Za nami 10. – wyjątkowa edycja – HPCI (Home and Personal Care Ingredients) Central and Eastern Europe. Wyjątkowa, bo spotkaliśmy się w warszawskiej hali EXPO XXI po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas na stoisku PSPKD. W sposób szczególny dziękujemy naszym Firmom Członkowskim. Pandemia z pewnością nie tylko nie osłabiła naszych relacji, ale w wielu przypadkach wręcz je umocniła. Osobiste spotkania i rozmowy z Państwem po wielu miesiącach kontaktów online, to ogromna radość. Raz jeszcze bardzo dziękujemy!
Szczególne podziękowania i gratulacje kierujemy także do Pana Łukasza Bruda – organizatora targów HPCI – za doskonałą organizację targów. Wiemy, że nie było to łatwe zadanie, ale wiemy też, że było warto.
Targi HPCI odbywają się od 2009 roku. To czołowe targi branży zaopatrzenia przemysłu produkcji kosmetyków i chemii gospodarczej w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Czołowi Wystawcy z całego świata prezentują najnowsze rozwiązania w dziedzinie surowców branży Personal Care i Home Care, recepturowania, badań naukowych a także oprogramowania i technologii testowo-pomiarowych. Tegoroczne HPCI zaoferowały także unikalny program edukacyjny, w tym sesję naukową, seminaria techniczne, sesję posterową oraz warsztaty dla Safety Assessorów.
Prelegentem sesji naukowej była dr Anna Oborska – dyrektor generalny, wiceprezes PSPKD. Tematem Jej prezentacji był: „Europejski zielony ład – wielkie wyzwanie dla branży kosmetycznej”.
Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego (PSPKD) jest wieloletnim partnerem HPCI.
Dr Anna Oborska została także zaproszona jako ekspert do prac jury sesji posterowej organizowanej przez, będącą członkiem PSPKD, Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie. Tematem tegorocznej sesji posterowej były „Innowacyjne rozwiązania technologiczne: systemy, metody, aparatura w produkcji surowców, kosmetyków i przemyśle kosmetycznym”, a celem sesji – zaprezentowanie wyników badań własnych lub doniesień z najnowszych badań naukowych, dotyczących nowych technologii, nowatorskich metod pozyskiwania i analizy surowców do produkcji kosmetyków, ciekawych metod wytwarzania różnorodnych form fizykochemicznych preparatów kosmetycznych, zastosowania urządzeń produkcyjnych i aparatury kontrolno-pomiarowej w branży. Prezentacja posterów odbyła się podczas sesji naukowej 23 września 2021. Zwycięzcą sesji posterowej został zespół: Magdalena Malinowska i Elżbieta Sikora, który przygotował poster „Nowa pochodna lupeolu – naturalna terapia dla skóry”. Serdecznie gratulujemy – Zwycięzcom i Uczestnikom sesji, a także Organizatorom – z Panem dr n. chem. Sebastianem Grzybem – rektorem WSIiZ w Warszawie – na czele.