POLECAMY: Seminarium “Eksportuj kosmetyki do Wielkiej Brytanii”, Warszawa, 28 września 2016

BPCC_zaproszenieBrytyjsko-Polska Izba Handlowa, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego oraz Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają na seminarium skierowane do producentów kosmetyków, którzy chcą wejść na rynek brytyjski.

Celem spotkania jest wsparcie polskich przedsiębiorców z branży kosmetycznej w eksporcie produktów do Wielkiej Brytanii. Polski eksport produktów kosmetycznych do Wlk. Brytanii rośnie w dwucyfrowym tempie od wielu lat. W zeszłym roku, wartość polskiego eksportu produktów kosmetycznych do Wlk. Brytanii przekroczyła 500 mln złotych, plasując Polskę na piątym miejscu (po Francji, USA, Niemcami i Chinami).

Dużym wyzwaniem jest wiedza jak działać na rynku brytyjskim, jak nawiązywać współpracę z kontrahentami i jak przekonać Brytyjki do używania polskich kosmetyków. Problemy związane z certyfikatami, kursami walut, logistyką, tłumaczeniem i zawieraniem kontraktów pomiędzy dwoma różnymi systemami prawnymi będą przedmiotem seminarium i zostaną przedstawione w najbardziej praktycznej formie. Ponadto w trakcie spotkania zostanie zaprezentowana wiedza ekspercka partnerów BPCC, którzy dostarczają kompleksowych rozwiązań w zakresie wprowadzenia produktów i usług na rynek Wielkiej Brytanii.

SEMINARIUM “Eksportuj kosmetyki do Wielkiej Brytanii” odbędzie się w Warszawie, w Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego, 28 września 2016 r.

PARTNERZY:

BPCC_Partnerzy

PROGRAM:

09:30 – 09:45 Powitanie gości
• Prof. Ewa Bulska – Uniwersytet Warszawski
• Ewa Orzełowska – Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego
• Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
• Zbigniew Bednarski – Prezes Stowarzyszenia Mazowiecki Klaster Chemiczny
09:45 – 10:00 Dynamika relacji handlowych między Polską i Wlk. Brytanią w kontekście brexitu; analiza brytyjskiego rynku pod kątem popytu na polskie produkty; usługi handlowe –  Michael Dembiński, Główny Doradca BPCC
10:00 – 10:30 Trendy na brytyjskim rynku kosmetycznym –  Krystyna Rzemieniecka, ekspert z 30-letnim doświadczeniem w branży kosmetycznej w Wlk. Brytanii (pracowała z markami jak Elizabeth Arden, Body Shop, Max Factor, Coty, Rimmel oraz Mary Quant w Londynie)
10:30 – 11:00 Studium przypadku – firma tbc – wejście na rynek brytyjski
11:00 – 11:20 Wymagania rynku brytyjskiego – certyfikacja, atesty toksykologiczne – co jest niezbędne, co warto posiadać  –  Izabela Leśniak, Intertek
11:20 – 11:40 Logistyka – polskie kosmetyki przekracza Kanał La Manche – Grupa Raben
12:00 – 12:20 Przerwa kawowa
12:20 – 12:40 Rozliczenia w handlu zagranicznym i zabezpieczenie ryzyka kursowego dla polskich eksporterów kosmetyków –  Jakub Makurat, Dyrektor Generalny Ebury Polska
12:40 – 13:00 Jak różnice w systemach prawnych wpływają na umowy handlowe; jak unikać oszustw – Sebastian Szulkowski, kancelaria Adams Law, Londyn
13:00 – 13:20 Tłumaczenie czy lokalizacja? Język angielski w usłudze marketingu polskich kosmetyków – David Kennedy, Lacrosse
13:20 – 13:35 Usługi eksportowe BPCC: Jak Brytyjsko-Polska Izba Handlowa może pomóc Twojej firmie w wejściu na rynek brytyjski – Marta Smolarek, Export Manager, BPCC
13:35 – 14:05 Panel dyskusyjny: Marka polska a konsument brytyjski – jak się promować? Z czym się kojarzy ‘Polska’ na brytyjskim rynku kosmetycznym? Pytania i komentarze ze sali
14:05 – 14:20 Narzędzia wsparcia na badania i rozwój w branży kosmetycznej – przedstawiciele Wydziału Innowacyjności i Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego/ARMSA
14:20 – 15:00 Lunch; możliwość dalszych rozmów handlowych oraz konsultacje indywidualne
15:00 – 17:00 Czas na indywidualnie umówione konsultacje z ekspertami (10 minut na spotkanie )

Rejestracja:

Język prezentacji: polski

Uczestnictwo: bezpłatne.

Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres marta.chmielewska@bpcc.org.pl do dnia 26 września 2016 roku.

Wskazówki dojazdu

Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą wizytówek.

Więcej informacji: http://bpcc.org.pl/pl/wydarzenia/eksportuj-kosmetyki-do-wielkiej-brytanii

BPCC_kosmetyki banner

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

AKTUALNOŚCI

WIADOMOŚCI BRANŻOWE

Katarzyna Major

Katarzyna Major

– Starszy Specjalista ds. Legislacyjnych, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Stypendystka Uniwersytetu w Kassel (Niemcy). Ukończyła podyplomowe studia z zakresu ochrony danych osobowych i informacji niejawnych. Doświadczenia zawodowe zdobywała pracując m.in. w wydawnictwie AGORA S.A. oraz w Ministerstwie Skarbu Państwa. Od 2012 r. pracownik Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego.

agnieszkasobkowiak

Agnieszka Sobkowiak

– Kierownik Komunikacji & PR, absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu, podyplomowych studiów Polskiego i Europejskiego Prawa Spółek w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz London School of Public Relations. Wieloletnia dyrektor ds. PR w Grupie TZMO SA oraz konsultant z zakresu PR. W Polskim Stowarzyszeniu Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego od roku 2015.

Agata Jurek-Iwińska

Agata Jurek-Iwińska

– Specjalista do spraw Technicznych i Legislacyjnych Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego w obszarze środków biobójczych, aerozoli i kosmetyków. Absolwentka Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej oraz Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej (specjalność: Technologia Związków Biologicznie Czynnych i Kosmetyków), związana z obszarem produktów biobójczych i kosmetyków.

Od 2011 r. współpracuje z Wyższą Szkołą Zawodową Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia poprzez prowadzenie zajęć laboratoryjnych w zakresie z chemii kosmetycznej. W latach 2014 – 2016 – pracownik merytoryczny w Wydziale Rejestracji Produktów Biobójczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

beata kowalczyk

Beata Kowalczyk

– Kierownik do spraw Technicznych i Legislacyjnych, ekspert Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego w obszarze kosmetyków i aerozoli. Absolwentka Wydziału Chemii Akademii Podlaskiej, związana przez wiele lat z branżą chemiczną i medyczną. W latach 2009 – 2015 starszy specjalista w Wydziale Chemii i Farmacji, Departamentu Innowacji i Przemysłu Ministerstwa Gospodarki. Członek Korpusu Prezydencji Polskiej w Unii Europejskiej.

W latach 2010 – 2013 członek delegacji polskiej w pracach na forum ONZ nad Konwencją Minamata w sprawie rtęci. Przedstawiciel Polski w Komitecie ds. REACH, Stałym Komitecie ds. kosmetyków oraz Grupie roboczej ds. międzynarodowych aspektów środowiskowych (substancje niebezpieczne).

Katarzyna Żandarska

Katarzyna Żandarska

– Kierownik do spraw Technicznych i Legislacyjnych, ekspert Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego w obszarze środków czystości i biocydów. Absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Odpowiedzialna za prowadzenie Grupy Roboczej ds. Detergentów w Stowarzyszeniu i za współpracę z A.I.S.E.

Zajmuje się regulacjami dotyczącymi chemikaliów oraz ich praktycznymi implikacjami dla przemysłu, prowadzi doradztwo dla firm w tej kwestii. Zaangażowana w prowadzenie dobrowolnych inicjatyw przemysłu detergentowego, projektów paneuropejskich takich jak:

  • Przyjazna Czystość,
  • Charter 2010,
  • Pierz Mądrze. Mniej znaczy więcej!,
  • Trzymaj kapsułki poza zasięgiem dzieci (Keep Caps from Kids)

oraz w projekt Stowarzyszenia realizowany we współpracy z Biurem ds. Substancji Chemicznych – Czysty i Bezpieczny Dom, dotyczący wczesnoszkolnej edukacji dzieci na temat bezpiecznego stosowania środków czystości i zachowań proekologicznych w domu.

anna_oborska

dr inż. n. chem. Anna Oborska

– Dyrektor Generalny, Wiceprezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego. Odpowiedzialna za budowanie strategii i rozwój Stowarzyszenia, które od 1992 roku zrzesza przedsiębiorców branży kosmetycznej i detergentowej, dostawców surowców i dystrybutorów. Członek Zarządu Cosmetics Europe, członek Zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Producentów Mydeł, Detergentów i Środków Czystości ( A.I.S.E.). W latach 2013 – 2015 arbiter Komisji Etyki Reklamy, w latach 2015-2017 członek Zarządu Rady Reklamy. Reprezentant Stowarzyszenia w Europejskiej Federacji Aerozolowej (FEA).

Reprezentowała polski przemysł kosmetyczny w Grupie Roboczej ds. Kosmetyków przy Komisji Europejskiej, prezentując stanowiska i uwagi branży. Była ekspertem działających w Komisji Europejskiej grup roboczych ds. Oceny Bezpieczeństwa Kosmetyków i ds. Deklaracji Marketingowych. W roku 2016 ukończyła trzyletni kurs dotyczący oceny bezpieczeństwa produktów kosmetycznych, organizowany przez niemieckie IKW/DGK. Reprezentuje branżę kosmetyczną i detergentową w relacjach z przedstawicielami administracji rządowej.

W roku 2021 została powołana do pełnienia funkcji przewodniczącej Komitetu Technicznego nr 335 PKN.

Z wykształcenia chemik – kosmetolog. Pracę doktorską dotyczącą transportu przeznaskórkowego składników czynnych zawartych w kosmetykach obroniła w 2003 roku. Wieloletni wykładowca akademicki z zakresu chemii kosmetycznej i farmakognozji. Jest członkiem rad programowych czasopism branżowych, autorką ponad 150 artykułów opublikowanych w kraju i za granicą oraz prelegentem na wielu konferencjach krajowych i międzynarodowych.