.

Czysty i bezpieczny dom – gra edukacyjna dla dzieci i młodzieży

Czysty i bezpieczny dom – gra edukacyjna dla dzieci i młodzieży

Biuro do Spraw SubstancjiPolskie Stowarzyszenie Producentów Kosmetyków i Środków Czystości we współpracy z Biurem ds. Substancji Chemicznych zrealizowało projekt gry edukacyjnej dla dzieci i młodzieży, którego celem jest nauczenie zasad bezpiecznego obchodzenia się i stosowania detergentów.

Uruchomiliśmy stronę internetową czystyibezpiecznydom.pl, po wejściu na którą użytkownik ma możliwość przejścia do gry lub skorzystania z porad, dzięki którym dowie się m.in. jak reagować w przypadku wypadku związanego np. z połknięciem lub zanieczyszczeniem skóry przez detergent lub jak w prawidłowy sposób przechowywać środki czystości w domu.

Gra polega na wskazaniu tych miejsc, w których znajdują się produkty niebezpieczne oraz przykłady niewłaściwego przechowywania detergentów w domu. Odnajdując każdy z nich domownik dowiaduje się m.in. gdzie nie należy przechowywać środków chemicznych oraz jak należy postępować, aby dbać o środowisko.

Ponadto informacje, które wyświetlają się po kliknięciu na znaleziony „błąd” zawierają przydatne zalecenia np. o nieusuwaniu bezpiecznych zamknięć stosowanych przez producentów, nieprzelewanie detergentów do innych pojemników lub unikanie mieszania różnych środków chemicznych.

Zapraszamy do zabawy!

Marki członków stowarzyszenia