SZKOLENIE ONLINE | „Czy jesteś przygotowany do zmian? Zgłaszanie mieszanin stwarzających zagrożenie przez portal PCN i generowanie kodów UFI w praktyce” | dr Monika Wasiak-Gromek
Data: 03-11-2020
Czas: 10:00  do  16:00

Zapraszamy Państwa serdecznie do udziału w szkoleniu online z cyklu LEGISLACJA DLA BIZNESU zatytułowanym „Czy jesteś przygotowany do zmian? Zgłaszanie mieszanin stwarzających zagrożenie przez portal PCN i generowanie kodów UFI w praktyce”, które poprowadzi dla Państwa Pani dr Monika Wasiak-Gromekekspert z Biura ds. Substancji Chemicznych w zakresie m. in. rozporządzenia REACH oraz CLP, klasyfikacji i oznakowania chemikaliów.

Szkolenie odbędzie się 3 listopada 2020 (wtorek), w godzinach 10:00 – 16:00. Osoby, które zgłoszą swój udział, otrzymają link do aplikacji Microsoft Teams.

Od 1 stycznia 2021 przedsiębiorstwa wprowadzające do obrotu mieszaniny stwarzające zagrożenie, które są przeznaczone dla konsumentów oraz dla użytkowników profesjonalnych, będą musiały dokonać zgłoszeń mieszanin zgodnie z nowymi wymogami informacyjnymi. Na etykiecie produktu i – w niektórych przypadkach – w karcie charakterystyki będą musiały pojawić się kody UFI nadane przez przedsiębiorstwa według określonego algorytmu. W tej chwili czekamy także na publikację tzw. drugiej poprawki do CLP. Dokument ten wprowadzi wiele istotnych zmian z perspektywy zgłoszeń, m.in. nowy termin oparty na  koncepcji wymiennych składników tzw. „Interchangeable Component Group”. W konsekwencji należy spodziewać się zmian w obrębie portalu PCN i odpowiednich narzędzi informatycznych.

Celem szkolenia jest:

 • zapoznanie uczestników z najnowszymi zmianami oraz aktualnymi wymaganiami zawartymi z załączniku VIII do rozporządzenia CLP
 • zapoznanie uczestników z zasadami przygotowywania dossier i przedkładania dokumentacji przez portal PCN
 • przekazanie wiedzy z zakresu generowania kodów UFI oraz zamieszczania ich na opakowaniu

Program szkolenia:

Szkolenie_agenda_03112020

Uczestnicząc w szkoleniu uzyskają Państwo odpowiedzi na pytania:

 • jakie terminy obowiązują wprowadzających do obrotu mieszaniny stwarzające zagrożenie?
 • kto jest odpowiedzialny za dokonanie zgłoszeń?
 • w jaki sposób powinna wyglądać nowa etykieta produktu?
 • jak dokonywać zgłoszeń mieszanin stwarzających zagrożenie ?

Uwaga! Pracownicy firm członkowskich Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego otrzymują atrakcyjne rabaty. Niższe opłaty proponujemy także osobom, które zgłoszą swój udział do dnia 23 października 2020 roku.

Cena dla uczestnika z Firmy Członkowskiej Stowarzyszenia do 23 października 2020

450 zł + VAT

Cena dla uczestnika spoza Stowarzyszenia do 23 października 2020

600 zł + VAT

Cena dla uczestnika z Firmy Członkowskiej Stowarzyszenia po 23 października 2020

600 zł + VAT

Cena dla uczestnika spoza Stowarzyszenia po 23 października 2020

800 zł + VAT

Tu dokonają Państwo rejestracji: https://szkolenie-zglaszanie-mieszanin.konfeo.com/pl/groups

Zapraszamy Państwa do udziału w szkoleniu.

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

AKTUALNOŚCI

WIADOMOŚCI BRANŻOWE

Katarzyna Major

Katarzyna Major

– Starszy Specjalista ds. Legislacyjnych, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Stypendystka Uniwersytetu w Kassel (Niemcy). Ukończyła podyplomowe studia z zakresu ochrony danych osobowych i informacji niejawnych. Doświadczenia zawodowe zdobywała pracując m.in. w wydawnictwie AGORA S.A. oraz w Ministerstwie Skarbu Państwa. Od 2012 r. pracownik Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego.

agnieszkasobkowiak

Agnieszka Sobkowiak

– Kierownik Komunikacji & PR, absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu, podyplomowych studiów Polskiego i Europejskiego Prawa Spółek w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz London School of Public Relations. Wieloletnia dyrektor ds. PR w Grupie TZMO SA oraz konsultant z zakresu PR. W Polskim Stowarzyszeniu Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego od roku 2015.

Agata Jurek-Iwińska

Agata Jurek-Iwińska

– Specjalista do spraw Technicznych i Legislacyjnych Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego w obszarze środków biobójczych, aerozoli i kosmetyków. Absolwentka Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej oraz Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej (specjalność: Technologia Związków Biologicznie Czynnych i Kosmetyków), związana z obszarem produktów biobójczych i kosmetyków.

Od 2011 r. współpracuje z Wyższą Szkołą Zawodową Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia poprzez prowadzenie zajęć laboratoryjnych w zakresie z chemii kosmetycznej. W latach 2014 – 2016 – pracownik merytoryczny w Wydziale Rejestracji Produktów Biobójczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

beata kowalczyk

Beata Kowalczyk

– Kierownik do spraw Technicznych i Legislacyjnych, ekspert Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego w obszarze kosmetyków i aerozoli. Absolwentka Wydziału Chemii Akademii Podlaskiej, związana przez wiele lat z branżą chemiczną i medyczną. W latach 2009 – 2015 starszy specjalista w Wydziale Chemii i Farmacji, Departamentu Innowacji i Przemysłu Ministerstwa Gospodarki. Członek Korpusu Prezydencji Polskiej w Unii Europejskiej.

W latach 2010 – 2013 członek delegacji polskiej w pracach na forum ONZ nad Konwencją Minamata w sprawie rtęci. Przedstawiciel Polski w Komitecie ds. REACH, Stałym Komitecie ds. kosmetyków oraz Grupie roboczej ds. międzynarodowych aspektów środowiskowych (substancje niebezpieczne).

Katarzyna Żandarska

Katarzyna Żandarska

– Kierownik do spraw Technicznych i Legislacyjnych, ekspert Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego w obszarze środków czystości i biocydów. Absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Odpowiedzialna za prowadzenie Grupy Roboczej ds. Detergentów w Stowarzyszeniu i za współpracę z A.I.S.E.

Zajmuje się regulacjami dotyczącymi chemikaliów oraz ich praktycznymi implikacjami dla przemysłu, prowadzi doradztwo dla firm w tej kwestii. Zaangażowana w prowadzenie dobrowolnych inicjatyw przemysłu detergentowego, projektów paneuropejskich takich jak:

 • Przyjazna Czystość,
 • Charter 2010,
 • Pierz Mądrze. Mniej znaczy więcej!,
 • Trzymaj kapsułki poza zasięgiem dzieci (Keep Caps from Kids)

oraz w projekt Stowarzyszenia realizowany we współpracy z Biurem ds. Substancji Chemicznych – Czysty i Bezpieczny Dom, dotyczący wczesnoszkolnej edukacji dzieci na temat bezpiecznego stosowania środków czystości i zachowań proekologicznych w domu.

anna_oborska

dr inż. n. chem. Anna Oborska

– Dyrektor Generalny, Wiceprezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego. Odpowiedzialna za budowanie strategii i rozwój Stowarzyszenia, które od 1992 roku zrzesza przedsiębiorców branży kosmetycznej i detergentowej, dostawców surowców i dystrybutorów. Członek Zarządu Cosmetics Europe, członek Zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Producentów Mydeł, Detergentów i Środków Czystości ( A.I.S.E.). W latach 2013 – 2015 arbiter Komisji Etyki Reklamy, w latach 2015-2017 członek Zarządu Rady Reklamy. Reprezentant Stowarzyszenia w Europejskiej Federacji Aerozolowej (FEA).

Reprezentowała polski przemysł kosmetyczny w Grupie Roboczej ds. Kosmetyków przy Komisji Europejskiej, prezentując stanowiska i uwagi branży. Była ekspertem działających w Komisji Europejskiej grup roboczych ds. Oceny Bezpieczeństwa Kosmetyków i ds. Deklaracji Marketingowych. W roku 2016 ukończyła trzyletni kurs dotyczący oceny bezpieczeństwa produktów kosmetycznych, organizowany przez niemieckie IKW/DGK. Reprezentuje branżę kosmetyczną i detergentową w relacjach z przedstawicielami administracji rządowej.

W roku 2021 została powołana do pełnienia funkcji przewodniczącej Komitetu Technicznego nr 335 PKN.

Z wykształcenia chemik – kosmetolog. Pracę doktorską dotyczącą transportu przeznaskórkowego składników czynnych zawartych w kosmetykach obroniła w 2003 roku. Wieloletni wykładowca akademicki z zakresu chemii kosmetycznej i farmakognozji. Jest członkiem rad programowych czasopism branżowych, autorką ponad 150 artykułów opublikowanych w kraju i za granicą oraz prelegentem na wielu konferencjach krajowych i międzynarodowych.