SAVE THE DATE | Beauty Innovations 2021 ONLINE | 17-18 czerwca 2021

Kolejna edycja Beauty Innovations – tym razem w wersji ONLINE – odbędzie się w dniach 17-18 czerwca 2021 roku. Konferencja transmitowana będzie na żywo z Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie, która jest współorganizatorem wydarzenia. Sponsorem Konferencji jest firma Safic Alcan, a jednym z partnerów merytorycznych – Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego (PSPKD). Co ciekawego czeka Was w tym roku?

Organizatorzy stawiają na wysokiej jakości program, obejmujący ciekawe prelekcje prowadzone przez najlepszych ekspertów z branży.

– Są to osoby, które o kosmetykach (ich tworzeniu, recepturowaniu, pakowaniu, komunikowaniu, regulacjach prawnych)  wiedzą niemalże wszystko, bo na co dzień pracują, prowadzą własne firmy, wykładają na uczelniach, doradzają i aktywnie działają w branży kosmetycznej i dla niej – mówi Kaja Bernasińska, koordynator Beauty Innovations 2021 ONLINE.

Tegoroczny program obejmuje takie tematy, jak:

  • Silver Generation – kosmetyki 60+
  • Nowoczesne zamienniki substancji w recepturze kosmetyków (roślinny retinol, alternatywy dla silikonów, konserwantów, wazeliny itp.)
  • Produkty dla zwierząt
  • Alergeny w kosmetykach – zmiany legislacyjne, lista alergenów, oznakowanie
  • Czy bojkot oleju palmowego ma sens?
  • Czystość mikrobiologiczna środowiska produkcyjnego – zanieczyszczenia mikrobiologiczne, biofilm
  • Dezynfekcja w laboratorium i obszarach produkcji
  • Audyty w firmach kosmetycznych (case study z życia audytora)
  • Rozszerzona odpowiedzialność producenta (ROP), czyli zmiany w zarządzaniu odpadami opakowaniowymi. Co to oznacza dla firm kosmetycznych?
  • Wyroby medyczne – nadchodzące zmiany (MDR i projekt nowej polskiej ustawy)

W gronie prelegentów spotkają Państwo ekspertki PSPKD:

  • Beatę Kowalczyk, która powie o nanomateriałach w produktach kosmetycznych dziś i jutro
  • Katarzynę Major, która omówi wpływ Zielonego Ładu na zmiany w otoczeniu prawnym branży kosmetycznej

Networking – spotkania online

Wiemy, jak ważne – w naszej codziennej pracy – są rozmowy i spotkania twarzą w twarz. Pandemia nie tylko je mocno ograniczyła, ale wręcz uniemożliwiła. Wszyscy za tym tęsknimy!

Beauty Innovations od początku było wydarzeniem skupiającym się nie tylko na przekazie merytorycznym, ale także na aranżowaniu spotkań ludzi z branży kosmetycznej. Organizując tegoroczną edycję, Organizatorzy chcą umożliwić spotkania w formie online i udostępnić przestrzeń do tego, aby móc porozmawiać i zdobyć cenne kontakty.

Do organizacji tego wydarzenia wybrana została platforma, która umożliwi Państwu indywidualne rozmowy na czacie, a firmom s- tworzenie przestrzeni – wirtualnych pokoi, w których będą mogły przedstawić swoją ofertę i odpowiedzieć na wszystkie pytania, co na pewno w przyszłości zaowocuje ciekawą współpracą.

Rejestracja trwa: https://konferencja-biotechnologia.konfeo.com/pl/groups
Do końca marca zarejestrować się można w niższej cenie
Więcej informacji na stronie: www.konferencja.biotechnologia.pl

Współorganizatorem konferencji jest Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie.
Sponsorem wydarzenia jest Safic Alcan.

Partnerami wspierającymi: BRB International, A1 Europe
Partnerami merytorycznymi są: Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego,
Polska Koalicja ds. Zrównoważonego Oleju Palmowego, Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego, Rekopol, ACC Chemicals, , CosmetoSAFE Consulting, TÜV SÜD Polska, CR Konsulting, Kancelaria KRK Legal, dr Nowaczyk Centrum Badań i Innowacji

 

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

AKTUALNOŚCI

WIADOMOŚCI BRANŻOWE

Katarzyna Major

Katarzyna Major

– Starszy Specjalista ds. Legislacyjnych, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Stypendystka Uniwersytetu w Kassel (Niemcy). Ukończyła podyplomowe studia z zakresu ochrony danych osobowych i informacji niejawnych. Doświadczenia zawodowe zdobywała pracując m.in. w wydawnictwie AGORA S.A. oraz w Ministerstwie Skarbu Państwa. Od 2012 r. pracownik Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego.

agnieszkasobkowiak

Agnieszka Sobkowiak

– Kierownik Komunikacji & PR, absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu, podyplomowych studiów Polskiego i Europejskiego Prawa Spółek w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz London School of Public Relations. Wieloletnia dyrektor ds. PR w Grupie TZMO SA oraz konsultant z zakresu PR. W Polskim Stowarzyszeniu Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego od roku 2015.

Agata Jurek-Iwińska

Agata Jurek-Iwińska

– Specjalista do spraw Technicznych i Legislacyjnych Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego w obszarze środków biobójczych, aerozoli i kosmetyków. Absolwentka Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej oraz Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej (specjalność: Technologia Związków Biologicznie Czynnych i Kosmetyków), związana z obszarem produktów biobójczych i kosmetyków.

Od 2011 r. współpracuje z Wyższą Szkołą Zawodową Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia poprzez prowadzenie zajęć laboratoryjnych w zakresie z chemii kosmetycznej. W latach 2014 – 2016 – pracownik merytoryczny w Wydziale Rejestracji Produktów Biobójczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

beata kowalczyk

Beata Kowalczyk

– Kierownik do spraw Technicznych i Legislacyjnych, ekspert Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego w obszarze kosmetyków i aerozoli. Absolwentka Wydziału Chemii Akademii Podlaskiej, związana przez wiele lat z branżą chemiczną i medyczną. W latach 2009 – 2015 starszy specjalista w Wydziale Chemii i Farmacji, Departamentu Innowacji i Przemysłu Ministerstwa Gospodarki. Członek Korpusu Prezydencji Polskiej w Unii Europejskiej.

W latach 2010 – 2013 członek delegacji polskiej w pracach na forum ONZ nad Konwencją Minamata w sprawie rtęci. Przedstawiciel Polski w Komitecie ds. REACH, Stałym Komitecie ds. kosmetyków oraz Grupie roboczej ds. międzynarodowych aspektów środowiskowych (substancje niebezpieczne).

Katarzyna Żandarska

Katarzyna Żandarska

– Kierownik do spraw Technicznych i Legislacyjnych, ekspert Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego w obszarze środków czystości i biocydów. Absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Odpowiedzialna za prowadzenie Grupy Roboczej ds. Detergentów w Stowarzyszeniu i za współpracę z A.I.S.E.

Zajmuje się regulacjami dotyczącymi chemikaliów oraz ich praktycznymi implikacjami dla przemysłu, prowadzi doradztwo dla firm w tej kwestii. Zaangażowana w prowadzenie dobrowolnych inicjatyw przemysłu detergentowego, projektów paneuropejskich takich jak:

  • Przyjazna Czystość,
  • Charter 2010,
  • Pierz Mądrze. Mniej znaczy więcej!,
  • Trzymaj kapsułki poza zasięgiem dzieci (Keep Caps from Kids)

oraz w projekt Stowarzyszenia realizowany we współpracy z Biurem ds. Substancji Chemicznych – Czysty i Bezpieczny Dom, dotyczący wczesnoszkolnej edukacji dzieci na temat bezpiecznego stosowania środków czystości i zachowań proekologicznych w domu.

anna_oborska

dr inż. n. chem. Anna Oborska

– Dyrektor Generalny, Wiceprezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego. Odpowiedzialna za budowanie strategii i rozwój Stowarzyszenia, które od 1992 roku zrzesza przedsiębiorców branży kosmetycznej i detergentowej, dostawców surowców i dystrybutorów. Członek Zarządu Cosmetics Europe, członek Zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Producentów Mydeł, Detergentów i Środków Czystości ( A.I.S.E.). W latach 2013 – 2015 arbiter Komisji Etyki Reklamy, w latach 2015-2017 członek Zarządu Rady Reklamy. Reprezentant Stowarzyszenia w Europejskiej Federacji Aerozolowej (FEA).

Reprezentowała polski przemysł kosmetyczny w Grupie Roboczej ds. Kosmetyków przy Komisji Europejskiej, prezentując stanowiska i uwagi branży. Była ekspertem działających w Komisji Europejskiej grup roboczych ds. Oceny Bezpieczeństwa Kosmetyków i ds. Deklaracji Marketingowych. W roku 2016 ukończyła trzyletni kurs dotyczący oceny bezpieczeństwa produktów kosmetycznych, organizowany przez niemieckie IKW/DGK. Reprezentuje branżę kosmetyczną i detergentową w relacjach z przedstawicielami administracji rządowej.

W roku 2021 została powołana do pełnienia funkcji przewodniczącej Komitetu Technicznego nr 335 PKN.

Z wykształcenia chemik – kosmetolog. Pracę doktorską dotyczącą transportu przeznaskórkowego składników czynnych zawartych w kosmetykach obroniła w 2003 roku. Wieloletni wykładowca akademicki z zakresu chemii kosmetycznej i farmakognozji. Jest członkiem rad programowych czasopism branżowych, autorką ponad 150 artykułów opublikowanych w kraju i za granicą oraz prelegentem na wielu konferencjach krajowych i międzynarodowych.