ZAPROSZENIE: Konferencja „Produkty biobójcze w świetle regulacji polskich i europejskich – nadchodzące wyzwania”, Warszawa, 6 kwietnia 2016

baner_770x440_ver3

5 grudnia 2015 r. obowiązywać zaczęła nowa ustawa o produktach biobójczych, która doprecyzowuje  stosowanie przepisów rozporządzenia (UE) nr 528/2012 w ramach polskiego systemu prawnego. Zgodnie z obowiązującym porządkiem prawnym wprowadzanie do obrotu produktów biobójczych wymaga uzyskania odpowiedniego pozwolenia, co dla przedsiębiorców wiąże się z  szeregiem często trudnych do spełnienia wymagań.

Uczestnicy konferencji dowiedzą się o:

  • najważniejszych zmianach w nowej ustawie biobójczej
  • zadaniach ECHA w najważniejszych aspektach rozporządzenia biobójczego
  • najbardziej problematycznych dla przemysłu biocydowego kwestiach i sugerowanych rozwiązaniach
  • opłatach i ich praktycznej implikacji na przyszłość produktów biobójczych
  • kontroli i przewidzianych z tego tytułu sankcjach
  • pograniczu produktów biobójczych z innymi kategoriami produktów

Zapraszamy na konferencję, która odbędzie się 6 kwietnia 2016 roku, w Hotelu Radisson Blu, w Warszawie, przy ulicy Grzybowskiej 24.

Goście specjalni konferencji:

  • Katarzyna Szymankiewicz – ekspert krajowy, doradca w ECHA (European Chemical Agency) w Helsinkach
  • Elodie Cazelle – Manager ds. Technicznych i Legislacyjnych A.I.S.E (Association for Soaps, Detergents and Maintenance Products)

Prelegenci, którzy wystąpią podczas konferencji, to doświadczeni eksperci reprezentujący międzynarodowe organizacje branżowe, administrację i przemysł. Podczas konferencji zapewniamy tłumaczenie symultaniczne.

Program konferencji oraz formularz zgłoszeniowy zawierający warunki uczestnictwa znajdą Państwo w załączniku oraz na stronie www.kosmetyki-detergenty.pl. Obecność prosimy zgłaszać do Katarzyny Major, tel. (22) 625 57 82, katarzyna.major@czystepiekno.pl.

Uwaga! Dla Członków Polskiego Stowarzyszenia Producentów Kosmetyków i Środków Czystości – atrakcyjne rabaty!

Program
Formularz zgłoszeniowy

baner_770x440_ver3 (1)

Zapraszamy!

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Imię i nazwisko

Firma

Adres

Telefon

Faks

E-mail

NIP

Warunki uczestnictwa

Członkowie Stowarzyszenia*                                   950 zł + VAT
Pozostałe firmy                                                        1400 zł + VAT

Cena obejmuje: udział w konferencji, materiały konferencyjne, lunch oraz przerwy kawowe.

* Cena specjalna 950 PLN + VAT przysługuje wszystkim pracownikom firm będących Członkami Stowarzyszenia. Prosimy o przekazanie zaproszenia wszystkim zainteresowanym współpracownikom.

WAŻNE! Przy większej niż 2 liczbie zgłoszeń z jednej firmy, istnieje możliwość indywidualnej negocjacji ceny.

Prosimy o zgłoszenie udziału poprzez wysłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego drogą elektroniczną na adres biuro@czystepiekno.pl oraz dokonanie wpłaty na konto nr 27 1030 0019 0109 8530 0031 3529 przed terminem konferencji. Dodatkowe informacje uzyskają Państwo pod nr tel. (22) 625 57 82 oraz na stronie www.kosmetyki-detergenty.pl.

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

AKTUALNOŚCI

WIADOMOŚCI BRANŻOWE

Katarzyna Major

Katarzyna Major

– Starszy Specjalista ds. Legislacyjnych, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Stypendystka Uniwersytetu w Kassel (Niemcy). Ukończyła podyplomowe studia z zakresu ochrony danych osobowych i informacji niejawnych. Doświadczenia zawodowe zdobywała pracując m.in. w wydawnictwie AGORA S.A. oraz w Ministerstwie Skarbu Państwa. Od 2012 r. pracownik Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego.

agnieszkasobkowiak

Agnieszka Sobkowiak

– Kierownik Komunikacji & PR, absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu, podyplomowych studiów Polskiego i Europejskiego Prawa Spółek w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz London School of Public Relations. Wieloletnia dyrektor ds. PR w Grupie TZMO SA oraz konsultant z zakresu PR. W Polskim Stowarzyszeniu Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego od roku 2015.

Agata Jurek-Iwińska

Agata Jurek-Iwińska

– Specjalista do spraw Technicznych i Legislacyjnych Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego w obszarze środków biobójczych, aerozoli i kosmetyków. Absolwentka Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej oraz Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej (specjalność: Technologia Związków Biologicznie Czynnych i Kosmetyków), związana z obszarem produktów biobójczych i kosmetyków.

Od 2011 r. współpracuje z Wyższą Szkołą Zawodową Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia poprzez prowadzenie zajęć laboratoryjnych w zakresie z chemii kosmetycznej. W latach 2014 – 2016 – pracownik merytoryczny w Wydziale Rejestracji Produktów Biobójczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

beata kowalczyk

Beata Kowalczyk

– Kierownik do spraw Technicznych i Legislacyjnych, ekspert Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego w obszarze kosmetyków i aerozoli. Absolwentka Wydziału Chemii Akademii Podlaskiej, związana przez wiele lat z branżą chemiczną i medyczną. W latach 2009 – 2015 starszy specjalista w Wydziale Chemii i Farmacji, Departamentu Innowacji i Przemysłu Ministerstwa Gospodarki. Członek Korpusu Prezydencji Polskiej w Unii Europejskiej.

W latach 2010 – 2013 członek delegacji polskiej w pracach na forum ONZ nad Konwencją Minamata w sprawie rtęci. Przedstawiciel Polski w Komitecie ds. REACH, Stałym Komitecie ds. kosmetyków oraz Grupie roboczej ds. międzynarodowych aspektów środowiskowych (substancje niebezpieczne).

Katarzyna Żandarska

Katarzyna Żandarska

– Kierownik do spraw Technicznych i Legislacyjnych, ekspert Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego w obszarze środków czystości i biocydów. Absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Odpowiedzialna za prowadzenie Grupy Roboczej ds. Detergentów w Stowarzyszeniu i za współpracę z A.I.S.E.

Zajmuje się regulacjami dotyczącymi chemikaliów oraz ich praktycznymi implikacjami dla przemysłu, prowadzi doradztwo dla firm w tej kwestii. Zaangażowana w prowadzenie dobrowolnych inicjatyw przemysłu detergentowego, projektów paneuropejskich takich jak:

  • Przyjazna Czystość,
  • Charter 2010,
  • Pierz Mądrze. Mniej znaczy więcej!,
  • Trzymaj kapsułki poza zasięgiem dzieci (Keep Caps from Kids)

oraz w projekt Stowarzyszenia realizowany we współpracy z Biurem ds. Substancji Chemicznych – Czysty i Bezpieczny Dom, dotyczący wczesnoszkolnej edukacji dzieci na temat bezpiecznego stosowania środków czystości i zachowań proekologicznych w domu.

anna_oborska

dr inż. n. chem. Anna Oborska

– Dyrektor Generalny, Wiceprezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego. Odpowiedzialna za budowanie strategii i rozwój Stowarzyszenia, które od 1992 roku zrzesza przedsiębiorców branży kosmetycznej i detergentowej, dostawców surowców i dystrybutorów. Członek Zarządu Cosmetics Europe, członek Zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Producentów Mydeł, Detergentów i Środków Czystości ( A.I.S.E.). W latach 2013 – 2015 arbiter Komisji Etyki Reklamy, w latach 2015-2017 członek Zarządu Rady Reklamy. Reprezentant Stowarzyszenia w Europejskiej Federacji Aerozolowej (FEA).

Reprezentowała polski przemysł kosmetyczny w Grupie Roboczej ds. Kosmetyków przy Komisji Europejskiej, prezentując stanowiska i uwagi branży. Była ekspertem działających w Komisji Europejskiej grup roboczych ds. Oceny Bezpieczeństwa Kosmetyków i ds. Deklaracji Marketingowych. W roku 2016 ukończyła trzyletni kurs dotyczący oceny bezpieczeństwa produktów kosmetycznych, organizowany przez niemieckie IKW/DGK. Reprezentuje branżę kosmetyczną i detergentową w relacjach z przedstawicielami administracji rządowej.

W roku 2021 została powołana do pełnienia funkcji przewodniczącej Komitetu Technicznego nr 335 PKN.

Z wykształcenia chemik – kosmetolog. Pracę doktorską dotyczącą transportu przeznaskórkowego składników czynnych zawartych w kosmetykach obroniła w 2003 roku. Wieloletni wykładowca akademicki z zakresu chemii kosmetycznej i farmakognozji. Jest członkiem rad programowych czasopism branżowych, autorką ponad 150 artykułów opublikowanych w kraju i za granicą oraz prelegentem na wielu konferencjach krajowych i międzynarodowych.