DO INFORMACJI: ECHA Biocides Day 2018 – 24-25.10.2018 Helsinki – program

Echa_logo

Europejska Agencja Chemikaliów (ECHA) organizuje w dniach 24 i 25 października 2018 r. w Helsinkach bezpłatną 2-dniową konferencję „Biocides Day 2018” z zakresu produktów biobójczych.

W trakcie spotkania zostaną przedstawione najnowsze osiągnięcia z dziedziny produktów biobójczych na poziomie UE: doświadczenia przedsiębiorstw, zainteresowanych stron, państw członkowskich, ECHA i Komisji Europejskiej. Przewidziana jest również możliwość dyskusji, a także szkolenie z narzędzi informatycznych (IUCLID, Edytor SPC, R4BP 3) i indywidualne spotkania.

Rejestracja dostępna jest pod linkiem: Register

Konferencja będzie transmitowana również przez Internet (co nie wymaga rejestracji) z możliwością zadawania na żywo pytań. Szkolenie z narzędzi IT zostanie nagrane i udostępnione po zakończeniu konferencji.

Jest już dostępny program konferencji „Biocides Day 2018” organizowanej przez ECHA w dniach 24 i 25 października 2018 r. w Helsinkach:

 

24 October 2018
Session 1 Developments at EU level Chair: Jack de Bruijn, Director of Risk Management, ECHA
08:00–09:00 Registration and coffee
09:00–09:10 Opening Bjorn Hansen, Executive Director, ECHA
09:10–09:30 Where we are Erik van de Plassche, Chair of Biocidal Products Committee, ECHA
09:30–09:50 Impact of endocrine disruptor criteria Alain Breen, Department of Agriculture, Food and the Marine, Ireland
09:50–10:10 Best practice for in situ applications Jürgen Gutknecht, Lysoform Dr. Hans Rosemann GmbH
10:10–10:25 Impact of Brexit Klaus Berend, European Commission, and Andreas Herdina, ECHA
10:25–11:00 Questions and answers
11:00–11:30 Break

 

Session 2 Developments on biocidal products Chair: Christel Musset, Director of Registration
11:30–11:45 Best practice for product family authorisation Adrian Gray, Janssen PMP (Johnson & Johnson)
11:45–12:00 Tips for successful Union authorisation Isabelle Demoment, Hypred – Kersia Group
12:00–12:15 Preparing for enforcement Eugen Anwander, Chair of Biocides Enforcement Sub-Group
12:15–12:30 Publishing more information on biocides Karina Kubinakova, ECHA
12:30–13:10 Questions and answers
13:10–14:30 Break

 

Session 3 Five years of biocides regulation – how to improve? Panel discussion moderator: Jack de Bruijn, ECHA
14:30–16:15 Panel discussion
Klaus Berend, European Commission
Aurelie Chezeau, Anses, French Agency for Food, Environmental and Occupational Health and Safety
Camelia Mihai, European Chemical Industry Council, Cefic
Elodie Cazelle, International Association for Soaps, Detergents and Maintenance Products
Health Care Without Harm Europe
Hugues Kenigswald, ECHA
16:15–16:30 Closing – Bjorn Hansen, Executive Director, ECHA
14:00–18:00 One-to-one sessions
16:30–18:00 Networking

 

25 October 2018 IT tool training FULL
09:30–11:15 IUCLID – how to create a biocides dossier
11:14–11:30 Break
11:30–13:00 SPC Editor – how to create a summary of your product’s characteristics
13:00–14:00 Break
14:00–16:00 R4BP 3 – how to submit your application

 

 

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

AKTUALNOŚCI

WIADOMOŚCI BRANŻOWE

Katarzyna Major

Katarzyna Major

– Starszy Specjalista ds. Legislacyjnych, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Stypendystka Uniwersytetu w Kassel (Niemcy). Ukończyła podyplomowe studia z zakresu ochrony danych osobowych i informacji niejawnych. Doświadczenia zawodowe zdobywała pracując m.in. w wydawnictwie AGORA S.A. oraz w Ministerstwie Skarbu Państwa. Od 2012 r. pracownik Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego.

agnieszkasobkowiak

Agnieszka Sobkowiak

– Kierownik Komunikacji & PR, absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu, podyplomowych studiów Polskiego i Europejskiego Prawa Spółek w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz London School of Public Relations. Wieloletnia dyrektor ds. PR w Grupie TZMO SA oraz konsultant z zakresu PR. W Polskim Stowarzyszeniu Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego od roku 2015.

Agata Jurek-Iwińska

Agata Jurek-Iwińska

– Specjalista do spraw Technicznych i Legislacyjnych Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego w obszarze środków biobójczych, aerozoli i kosmetyków. Absolwentka Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej oraz Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej (specjalność: Technologia Związków Biologicznie Czynnych i Kosmetyków), związana z obszarem produktów biobójczych i kosmetyków.

Od 2011 r. współpracuje z Wyższą Szkołą Zawodową Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia poprzez prowadzenie zajęć laboratoryjnych w zakresie z chemii kosmetycznej. W latach 2014 – 2016 – pracownik merytoryczny w Wydziale Rejestracji Produktów Biobójczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

beata kowalczyk

Beata Kowalczyk

– Kierownik do spraw Technicznych i Legislacyjnych, ekspert Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego w obszarze kosmetyków i aerozoli. Absolwentka Wydziału Chemii Akademii Podlaskiej, związana przez wiele lat z branżą chemiczną i medyczną. W latach 2009 – 2015 starszy specjalista w Wydziale Chemii i Farmacji, Departamentu Innowacji i Przemysłu Ministerstwa Gospodarki. Członek Korpusu Prezydencji Polskiej w Unii Europejskiej.

W latach 2010 – 2013 członek delegacji polskiej w pracach na forum ONZ nad Konwencją Minamata w sprawie rtęci. Przedstawiciel Polski w Komitecie ds. REACH, Stałym Komitecie ds. kosmetyków oraz Grupie roboczej ds. międzynarodowych aspektów środowiskowych (substancje niebezpieczne).

Katarzyna Żandarska

Katarzyna Żandarska

– Kierownik do spraw Technicznych i Legislacyjnych, ekspert Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego w obszarze środków czystości i biocydów. Absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Odpowiedzialna za prowadzenie Grupy Roboczej ds. Detergentów w Stowarzyszeniu i za współpracę z A.I.S.E.

Zajmuje się regulacjami dotyczącymi chemikaliów oraz ich praktycznymi implikacjami dla przemysłu, prowadzi doradztwo dla firm w tej kwestii. Zaangażowana w prowadzenie dobrowolnych inicjatyw przemysłu detergentowego, projektów paneuropejskich takich jak:

  • Przyjazna Czystość,
  • Charter 2010,
  • Pierz Mądrze. Mniej znaczy więcej!,
  • Trzymaj kapsułki poza zasięgiem dzieci (Keep Caps from Kids)

oraz w projekt Stowarzyszenia realizowany we współpracy z Biurem ds. Substancji Chemicznych – Czysty i Bezpieczny Dom, dotyczący wczesnoszkolnej edukacji dzieci na temat bezpiecznego stosowania środków czystości i zachowań proekologicznych w domu.

anna_oborska

dr inż. n. chem. Anna Oborska

– Dyrektor Generalny, Wiceprezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego. Odpowiedzialna za budowanie strategii i rozwój Stowarzyszenia, które od 1992 roku zrzesza przedsiębiorców branży kosmetycznej i detergentowej, dostawców surowców i dystrybutorów. Członek Zarządu Cosmetics Europe, członek Zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Producentów Mydeł, Detergentów i Środków Czystości ( A.I.S.E.). W latach 2013 – 2015 arbiter Komisji Etyki Reklamy, w latach 2015-2017 członek Zarządu Rady Reklamy. Reprezentant Stowarzyszenia w Europejskiej Federacji Aerozolowej (FEA).

Reprezentowała polski przemysł kosmetyczny w Grupie Roboczej ds. Kosmetyków przy Komisji Europejskiej, prezentując stanowiska i uwagi branży. Była ekspertem działających w Komisji Europejskiej grup roboczych ds. Oceny Bezpieczeństwa Kosmetyków i ds. Deklaracji Marketingowych. W roku 2016 ukończyła trzyletni kurs dotyczący oceny bezpieczeństwa produktów kosmetycznych, organizowany przez niemieckie IKW/DGK. Reprezentuje branżę kosmetyczną i detergentową w relacjach z przedstawicielami administracji rządowej.

W roku 2021 została powołana do pełnienia funkcji przewodniczącej Komitetu Technicznego nr 335 PKN.

Z wykształcenia chemik – kosmetolog. Pracę doktorską dotyczącą transportu przeznaskórkowego składników czynnych zawartych w kosmetykach obroniła w 2003 roku. Wieloletni wykładowca akademicki z zakresu chemii kosmetycznej i farmakognozji. Jest członkiem rad programowych czasopism branżowych, autorką ponad 150 artykułów opublikowanych w kraju i za granicą oraz prelegentem na wielu konferencjach krajowych i międzynarodowych.