Zapraszamy Państwa do udziału w szkoleniu online z cyklu LEGISLACJA DLA BIZNESU zatytułowanym „Produkt biobójczy jako nowy produkt w ofercie producenta”, które poprowadzi dla Państwa Pani dr Karolina Pastuszko – ekspert z Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, dysponująca wieloletnim doświadczeniem w rejestracji produktów biobójczych, szczególnie w zakresie procedur europejskich.
Szkolenie zostanie przeprowadzone 13 października 2020 (wtorek), w godzinach 10:30 – 14:00. Osoby, które zgłoszą swój udział, otrzymają link do aplikacji Microsoft Teams.
Rok 2020 – ze względu na pandemię COVID-19 – to bez wątpienia rok preparatów do dezynfekcji rąk oraz powierzchni. Ich szeroka dostępność na rynku jest kluczowa z punktu widzenia profilaktyki zachorowań, bezpieczeństwa zdrowia i życia ludzi. Dla firm wielu produkcja preparatów do dezynfekcji to ogromna szansa biznesowa. Pamiętajmy jednak, aby w przypadku preparatów do dezynfekcji, będących wyrobami biobójczymi, zadbać o dobrą znajomość wymogów prawnych.
Produkty wykazujące działanie biobójcze wobec organizmów zwalczanych, w tym preparaty do dezynfekcji o działaniu bakterio- i wirusobójczym, podlegają regulacjom prawnym w zakresie produktów biobójczych. Produkty te są regulowane zapisami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 528/2012 z dnia 22 maja 2012 r. w sprawie udostępniania na rynku i stosowania produktów biobójczych oraz rozporządzeń wykonawczych, a obowiązujące akty prawne doprecyzowujące poszczególne kwestie na szczeblu krajowym to m.in. Ustawa z dnia 9 października 2015 r. o produktach biobójczych. Uzyskanie pozwolenia stanowi niezbędny warunek umożliwiającym sprzedaż biocydów na rynkach krajów UE, w tym w Polsce.
Rok 2020 – wraz z wybuchem pandemii COVID 19 – przyniósł nowe – tymczasowe rozwiązanie, popularnie nazwane „szybką ścieżką”. Tę uproszczoną procedurę rejestracji środków dezynfekujących Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego rekomendowało Urzędowi Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych od pierwszych dni trwania pandemii. Procedura „szybkiej ścieżki” umożliwiła udostępnienie na rynku produktów do dezynfekcji na uproszczonych zasadach w trybie art. 55.1 rozporządzenia.
Uczestnicząc w szkoleniu uzyskają Państwo niezbędną wiedzę w zakresie:
- rejestracji produktów biobójczych wg procedur EU
- zrozumienia wytycznych
- przygotowania wymaganej dokumentacji
- działań, które mogą Państwo podjąć po upływie terminu ważności pozwolenia wydanego w trybie art. 55.1 Rozporządzenia
Do udziału w szkoleniu zapraszamy szczególnie:
- Pracowników odpowiedzialnych za proces rejestracji produktów biobójczych
- Pracowników działów kontroli jakości
- Pracowników działów badawczo-rozwojowych i działów wdrożeń
- Pracowników laboratoriów
Uwaga! Pracownicy firm członkowskich Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego otrzymują atrakcyjne rabaty.
Tu dokonają Państwo rejestracji: https://produkt-biobojczy.konfeo.com/pl/groups
PROGRAM SZKOLENIA: