PATRONAT: 10. Kongres Świata Przemysłu Kosmetycznego | Łódź, 19-21 listopada 2019

Wydarzenie to jest adresowane m.in. do właścicieli zakładów produkujących kosmetyki, kadry zarządzającej, pracowników działów badań i rozwoju, pracowników działów kontroli jakości i bezpieczeństwa, działów zaopatrzenia, działów utrzymania ruchu, technologów, inżynierów procesów, pracowników działu planowania produkcji, działów pakowania oraz dostawców produktów i usług.

Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego objęło Kongres Patronatem, a ekspertka Stowarzyszenia – Beata Kowalczyk – wygłosi podczas kongresu referat pt:” Unia Europejska reguluje substancje zaburzające gospodarkę hormonalną. Substancje ED a branża kosmetyczna”

Każdy dzień kongresu to nieporównywalna dawka merytorycznej wiedzy podczas wykładów podzielonych na bloki tematyczne, którym towarzyszą biznesowe rozmowy oraz przyjazna, partnerska atmosfera. Pierwszy dzień zakończy się wieczorem integracyjnym, drugi uwieńczy uroczysta gala, natomiast trzeciego dnia rano odbędzie się wycieczka typu case study do zakładu produkcyjnego firmy Albea.

Co w programie?

Tegoroczny program merytoryczny kongresu obfituje w najgorętsze tematy, a pośród omawianych podczas wykładów zagadnień pojawią się trendy opakowaniowe i surowcowe, kierunki rozwoju branży, trendy konsumenckie, technologie wykorzystywane w przemyśle kosmetycznym czy kwestie z dziedziny badań i rozwoju. Uczestnicy posłuchają o tym jak za pomocą opakowania można zaskoczyć klienta, jak dowieść naturalności i organiczności produktu, o trendach w kosmetykach kolorowych i pielęgnacyjnych oraz o wykorzystaniu systemów informatycznych w digitalizacji i zarządzaniu firmą kosmetyczną. Wykłady będą odbywały się jeden za drugim, z kilkoma przerwami na kawę czy lunch, więc uczestnicy z pewnością będą bardzo zajęci.

To 2 dni maratonu wykładowego, niemniej jednak spędzone w miłej atmosferze. Rozmowy z branżowymi kolegami z dala od codziennych spraw często są bardzo inspirujące – mówi Ewa Kubis-Jarzec, dyrektor ds. Badań i Rozwoju Jago-Pro Sp. z o.o., która gościła na 9. Kongresie Świata Przemysłu Kosmetycznego.

Twoje nowe możliwości

Poza przebogatym programem merytorycznym oraz rozrywkowym, do dyspozycji uczestników będą również firmy świadczące usługi dla przemysłu kosmetycznego, które zaprezentują swoją ofertę na stoiskach wystawienniczych, rozstawionych w sąsiedztwie sal konferencyjnych. Jest to zatem również okazja do poznania nowych dostawców i nawiązania cennych kontaktów biznesowych. Na kongresie spotkają się więc m.in. producenci kosmetyków i leków, dostawcy surowców, maszyn, urządzeń laboratoryjnych, opakowań oraz rozwiązań stosowanych w branży kosmetycznej i farmaceutycznej. Dzięki wspólnej organizacji z Kongresem Świata Przemysłu Farmaceutycznego, dostawcy mają możliwość dotrzeć ze swoją ofertą do obydwu branż, co dla nich jest ogromnie atrakcyjną okazją biznesową.

O możliwościach, jakie niesie Kongres Świata Przemysłu Kosmetycznego mówi Aneta Łękawska Wąs, R&D Manager w firmie NUCO E. i G. Kosyl s.j.:

–  Kongres jest wydarzeniem, które umożliwia podzielenie się wiedzą, nowościami, pomysłami z innymi uczestnikami. Bardzo dobrze, że są wystawcy, którzy mają swoje prezentacje. To również pozwala na znalezienie interesujących rozwiązań w firmie. 9. Kongres był dla mnie źródłem nowych inspiracji.

Gospodarz Honorowy

Tradycją kongresu jest obecność Honorowego Gospodarza, którą to rolę w tym roku obejmie Verona Products Professional, polska multibrandową firma kosmetyczna, o bogatym portfolio osiągnięć rynkowych. Marki Verony dostępne są dzisiaj na każdym kontynencie, a sama firma może poszczycić się silną pozycją w branży pod kątem sprzedaży oraz marketingu pomimo krótszego udziału w rynku niż część jej konkurencji. Jej główne pola działania biznesowego to eksport, sprzedaż krajowa oraz marki własne. Firma jest członkiem Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego, a jej właściciel i prezes zarządu Andrzej J. Kozłowski nie ukrywa, że Verona mierzy wysoko i jako marka ma daleko idące plany na dalsze lata funkcjonowania.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Cykliczność wydarzenia i ciepłe opinie uczestników są najlepszym dowodem na silną pozycję kongresu pośród innych wydarzeń branżowych. Rejestracji można dokonać poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej kongresu, gdzie znajduje się pełny program merytoryczny, a niebawem pojawi się również katalog elektroniczny tegorocznej, 10. edycji Kongresu Świata Przemysłu Kosmetycznego.

Do udziału w kongresie zaprasza Organizator – Wydawnictwo Farmacom, wydawca branżowych kwartalników oraz organizator jedynych w Polsce Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days.

Więcej informacji o kongresie Znajdą Państwo na oficjalnej stronie imprezy: www.kongres-kosmetyczny.pl.

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

AKTUALNOŚCI

WIADOMOŚCI BRANŻOWE

Katarzyna Major

Katarzyna Major

– Starszy Specjalista ds. Legislacyjnych, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Stypendystka Uniwersytetu w Kassel (Niemcy). Ukończyła podyplomowe studia z zakresu ochrony danych osobowych i informacji niejawnych. Doświadczenia zawodowe zdobywała pracując m.in. w wydawnictwie AGORA S.A. oraz w Ministerstwie Skarbu Państwa. Od 2012 r. pracownik Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego.

agnieszkasobkowiak

Agnieszka Sobkowiak

– Kierownik Komunikacji & PR, absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu, podyplomowych studiów Polskiego i Europejskiego Prawa Spółek w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz London School of Public Relations. Wieloletnia dyrektor ds. PR w Grupie TZMO SA oraz konsultant z zakresu PR. W Polskim Stowarzyszeniu Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego od roku 2015.

Agata Jurek-Iwińska

Agata Jurek-Iwińska

– Specjalista do spraw Technicznych i Legislacyjnych Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego w obszarze środków biobójczych, aerozoli i kosmetyków. Absolwentka Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej oraz Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej (specjalność: Technologia Związków Biologicznie Czynnych i Kosmetyków), związana z obszarem produktów biobójczych i kosmetyków.

Od 2011 r. współpracuje z Wyższą Szkołą Zawodową Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia poprzez prowadzenie zajęć laboratoryjnych w zakresie z chemii kosmetycznej. W latach 2014 – 2016 – pracownik merytoryczny w Wydziale Rejestracji Produktów Biobójczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

beata kowalczyk

Beata Kowalczyk

– Kierownik do spraw Technicznych i Legislacyjnych, ekspert Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego w obszarze kosmetyków i aerozoli. Absolwentka Wydziału Chemii Akademii Podlaskiej, związana przez wiele lat z branżą chemiczną i medyczną. W latach 2009 – 2015 starszy specjalista w Wydziale Chemii i Farmacji, Departamentu Innowacji i Przemysłu Ministerstwa Gospodarki. Członek Korpusu Prezydencji Polskiej w Unii Europejskiej.

W latach 2010 – 2013 członek delegacji polskiej w pracach na forum ONZ nad Konwencją Minamata w sprawie rtęci. Przedstawiciel Polski w Komitecie ds. REACH, Stałym Komitecie ds. kosmetyków oraz Grupie roboczej ds. międzynarodowych aspektów środowiskowych (substancje niebezpieczne).

Katarzyna Żandarska

Katarzyna Żandarska

– Kierownik do spraw Technicznych i Legislacyjnych, ekspert Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego w obszarze środków czystości i biocydów. Absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Odpowiedzialna za prowadzenie Grupy Roboczej ds. Detergentów w Stowarzyszeniu i za współpracę z A.I.S.E.

Zajmuje się regulacjami dotyczącymi chemikaliów oraz ich praktycznymi implikacjami dla przemysłu, prowadzi doradztwo dla firm w tej kwestii. Zaangażowana w prowadzenie dobrowolnych inicjatyw przemysłu detergentowego, projektów paneuropejskich takich jak:

  • Przyjazna Czystość,
  • Charter 2010,
  • Pierz Mądrze. Mniej znaczy więcej!,
  • Trzymaj kapsułki poza zasięgiem dzieci (Keep Caps from Kids)

oraz w projekt Stowarzyszenia realizowany we współpracy z Biurem ds. Substancji Chemicznych – Czysty i Bezpieczny Dom, dotyczący wczesnoszkolnej edukacji dzieci na temat bezpiecznego stosowania środków czystości i zachowań proekologicznych w domu.

anna_oborska

dr inż. n. chem. Anna Oborska

– Dyrektor Generalny, Wiceprezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego. Odpowiedzialna za budowanie strategii i rozwój Stowarzyszenia, które od 1992 roku zrzesza przedsiębiorców branży kosmetycznej i detergentowej, dostawców surowców i dystrybutorów. Członek Zarządu Cosmetics Europe, członek Zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Producentów Mydeł, Detergentów i Środków Czystości ( A.I.S.E.). W latach 2013 – 2015 arbiter Komisji Etyki Reklamy, w latach 2015-2017 członek Zarządu Rady Reklamy. Reprezentant Stowarzyszenia w Europejskiej Federacji Aerozolowej (FEA).

Reprezentowała polski przemysł kosmetyczny w Grupie Roboczej ds. Kosmetyków przy Komisji Europejskiej, prezentując stanowiska i uwagi branży. Była ekspertem działających w Komisji Europejskiej grup roboczych ds. Oceny Bezpieczeństwa Kosmetyków i ds. Deklaracji Marketingowych. W roku 2016 ukończyła trzyletni kurs dotyczący oceny bezpieczeństwa produktów kosmetycznych, organizowany przez niemieckie IKW/DGK. Reprezentuje branżę kosmetyczną i detergentową w relacjach z przedstawicielami administracji rządowej.

W roku 2021 została powołana do pełnienia funkcji przewodniczącej Komitetu Technicznego nr 335 PKN.

Z wykształcenia chemik – kosmetolog. Pracę doktorską dotyczącą transportu przeznaskórkowego składników czynnych zawartych w kosmetykach obroniła w 2003 roku. Wieloletni wykładowca akademicki z zakresu chemii kosmetycznej i farmakognozji. Jest członkiem rad programowych czasopism branżowych, autorką ponad 150 artykułów opublikowanych w kraju i za granicą oraz prelegentem na wielu konferencjach krajowych i międzynarodowych.