PATRONAT PSPKD | PCI Days – ruszyła bezpłatna rejestracja | Warszawa 19-20 czerwca 2024

Wydawnictwo Farmacom, wydawca branżowych czasopism, organizator prestiżowych Kongresów i jedynych w Polsce Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego, zaprasza producentów kosmetyków, leków i suplementów diety, a także przedstawicieli uczelni, instytucji i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej, do udziału w V edycji Targów PCI Days.

Termin: 19 i 20 czerwca 2024

Miejsce: Expo XXI w Warszawie

Dla odwiedzających uczestnictwo w Targach PCI Days jest całkowicie bezpłatne, wystarczy kliknąć w link: https://rejestracja.pcidays.pl/  i wypełnić formularz rejestracyjny.

O Targach PCI Days

Wystawcy PCI Days prezentują szeroką gamę produktów i usług. Wśród nich znajdują się dostawcy wyposażenia laboratoriów, oferujący zarówno drobne akcesoria, jak i zaawansowany sprzęt analityczny. Na stoiskach wystawienniczych znaleźć można również maszyny produkcyjne oraz najnowocześniejsze technologie stosowane w procesach produkcyjnych. Odwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą usług outsourcingowych. Jak co roku, nie zabraknie również propozycji od dostawców opakowań i etykiet.

W ofercie wystawców znajdzie się także szeroki wybór surowców kosmetycznych i farmaceutycznych. Bezpieczeństwo i higiena pracy, to kluczowe aspekty każdej produkcji, dlatego na targach zaprezentowane zostaną liczne rozwiązania i produkty z zakresu BHP. Dla tych, którzy poszukują idealnie czystych warunków wytwarzania, przygotowano ofertę dotyczącą pomieszczeń typu cleanroom oraz niezbędnych do ich wyposażenia produktów. To tylko niektóre z licznych propozycji dostępnych na targach

Dlaczego warto odwiedzić Targi Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego?

Targi PCI Days otwierają wiele dróg i dzięki nim można wypłynąć na otwarte, szerokie wody przemysłu kosmetycznego i farmaceutycznego. Wydarzenie daje możliwość wzięcia udziału w profesjonalnych prelekcjach poruszających aktualne zagadnienia z obu branż na dwóch niezależnych salach wykładowych.

W Kosmetycznej Strefie Inspiracji eksperci będą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu prawa i legislacji, optymalizacji procesów, innowacyjnych rozwiązań, zrównoważonego rozwoju, nowych surowców i opakowań, a także najnowszych trendów rynkowych.

Natomiast Farmaceutyczna Strefa Inspiracji skupi się na prezentacji innowacyjnych rozwiązań dla sektora farmaceutycznego, efektywności procesów produkcyjnych, prawie farmaceutycznym oraz aktualnych trendach i przyszłych kierunkach rozwoju przemysłu farmaceutycznego.

Podczas wydarzenia organizowane są warsztaty tematyczne, które dają możliwość wyniesienia z targów nie tylko wiedzy teoretycznej, ale również nabycia realnych umiejętności. Podczas tegorocznej edycji nie zabraknie także miejsca na coroczne warsztaty praktyczne skierowane dla zakupowców. Sesje te będą skupiać się na kluczowych umiejętnościach potrzebnych w efektywnym selekcjonowaniu produktów, negocjacjach z dostawcami oraz analizie rynkowej, dostarczając uczestnikom niezbędnych narzędzi do podejmowania świadomych decyzji zakupowych. Dodatkowo, w programie wydarzenia przewidziane są warsztaty dotyczące walidacji środków dezynfekujących i sporobójczych. Te sesje będą prowadzone zgodnie z wytycznymi cGMP, normami Unii Europejskiej i EPA oraz najnowszą wiedzą naukową, dostarczając uczestnikom aktualnych informacji o standardach i najlepszych praktykach w utrzymaniu wysokich standardów higieny i bezpieczeństwa. W czasie trwania wydarzenia nie zabraknie również bloku tematycznego przeznaczonego nowościom surowcowym – panelu „Be Inspired”, a także konferencji mikrobiologicznej poprowadzonej przez dr Piotra Nowaczyka z Centrum Badań i Innowacji.

Kogo spotkamy na Pharma & Cosmetics Industry Days 2024?

W czasie trwania wydarzenia, ponad 250 firm z Polski i z zagranicy zaprezentuje swoją ofertę na stoiskach wystawienniczych. Kliknij i zobacz, kto już dołączył do grona wystawców: https://pcidays.pl/targi/lista-wystawcow-2024/.  Warto już dziś zarezerwować termin w kalendarzu i zaplanować udział w PCI Days 2024, aby skorzystać z niepowtarzalnej okazji do poznania najnowszych rozwiązań dla obu branż.

 

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

AKTUALNOŚCI

WIADOMOŚCI BRANŻOWE

Katarzyna Major

Katarzyna Major

– Starszy Specjalista ds. Legislacyjnych, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Stypendystka Uniwersytetu w Kassel (Niemcy). Ukończyła podyplomowe studia z zakresu ochrony danych osobowych i informacji niejawnych. Doświadczenia zawodowe zdobywała pracując m.in. w wydawnictwie AGORA S.A. oraz w Ministerstwie Skarbu Państwa. Od 2012 r. pracownik Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego.

agnieszkasobkowiak

Agnieszka Sobkowiak

– Kierownik Komunikacji & PR, absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu, podyplomowych studiów Polskiego i Europejskiego Prawa Spółek w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz London School of Public Relations. Wieloletnia dyrektor ds. PR w Grupie TZMO SA oraz konsultant z zakresu PR. W Polskim Stowarzyszeniu Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego od roku 2015.

Agata Jurek-Iwińska

Agata Jurek-Iwińska

– Specjalista do spraw Technicznych i Legislacyjnych Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego w obszarze środków biobójczych, aerozoli i kosmetyków. Absolwentka Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej oraz Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej (specjalność: Technologia Związków Biologicznie Czynnych i Kosmetyków), związana z obszarem produktów biobójczych i kosmetyków.

Od 2011 r. współpracuje z Wyższą Szkołą Zawodową Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia poprzez prowadzenie zajęć laboratoryjnych w zakresie z chemii kosmetycznej. W latach 2014 – 2016 – pracownik merytoryczny w Wydziale Rejestracji Produktów Biobójczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

beata kowalczyk

Beata Kowalczyk

– Kierownik do spraw Technicznych i Legislacyjnych, ekspert Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego w obszarze kosmetyków i aerozoli. Absolwentka Wydziału Chemii Akademii Podlaskiej, związana przez wiele lat z branżą chemiczną i medyczną. W latach 2009 – 2015 starszy specjalista w Wydziale Chemii i Farmacji, Departamentu Innowacji i Przemysłu Ministerstwa Gospodarki. Członek Korpusu Prezydencji Polskiej w Unii Europejskiej.

W latach 2010 – 2013 członek delegacji polskiej w pracach na forum ONZ nad Konwencją Minamata w sprawie rtęci. Przedstawiciel Polski w Komitecie ds. REACH, Stałym Komitecie ds. kosmetyków oraz Grupie roboczej ds. międzynarodowych aspektów środowiskowych (substancje niebezpieczne).

Katarzyna Żandarska

Katarzyna Żandarska

– Kierownik do spraw Technicznych i Legislacyjnych, ekspert Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego w obszarze środków czystości i biocydów. Absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Odpowiedzialna za prowadzenie Grupy Roboczej ds. Detergentów w Stowarzyszeniu i za współpracę z A.I.S.E.

Zajmuje się regulacjami dotyczącymi chemikaliów oraz ich praktycznymi implikacjami dla przemysłu, prowadzi doradztwo dla firm w tej kwestii. Zaangażowana w prowadzenie dobrowolnych inicjatyw przemysłu detergentowego, projektów paneuropejskich takich jak:

  • Przyjazna Czystość,
  • Charter 2010,
  • Pierz Mądrze. Mniej znaczy więcej!,
  • Trzymaj kapsułki poza zasięgiem dzieci (Keep Caps from Kids)

oraz w projekt Stowarzyszenia realizowany we współpracy z Biurem ds. Substancji Chemicznych – Czysty i Bezpieczny Dom, dotyczący wczesnoszkolnej edukacji dzieci na temat bezpiecznego stosowania środków czystości i zachowań proekologicznych w domu.

anna_oborska

dr inż. n. chem. Anna Oborska

– Dyrektor Generalny, Wiceprezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego. Odpowiedzialna za budowanie strategii i rozwój Stowarzyszenia, które od 1992 roku zrzesza przedsiębiorców branży kosmetycznej i detergentowej, dostawców surowców i dystrybutorów. Członek Zarządu Cosmetics Europe, członek Zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Producentów Mydeł, Detergentów i Środków Czystości ( A.I.S.E.). W latach 2013 – 2015 arbiter Komisji Etyki Reklamy, w latach 2015-2017 członek Zarządu Rady Reklamy. Reprezentant Stowarzyszenia w Europejskiej Federacji Aerozolowej (FEA).

Reprezentowała polski przemysł kosmetyczny w Grupie Roboczej ds. Kosmetyków przy Komisji Europejskiej, prezentując stanowiska i uwagi branży. Była ekspertem działających w Komisji Europejskiej grup roboczych ds. Oceny Bezpieczeństwa Kosmetyków i ds. Deklaracji Marketingowych. W roku 2016 ukończyła trzyletni kurs dotyczący oceny bezpieczeństwa produktów kosmetycznych, organizowany przez niemieckie IKW/DGK. Reprezentuje branżę kosmetyczną i detergentową w relacjach z przedstawicielami administracji rządowej.

W roku 2021 została powołana do pełnienia funkcji przewodniczącej Komitetu Technicznego nr 335 PKN.

Z wykształcenia chemik – kosmetolog. Pracę doktorską dotyczącą transportu przeznaskórkowego składników czynnych zawartych w kosmetykach obroniła w 2003 roku. Wieloletni wykładowca akademicki z zakresu chemii kosmetycznej i farmakognozji. Jest członkiem rad programowych czasopism branżowych, autorką ponad 150 artykułów opublikowanych w kraju i za granicą oraz prelegentem na wielu konferencjach krajowych i międzynarodowych.