W pięknych i nastrojowych wnętrzach piwnic Domu Dochodowego o Trzech Frontach, przy Placu Trzech Krzyży, w którym mieściły się dawniej stajnie, wozownia, spichrz, fabryka kart, destylarnia, a dziś znajduje się restauracja Magdy Gessler AleGloria, spotkali się 8 grudnia 2015 roku Członkowie oraz Przyjaciele i Sympatycy Polskiego Stowarzyszenia Producentów Kosmetyków i Środków Czystości.
Przedświąteczne spotkania stały się już tradycją Stowarzyszenia i z roku na rok gromadzą większą liczbę gości. Wśród nich pojawili się zarówno przedstawiciele firm należących do Stowarzyszenia od wielu lat, jak i debiutantów – firm, które do Stowarzyszenia dołączyły w roku 2015, a także reprezentanci firm, instytucji i organizacji współpracujących ze Stowarzyszeniem na co dzień.
Anna Oborska – dyrektor generalny Stowarzyszenia – podsumowując krótko jego działalność w kończącym się roku, powiedziała:
– Rok 2015 był dla nas rokiem rewelacyjnym. Dołączyło do nas wiele nowych firm z branży kosmetycznej i detergentowej. To ogromna radość i doskonałe perspektywy dla Stowarzyszenia na kolejne lata.
To właśnie różnorodny profil działania firm członkowskich (producenci, dystrybutorzy, importerzy kosmetyków i detergentów, a także dostawcy surowców i opakowań i inne firmy działające w branży, np. świadczące usługi laboratoria), różna ich wielkość (małe, średnie, duże przedsiębiorstwa), a także różne źródła kapitału (polski i zagraniczny) dają pewność, że Polskie Stowarzyszenie Producentów Kosmetyków i Środków Czystości, to wiarygodny i rzetelny głos polskiego przemysłu kosmetycznego i detergentowego.
– Zostaliśmy także wybrani przez Europejską Federację Aerozolową (FEA) jako organizacja reprezentująca polski przemysł aerozolowy w FEA. To nam pozwala śmiało patrzeć w rok przyszły i określając nasz plan powiedzieć krótko: rozwój, rozwój, rozwój – dodała Anna Oborska, składając w imieniu Zarządu oraz Zespołu Stowarzyszenia życzenia Bożonarodzeniowe oraz Noworoczne zgromadzonym gościom.
Przyjęcie świąteczne było wspaniałą i inną niż wszystkie okazją do spotkania i rozmów – o biznesie i nie tylko. Tym razem goście mogli wysłuchać ciekawej opowieści o historii i drodze herbaty do Europy, jej rodzajach i gatunkach, sposobach parzenia, a także różnych zwyczajach związanych z piciem herbaty na świecie. Opowiedziała o nich Joanna Wielgus – herbaciarka, absolwentka kursów organizowanych w legendarnym muzeum herbaty i kawy w Londynie.
Wszystkim Gościom serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszeń i wspólnie spędzony czas. Wesołych Świąt!
Bożonarodzeniowe Przyjęcie Świąteczne, Warszawa, 8 grudnia 2015 – galeria zdjęć