Kierunki i perspektywy metod alternatywnych do badań na zwierzętach podczas kongresu HPCI

W dniach 25-26 listopada 2008 roku w Warszawie odbędzie się kongres HPCI (Home and Personal Care Ingredients) poświęcony surowcom i ich zastosowaniu w chemii gospodarczej oraz kosmetykach, również tych przeznaczonych do pielęgnacji zwierząt.

Program naukowy obejmuje zagadnienia związane z kierunkami rozwoju kosmetyków i chemii gospodarczej, jak również z kosmetykami do pielęgnacji zwierząt. Ekspert Stowarzyszenia, dr inż. Anna Oborska wystąpi z wykładem „Kierunki i perspektywy metod alternatywnych do badań na zwierzętach”. Referaty wygłoszą także, między innymi, prof. dr Johann Wiechers – przewodniczący IFSCC oraz dr Alex Foeller z Niemieckiego Stowarzyszenia Dostawców Surowców Kosmetycznych TEGEWA. Goście konferencji będą mieli okazję do przedyskutowania tematów z wiodącymi naukowcami.

Główną atrakcją będą warsztaty Oceny Sensorycznej „Zrozumienie zachowań konsumentów – różne modele”, które poprowadzą:

  • Gail Vance Civille – Przewodnicząca, Sensory Spectrum (Związek konsumenta oraz opisu sensorycznego z podejmowaniem decyzji biznesowych);
  • Irčne Bacle – Główny Manager ds. Analizy Sensorycznej,
  • Pierre Fabre Dermo-Cosmetic (Dostęp do danych sensorycznych jako wskaźnik kierunków rozwoju i receptur w kosmetologii);
  • dr Martin Kern, Dyrektor naczelny, SAM Sensory and Marketing, International AG (Odkrywając męską próżność – Efektywne zarządzanie produktem);
  • prof. dr Johann W. Wiechers, Niezależny Konsultant ds. kosmetyków, JW Solutions (Wpływ sensoryki na konsumenta: kierunki rozwoju związane z preferencjami konsumenta wobec profilu sensorycznego kosmetyku i jego składników).

Równolegle do kongresu odbędzie się wystawa dla producentów, dystrybutorów oraz innych firm związanych z przemysłem kosmetycznym i chemii gospodarczej. Podczas wystawy swoje surowce zaprezentuje ponad 50 firm. Odwiedzający wystawę będą mogli zapoznać się z nowymi surowcami oraz omówić techniki formułowania z dostawcami i ekspertami. Organizatorem kongresu jest SOFW, przy współpracy z Polskim Towarzystwem Kosmetologów i stowarzyszeniem SEPAWA e. V. Stowarzyszenie znalazło się w gronie partnerów konferencji.

Rejestracja oraz wszystkie informacje znajdują się na stronie: www.hpci-congress.com. Wszystkie informacje dotyczące zarówno konferencji, wystawy jak i rejestracji można znaleźć także w wersji polskiej na stronie http://www.hpci-congress.com/index/hpci_pl/home_pl.html. Kontakt: fischer@sofw.com

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

AKTUALNOŚCI

WIADOMOŚCI BRANŻOWE

Katarzyna Major

Katarzyna Major

– Starszy Specjalista ds. Legislacyjnych, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Stypendystka Uniwersytetu w Kassel (Niemcy). Ukończyła podyplomowe studia z zakresu ochrony danych osobowych i informacji niejawnych. Doświadczenia zawodowe zdobywała pracując m.in. w wydawnictwie AGORA S.A. oraz w Ministerstwie Skarbu Państwa. Od 2012 r. pracownik Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego.

agnieszkasobkowiak

Agnieszka Sobkowiak

– Kierownik Komunikacji & PR, absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu, podyplomowych studiów Polskiego i Europejskiego Prawa Spółek w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz London School of Public Relations. Wieloletnia dyrektor ds. PR w Grupie TZMO SA oraz konsultant z zakresu PR. W Polskim Stowarzyszeniu Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego od roku 2015.

Agata Jurek-Iwińska

Agata Jurek-Iwińska

– Specjalista do spraw Technicznych i Legislacyjnych Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego w obszarze środków biobójczych, aerozoli i kosmetyków. Absolwentka Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej oraz Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej (specjalność: Technologia Związków Biologicznie Czynnych i Kosmetyków), związana z obszarem produktów biobójczych i kosmetyków.

Od 2011 r. współpracuje z Wyższą Szkołą Zawodową Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia poprzez prowadzenie zajęć laboratoryjnych w zakresie z chemii kosmetycznej. W latach 2014 – 2016 – pracownik merytoryczny w Wydziale Rejestracji Produktów Biobójczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

beata kowalczyk

Beata Kowalczyk

– Kierownik do spraw Technicznych i Legislacyjnych, ekspert Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego w obszarze kosmetyków i aerozoli. Absolwentka Wydziału Chemii Akademii Podlaskiej, związana przez wiele lat z branżą chemiczną i medyczną. W latach 2009 – 2015 starszy specjalista w Wydziale Chemii i Farmacji, Departamentu Innowacji i Przemysłu Ministerstwa Gospodarki. Członek Korpusu Prezydencji Polskiej w Unii Europejskiej.

W latach 2010 – 2013 członek delegacji polskiej w pracach na forum ONZ nad Konwencją Minamata w sprawie rtęci. Przedstawiciel Polski w Komitecie ds. REACH, Stałym Komitecie ds. kosmetyków oraz Grupie roboczej ds. międzynarodowych aspektów środowiskowych (substancje niebezpieczne).

Katarzyna Żandarska

Katarzyna Żandarska

– Kierownik do spraw Technicznych i Legislacyjnych, ekspert Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego w obszarze środków czystości i biocydów. Absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Odpowiedzialna za prowadzenie Grupy Roboczej ds. Detergentów w Stowarzyszeniu i za współpracę z A.I.S.E.

Zajmuje się regulacjami dotyczącymi chemikaliów oraz ich praktycznymi implikacjami dla przemysłu, prowadzi doradztwo dla firm w tej kwestii. Zaangażowana w prowadzenie dobrowolnych inicjatyw przemysłu detergentowego, projektów paneuropejskich takich jak:

  • Przyjazna Czystość,
  • Charter 2010,
  • Pierz Mądrze. Mniej znaczy więcej!,
  • Trzymaj kapsułki poza zasięgiem dzieci (Keep Caps from Kids)

oraz w projekt Stowarzyszenia realizowany we współpracy z Biurem ds. Substancji Chemicznych – Czysty i Bezpieczny Dom, dotyczący wczesnoszkolnej edukacji dzieci na temat bezpiecznego stosowania środków czystości i zachowań proekologicznych w domu.

anna_oborska

dr inż. n. chem. Anna Oborska

– Dyrektor Generalny, Wiceprezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego. Odpowiedzialna za budowanie strategii i rozwój Stowarzyszenia, które od 1992 roku zrzesza przedsiębiorców branży kosmetycznej i detergentowej, dostawców surowców i dystrybutorów. Członek Zarządu Cosmetics Europe, członek Zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Producentów Mydeł, Detergentów i Środków Czystości ( A.I.S.E.). W latach 2013 – 2015 arbiter Komisji Etyki Reklamy, w latach 2015-2017 członek Zarządu Rady Reklamy. Reprezentant Stowarzyszenia w Europejskiej Federacji Aerozolowej (FEA).

Reprezentowała polski przemysł kosmetyczny w Grupie Roboczej ds. Kosmetyków przy Komisji Europejskiej, prezentując stanowiska i uwagi branży. Była ekspertem działających w Komisji Europejskiej grup roboczych ds. Oceny Bezpieczeństwa Kosmetyków i ds. Deklaracji Marketingowych. W roku 2016 ukończyła trzyletni kurs dotyczący oceny bezpieczeństwa produktów kosmetycznych, organizowany przez niemieckie IKW/DGK. Reprezentuje branżę kosmetyczną i detergentową w relacjach z przedstawicielami administracji rządowej.

W roku 2021 została powołana do pełnienia funkcji przewodniczącej Komitetu Technicznego nr 335 PKN.

Z wykształcenia chemik – kosmetolog. Pracę doktorską dotyczącą transportu przeznaskórkowego składników czynnych zawartych w kosmetykach obroniła w 2003 roku. Wieloletni wykładowca akademicki z zakresu chemii kosmetycznej i farmakognozji. Jest członkiem rad programowych czasopism branżowych, autorką ponad 150 artykułów opublikowanych w kraju i za granicą oraz prelegentem na wielu konferencjach krajowych i międzynarodowych.