związków chemicznych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania skóry. Dodatkowo witamina A to naturalny filtr słoneczny, który chroni skórę przed promieniowaniem UV oraz reguluje procesy odnowy naskórka. W walce z wolnymi rodnikami naszym sojusznikiem będą także flawonoidy.  Polecenia warte są także preparaty, w których składzie znajdą się estrogeny i fitoestrogeny odpowiadające za syntezę kolagenu i poziom nawilżenia, a także hamujące utratę wody ze skóry ceramidy, czy niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe.

Te składniki są powszechnie stosowane w seriach kosmetyków dedykowanej pielęgnacji skóry dojrzałej. O czym jeszcze należy pamiętać u progu lata?

Mocno i wyraźnie trzeba powiedzieć: opalanie bez należytej ochrony to pierwszy i najsilniejszy czynnik starzenia skóry. Spędzając więcej czasu na słońcu, nigdy nie pomijajmy ważnej kwestii ochrony przeciwsłonecznej. Pamiętajmy, że promienie UV A wnikają do głębokich warstw skóry właściwej i powodują rozliczne uszkodzenia. Nie ochroni nas przed nimi odzież. Są one odpowiedzialne za fotostarzenie skóry, powstawanie bruzd i zmarszczek. Nie lepiej ma się sytuacja w przypadku promieni UV B – wnikają one w naskórek, a także do skóry właściwej. Powodują stany zapalne i rumień, a także są przyczyną fotostarzenia i nowotworów. Tu więc stawką jest nie tylko uroda, ale także zdrowie – mówi Anna Oborska.

Skóra dojrzała wymaga więc szczególnej i systematycznej troski oraz dbałości o nią. Pamiętajmy więc o ochronie przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych – umiejętnym korzystaniu ze słońca a zimą – ochronie przed wiatrem i mrozem. Zapewnijmy naszemu organizmowi odpowiednią ilość snu i starajmy się redukować stres. W pielęgnacji pamiętajmy o filtrach UV, dobrym nawilżeniu skóry i umiejętnym doborze kosmetyków zawierających substancje aktywne.

Agnieszka Sobkowiak
Koordynator komunikacji i PR
Tel. 881 361 611
agnieszka.sobkowiak@kosmetyki-detergenty.pl

O Stowarzyszeniu

Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego działa od roku 1992. W roku 2017 Stowarzyszenie obchodzi jubileusz 25-lecia istnienia. Tegoroczne obchody przebiegają pod hasłem „25 lat aktywnego dialogu dla stanowienia lepszego prawa w Polsce i w Unii Europejskiej”.

Członkowie Stowarzyszenia to uznani producenci i dystrybutorzy, a także sieci handlowe, dostawcy surowców oraz inne firmy współpracujące z branżami kosmetyczną i detergentową. Dzięki przynależności do Stowarzyszenia zyskali realny wpływ na funkcjonowanie branży kosmetycznej  i środków czystości – w Polsce i Unii Europejskiej.

Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego jest członkiem międzynarodowych organizacji branżowych: Cosmetics Europe,  Międzynarodowego Stowarzyszenia Producentów Mydeł, Detergentów i Środków Czystości (the International Association for Soaps, Detergents and  Maintenance Products) A.I.S.E. oraz Europejskiej Federacji Aerozolowej (European Aerosol Federation) FEA.

Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego jest jedyną organizacją w Polsce działającą w oparciu o synergię przemysłu kosmetycznego i środków czystości.

Reprezentuje ponad 300 marek kosmetycznych i detergentowych. W firmach członków Stowarzyszenia pracuje około 100 tys. pracowników. Jego głos dociera tam, gdzie zapadają najważniejsze decyzje legislacyjne i gospodarcze dla przemysłu kosmetycznego oraz detergentowego.

Członkostwo w Stowarzyszeniu gwarantuje dostęp do aktualnej wiedzy eksperckiej, pomoc w sytuacjach kryzysowych, wsparcie w obliczu nieuzasadnionych ograniczeń, a także atrakcyjne warunki udziału w branżowych konferencjach i szkoleniach.

Dyrektorem Generalnym Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego jest dr Anna Oborska.

Marki członków stowarzyszenia