Konferencja: Czy jesteś przygotowany do zmian CLP? 1 czerwca 2015 już za chwilę! Goście specjalni: Sophie Mathieu (AISE) i Alain D’haese (FEA)

Od 1 czerwca 2015 r zaczyna obowiązywać nowa część zapisów CLP.
CLP to rozporządzenie nr 1272/2008, które weszło w życie w dniu 20 stycznia 2009. CLP wymaga od przedsiębiorstw właściwej klasyfikacji, oznakowania i pakowania niebezpiecznych substancji chemicznych i mieszanin przed wprowadzeniem ich do obrotu. Polskie Stowarzyszenie Producentów Kosmetyków i Środków Czystości organizuje konferencję „Czy jesteś przygotowany do zmian CLP? 1 czerwca już za chwilę!”. Konferencja odbędzie się 23 kwietnia 2015 roku, w hotelu Radisson Blu, w Warszawie. Serdecznie Państwa zapraszamy! Są jeszcze wolne miejsca.

konferencja_569_x_191

CLP – co to jest?

CLP (Classification, Labeling, Packaging), to rozporządzenie w sprawie klasyfikacji, oznakowania i pakowania, które już 1 czerwca 2015 roku stanie się jedynym aktem prawnym.

Kogo dotyczy CLP?

Rozporządzenie dotyczy producentów, importerów, użytkowników i dystrybutorów substancji oraz mieszanin chemicznych, w tym wyrobów aerozolowych.

– Rozporządzenie CLP stawia branży nowe wyzwania – w wielu obszarach firmy mogą napotykać wiele komplikacji związanych z interpretacją wymagań rozporządzenia, których część jest niejasna, a część – trudna do realizacji – mówi dr Anna Oborska – Dyrektor Generalny Polskiego Stowarzyszenia Producentów Kosmetyków i Środków Czystości Czyste Piękno.

Dlaczego warto wziąć udział w konferencji?

Uczestnicy konferencji będą mieli okazję wysłuchać wystąpień gości specjalnych. Są to:

 • Sophie Mathieu – Menedżer ds. Technicznych I Naukowych, Europejskie Stowarzyszenie Detegentowe – A.I.S.E,
 • Alain D’haese – Dyrektor Generalny, Europejska Federacja Aerozolowa – FEA.

Prelegenci, którzy wystąpią podczas konferencji, to doświadczeni eksperci reprezentujący przemysł, organizacje handlowe i konsumenckie oraz administrację:

 • dr Andrzej Faliński- Dyrektor Generalny POHiD,
 • Aleksandra Frączek – Wiceprezes Federacji Konsumentów,
 • dr Andrzej Kalski – Dyrektor Departamentu ds. Substancji i Mieszanin Niebezpiecznych, Biuro ds. Substancji Chemicznych,
 • Dominik Pisarek – Specjalista w Oddziale Nadzoru Higieny Pracy, Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna,
 • Iwona Poniatowska – Banaszek – Członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Producentów Kosmetyków i Środków Czystości, Główny Specjalista ds. Bezpieczeństwa Produktowego – Grupa INCO SA,
 • Luis Miguel Martin Tamames – Product Manager w firmie SIAM.

Partnerami merytorycznymi konferencji są:

 • Europejskie Stowarzyszenie Detegentowe – A.I.S.E
 • Ministerstwo Gospodarki,
 • Biuro ds. Substancji Chemicznych,
 • Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji – POHiD

Patronatem medialnym konferencję objęły:

 • Biotechnologia.pl,
 • Chemia i Biznes,
 • Chemical Review

 Uwaga! Dla Członków Polskiego Stowarzyszenia Producentów Kosmetyków i Środków Czystości Czyste Piękno – atrakcyjne rabaty!

konferencja CLP_program_23 kwietnia 2015

konferencja CLP_formularz zgloszeniowy

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

AKTUALNOŚCI

WIADOMOŚCI BRANŻOWE

Katarzyna Major

Katarzyna Major

– Starszy Specjalista ds. Legislacyjnych, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Stypendystka Uniwersytetu w Kassel (Niemcy). Ukończyła podyplomowe studia z zakresu ochrony danych osobowych i informacji niejawnych. Doświadczenia zawodowe zdobywała pracując m.in. w wydawnictwie AGORA S.A. oraz w Ministerstwie Skarbu Państwa. Od 2012 r. pracownik Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego.

agnieszkasobkowiak

Agnieszka Sobkowiak

– Kierownik Komunikacji & PR, absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu, podyplomowych studiów Polskiego i Europejskiego Prawa Spółek w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz London School of Public Relations. Wieloletnia dyrektor ds. PR w Grupie TZMO SA oraz konsultant z zakresu PR. W Polskim Stowarzyszeniu Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego od roku 2015.

Agata Jurek-Iwińska

Agata Jurek-Iwińska

– Specjalista do spraw Technicznych i Legislacyjnych Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego w obszarze środków biobójczych, aerozoli i kosmetyków. Absolwentka Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej oraz Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej (specjalność: Technologia Związków Biologicznie Czynnych i Kosmetyków), związana z obszarem produktów biobójczych i kosmetyków.

Od 2011 r. współpracuje z Wyższą Szkołą Zawodową Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia poprzez prowadzenie zajęć laboratoryjnych w zakresie z chemii kosmetycznej. W latach 2014 – 2016 – pracownik merytoryczny w Wydziale Rejestracji Produktów Biobójczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

beata kowalczyk

Beata Kowalczyk

– Kierownik do spraw Technicznych i Legislacyjnych, ekspert Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego w obszarze kosmetyków i aerozoli. Absolwentka Wydziału Chemii Akademii Podlaskiej, związana przez wiele lat z branżą chemiczną i medyczną. W latach 2009 – 2015 starszy specjalista w Wydziale Chemii i Farmacji, Departamentu Innowacji i Przemysłu Ministerstwa Gospodarki. Członek Korpusu Prezydencji Polskiej w Unii Europejskiej.

W latach 2010 – 2013 członek delegacji polskiej w pracach na forum ONZ nad Konwencją Minamata w sprawie rtęci. Przedstawiciel Polski w Komitecie ds. REACH, Stałym Komitecie ds. kosmetyków oraz Grupie roboczej ds. międzynarodowych aspektów środowiskowych (substancje niebezpieczne).

Katarzyna Żandarska

Katarzyna Żandarska

– Kierownik do spraw Technicznych i Legislacyjnych, ekspert Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego w obszarze środków czystości i biocydów. Absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Odpowiedzialna za prowadzenie Grupy Roboczej ds. Detergentów w Stowarzyszeniu i za współpracę z A.I.S.E.

Zajmuje się regulacjami dotyczącymi chemikaliów oraz ich praktycznymi implikacjami dla przemysłu, prowadzi doradztwo dla firm w tej kwestii. Zaangażowana w prowadzenie dobrowolnych inicjatyw przemysłu detergentowego, projektów paneuropejskich takich jak:

 • Przyjazna Czystość,
 • Charter 2010,
 • Pierz Mądrze. Mniej znaczy więcej!,
 • Trzymaj kapsułki poza zasięgiem dzieci (Keep Caps from Kids)

oraz w projekt Stowarzyszenia realizowany we współpracy z Biurem ds. Substancji Chemicznych – Czysty i Bezpieczny Dom, dotyczący wczesnoszkolnej edukacji dzieci na temat bezpiecznego stosowania środków czystości i zachowań proekologicznych w domu.

anna_oborska

dr inż. n. chem. Anna Oborska

– Dyrektor Generalny, Wiceprezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego. Odpowiedzialna za budowanie strategii i rozwój Stowarzyszenia, które od 1992 roku zrzesza przedsiębiorców branży kosmetycznej i detergentowej, dostawców surowców i dystrybutorów. Członek Zarządu Cosmetics Europe, członek Zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Producentów Mydeł, Detergentów i Środków Czystości ( A.I.S.E.). W latach 2013 – 2015 arbiter Komisji Etyki Reklamy, w latach 2015-2017 członek Zarządu Rady Reklamy. Reprezentant Stowarzyszenia w Europejskiej Federacji Aerozolowej (FEA).

Reprezentowała polski przemysł kosmetyczny w Grupie Roboczej ds. Kosmetyków przy Komisji Europejskiej, prezentując stanowiska i uwagi branży. Była ekspertem działających w Komisji Europejskiej grup roboczych ds. Oceny Bezpieczeństwa Kosmetyków i ds. Deklaracji Marketingowych. W roku 2016 ukończyła trzyletni kurs dotyczący oceny bezpieczeństwa produktów kosmetycznych, organizowany przez niemieckie IKW/DGK. Reprezentuje branżę kosmetyczną i detergentową w relacjach z przedstawicielami administracji rządowej.

W roku 2021 została powołana do pełnienia funkcji przewodniczącej Komitetu Technicznego nr 335 PKN.

Z wykształcenia chemik – kosmetolog. Pracę doktorską dotyczącą transportu przeznaskórkowego składników czynnych zawartych w kosmetykach obroniła w 2003 roku. Wieloletni wykładowca akademicki z zakresu chemii kosmetycznej i farmakognozji. Jest członkiem rad programowych czasopism branżowych, autorką ponad 150 artykułów opublikowanych w kraju i za granicą oraz prelegentem na wielu konferencjach krajowych i międzynarodowych.