Można jeszcze dołączyć do grupy uczestników Seminarium dla Safety Assessorów – seminarium odbędzie się w wersji online, 23 czerwca 2021 roku.
Jego organizatorem są niemieckie stowarzyszenia: DGK (German Society for Scientific and Applied Cosmetics) oraz IKW (German Cosmetic, Toiletry, Perfumery and Detergent Association). Seminarium organizowane jest we współpracy z Cosmetics Europe.
Szczegółowy program seminarium znajdą Państwo w załączniku. Tu znajdą Państwo więcej informacji oraz link do rejestracji: https://conta.cc/3wpXfw5
Przemysł kosmetyczny od od lat aktywnie angażuje się w prace nad rozwojem metod alternatywnych, które całkowicie zastępują badania na zwierzętach. Branża podjęła działania w kilku ważnych inicjatywach i jest jednym z kluczowych graczy w rozwijaniu i podnoszeniu znaczenia New Approach Methodologies (NAM) i Next Generation Risk Assessment (NGRA) na poziomie międzynarodowym. Zachęca także do ich stosowania w przemyśle i firmach kosmetycznych.
Cykl organizowanych przez DGK/IKW i Cosmetics Europe seminariów internetowych ma służyć zwiększeniu zrozumienia oraz zaufania do tych innowacyjnych, alternatywnych metod, które mogą być stosowane do oceny bezpieczeństwa składników i gotowych produktów kosmetycznych. Bazują one na bieżących działaniach badawczych w ramach programu Long Range Science Strategy (LRSS). Zaproszeni eksperci dokonają przeglądu wykorzystania NAM do oceny bezpieczeństwa oraz niektórych z najnowszych prac w tej dziedzinie. Pierwsze webinarium poświęcone będzie takim koncepcjom jak Threshold of Toxicological Concern (TTC), internal TTC, and inhalation TTC dla oceny ryzyka substancji przeprowadzanej z niewielką ilością danych doświadczalnych lub nawet bez. Eksperci przeanalizują również, w jaki sposób odstąpienie od badań opartych na narażeniu może być stosowane w ramach oceny NGRA dla działania uczulającego na skórę.
Seminarium prowadzone będzie w języku angielskim.
……………………..
DGK we współpracy z IKW i ekspertami uniwersyteckimi, opracowali kursy doskonalenia zawodowego dla osób oceniających bezpieczeństwo – po raz pierwszy w roku 1998. Wykładowcami tych kursów są wysoko wykwalifikowani eksperci uniwersytetów, władz publicznych i przemysłu, w tym członkowie Komisji Kosmetycznej Federalnego Instytutu Oceny Ryzyka (BfR).
Od 2013 roku kursy te oferowane są również w języku angielskim. Szczegóły znajdą Państwo na stronie www.safetyassessor.info
Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w seminarium.
ZAŁĘCZNIK:
Agenda seminarium dla Safety Assessorów